Jump to content

red007

Użytkownik
 • Content count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About red007

 • Rank
  Małomówny
 1. Musze się najpierw pozbyć gupików, bo i tak mam przerybienie
 2. Niedawno urodziło się n krewetek RC. Dodatkowo doszło 2xGalaxy (tyle mieli w sklepie ...)
 3. Nie zauważyłem żeby Ci ktoś napisał o temp. wody podczas podmian. Pamiętaj, że nie może się różnić z temp. wody w akwa.
 4. red007

  Moje 30l

 5. No i trochę zarosło, dziś była pierwsza poważniejsza przycinka, bo mchy zaczęły za bardzo szaleć i zacieniały niższe rośliny. Duży henio w niektórych miejscach dosięgnął tafli wody więc też go trochę przyciołem. Niestety eleocharis stoi w miejscu Pojawił się także brązowy nalot, ale na razie nie jest to jakiś problem. Mam też dwa wężyki z powietrzem (na potrzeby leczenia ospy) oraz CO2 (z którego na razie nie korzystam), i przeźroczystych zrobiły się baiałe, czy są jakieś które zostają przeźroczyste? Do obsady doszło 11 'przecinków' gupika, ale za to wszystkie dorosłe poszły do zbiornika szpitalnego, ciągle walcze z ospą.
 6. red007

  Oświetlene do akwarium 54l.

  Są na tym forum mądrzejsi odemnie ale powiem, że liczy się to tak: 11[W]/54[l]=0,2[W/l]. Czyli trochę mało, osobiście mam 0,53[W/l] i myślę o zwiększeniu.
 7. red007

  Prośba o diagnozę.

  Koledzy, dziękuje za dotychczasową pomoc. Jeszcze jedno pytanko. Kiedy zrobić podmiankę po ustąpieniu objawów czy czekać dłużej?
 8. red007

  Prośba o diagnozę.

  Dzięki za odpowiedź. Mam dwa preparaty (z pierwszego leczenia) Ichtio i CMF oba Tropicala. Co wlać? Jak rozumiem, preparat ukatrupi bakterie i mam się podziewać skoków NO2? Może po leczeniu węgiel + wlać jakiś starter?
 9. red007

  Prośba o diagnozę.

  Sławek121 - Dzięki za odp. A rośliny? Z tego co czytałem to powinno być OK, ale wole zapytać
 10. red007

  Prośba o diagnozę.

  10x RC, 3x Yellow, 3x Orange, 2x Tiger, i 3x White Pearl. Najbardziej zależy mi na florze i kreweciach. Poprzednio leczyłem ryby w innym zbiorniku. Ale obawiam się, że pasożyt został w ogólnym...
 11. red007

  Prośba o diagnozę.

  Kurcze, mam nawrót Zastanawiam się nad podniesieniem temperatury do 34 deg C w ogólnym, ale boje się o rośliny i krewecie. Czy ktoś robił coś takiego przy podobnej obsadzie flory i fauny?
 12. Witam. W dł. weekend będę na gościnnych występach w Stolicy. Czy możecie mi polecić jakiś dobrze zaopatrzony - głównie żeby przyjrzeć się rybom sklep akwarystyczny. Będę operował z okolic Konstancina, więc wiadomo, im bliżej tej lokalizacji tym lepiej. Szukam też namiarów na prywatnych hodowców - jakbym się na coś zdecydował ... Z góry dziękuje.
 13. red007

  Prośba o diagnozę.

  Zajęło już też samczyka :/ Leczyć chemią (krewecie, flora) czy temperatura? Myślałem sobie o kąpieli dla rybek w roztworze chemii, ale to nie oczyści w sumie wody. Plan ma taki: Jutro rozeznam sytuację przy obecnych warunkach: 30 deg C i napowietrzanie. Jak będzie gorzej wejdę z chemią, tj kąpiel dla ryb a w akwa duża podmianka.
 14. red007

  Prośba o diagnozę.

  Witam. Chodzi o akwa z wątku: swierzaka-amatora-t57765.html Obsada 2+2 pawie oczka (PO) 20 krewetek. Dziś rano jedna z samic PO leżała na dnie i się praktycznie nie ruszała. Po włączeniu światła troszkę się rozruszała, ale dopiero pokarm skłonił ją do wypłynięcia, teraz się rusza i normalnie je - ma apetyt. Rybka ma dziwne plamki na ciele i płetwach - zwłaszcza płetwie ogonowej. Poniżej zdjęcia. Wstępnie podejrzewam ospę (choć nie stwierdziłem ocierania się ryby o elementy akwarium). Podniosłem temperaturę wody z 25 do 29 deg C.
 15. red007

  Skaczące gupiki

  Pytanie na które pewnie jest z 1000 odpowiedzi (z czego 500 w jedną a 500 w drugą stronę) co wtedy ze światłem / powietrzem? W przypadku zakrycia szybą.
×