Jump to content

bielszczanin

Użytkownik
 • Content count

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bielszczanin

 1. bielszczanin

  [10] Rocks & Branches

  Bardzo ładnie akwarium , widać, że wszystko jest w nim przemyślane. Nigdy nie byłem zwolennikiem białego tła, nie myślałeś o tym, żeby zmienić je na czarne? Rura od filtra nie rzucałaby się tak w oczy.
 2. bielszczanin

  [25l] Dom Hadesa

  Witam! Chciałbym przedstawić wam woje 25 litrowe akwarium , założyłem je głównie dla polepszenia warunków krewetek (które gnieździły się w 12l) i bojownika, który pływał w Shrimp Set'cie, na początek trochę ogólnych informacji: Wymiary: 40x25x25 Litraż: 25l Filtracja: PAT Mini Ogrzewanie: nie pamiętam nazwy, ale ma 25W i jest z termostatem Oświetlenie: żarówka energooszczędna Osram, 11W, 6500K+odbłyśnik Parametry wody: pH 6.5, KH 12, GH 5 Nawożenie: Carbo, K+, Profito Roślinność: Bolbitis, Nurzaniec, Pelia, Gałęzatka, Moczarka Kanadyjska, Nadwódka Zmienna, Microsorium Mini, Marsilea Quadrifolia, Wywłócznik Brazylijski, Rogatek Sztywny i chyba jakiś Anubias Obsada: Bojownik, Krewetki Red Rillx8, zatoczki, rozdętki, Brotia Pagodula Czas na zdjęcia : Całość: Hades we własnej osobie , płetwy mu uszkodził rak CPO , obawiam się, że płetwy już nie odrosną : Krewetka Red Rilli na kamieniu: Trochę bliżej : To wszystko z mojej strony
 3. bielszczanin

  ŚWIETLÓWKI

  Napisz jakie byś chciał mieć tam rośliny, standardowe oświetlenie wystarczy dla niewymagających gatunków.
 4. bielszczanin

  [25l] Dom Hadesa

  Zaniedbałem trochę aktualizację (za co bardzo przepraszam ), a akwarium przeszło restart. Teraz jest to LT Podłoże: ziemia ogrodowa, kwarc Filtracja: HJ-111B Roślinność: Sagittaria Subulata, Nurzaniec, Gałęzatka, Wąkortka, Kryptokoryna Walkeri, Rogatek, Moczarka, Anubias, Kryptokoryna Wendtii Brown, Rotala Rotundifolia (?), Mech Jawajski, Nadwódka Zmienna (?), Pistia, Rzęsa, Limnophila Sessiliflora, Moczarka Zwierzęta: Bojownik i około 20 krewetek Red Rilli Oświetlenie: żarówka energooszczędna 6500K 11W A teraz zdjęcia To wszystko
 5. bielszczanin

  Czy mrożony pokarm jest dobry?

  Wiadomo, mrożony pokarm nie zastąpi żywego, ale smakuje (?) rybom, moje wcinają jak szalone mrożoną Artemię, Cyklop, Wodzień i Ochotkę.
 6. Możesz kupić dwa moduły oświetleniowe Aquael'a (11W), będziesz miała wtedy 0.44 W/l, spokojnie Ci to wystarczy . To kobieta. Mapet
 7. bielszczanin

  [25l] Dom Hadesa

  Bojownik i rak mieszkał w Shrimp Set'cie 20, widziałem na własne oczy jak raczek to zrobił. Płetwy były w opłakanym stanie, teraz brakuje już tylko końcówek. Koniec już tych dyskusji o raczkach i poszarpanych płetwach bojownika , lepiej powiedźcie co wam się tu podoba, a co nie . Na żywo lepiej to wygląda, zdjęcia robiłem komórką (przez chwilowy brak aparatu ), za nie długo powinienem mieć lepszy aparat, więc zdjęcia będą wyraźniejsze .
 8. bielszczanin

  Wakacje!

  Ja byłem w Dźwirzynie, fajna miejscowość , byliśmy tam przez tydzień. Nie padał deszcz i cały czas świeciło słońce .
 9. bielszczanin

  Pompa minikani hałasuje.

  Może coś utknęło w śrubie?
 10. bielszczanin

  Testy na KH iGH

  Ja mam z Tetry i Tropical, muszę przyznać, że są dobre .
 11. bielszczanin

  [14,5L] Krewetkowo

  Twoje kundelki, wyjątkowo mi się podobają . Ja również mam pytanie, jakich nawozów używasz przy tym oświetleniu?
 12. Wymiana standardowego oświetlenia w 112l na dwie świetlówki, Aqua-Glo i Flora-Glo :)

 13. Wygląda to teraz jak na innym forum akwarystycznym...

 14. bielszczanin

  Skomentujcie zminy w obsaddzie

  Ja bym nie dawał w ogóle nie dawał bojowników. Mogą być agresywne dla gupików.
 15. bielszczanin

  Akwarium 25l

  Możesz zrobić krewetkarium lub Gupik 1x2 lub kilka samców Gupika lub Betta Picta 1+1 lub Dario Dario. Możliwości jest na prawdę wiele .
 16. bielszczanin

  Krewetki – krzyżowanie.

  A może chodzi o krewetkę Red Rili
 17. bielszczanin

  Skojarzenia :>

  Pirania-krew
 18. bielszczanin

  Skojarzenia :>

  Wędkowanie-ryby
 19. bielszczanin

  Okrzemki (Jak skończyć wojne)

  Odbłyśnik możesz dać,na pewno nie zaszkodzi .Podaj skład (jeżeli znasz) tego preparatu,sposób użycia i dawkowanie raczej nam nie pomoże w ocenie tego płynu.
 20. bielszczanin

  podłoże

  Piasek jest najlepszy.
 21. bielszczanin

  [30l] i [112l] Porządkowanie

  W 30l może zostać tylko Bojownik i Helenki,a w 112l Sumiki Szkliste,Piskorki i Mieczyki (nie wiem czy Szczupieńczyki,niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni akwaryści),resztę ryb oddaj. Przenieś Neony,Kiryski i Otoska do 112l.
 22. bielszczanin

  [72L] Dragon - ogólne

  Bardzo fajnie to wygląda . Nie za mało ty redek ? Widujesz je czasem ? W moim 25l mam 10 krewetek red cherry z gupikami i rzadko je widzę .
 23. bielszczanin

  Skojarzenia :>

  Niemcy-Berlin
 24. bielszczanin

  Nowy start 72l

  Może harem bojowników 1+2 lub Pielęgniczka Ramireza 1+1,ławice składającą się z 8 Razbór Hengela,na dno Kiryski np. panda i 5 krewetek Amano.
×