Jump to content

Sitrina

Użytkownik
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Sitrina

 • Rank
  Podglądacz
 1. Sitrina

  Ospa

  Piszę w tym temacie, gdyż dotyczy on ospy, a nie chcę zakładać nowego tematu. Akwarium jest całkiem świeże. Wczoraj podczas mojej nieobecności w domu, mój partner zrobić obiecane mi przemeblowanie, tym samy przesunął akwarium z szafką, którego sama bym nawet z miejsca nie ruszyła Ale zapomniał podłączyć z powrotem grzałkę, co zauważyłam dopiero dziś. Temperatura spadła do 24 stopni (utrzymuję ok 26). Zauważyłam wczoraj wieczorem białe kropki na gurami ale nie jestem pewna czy to ospa... Niestety foto wyszło baaardzo kiepskiej jakości, gdyż rybka jest zbyt ruchliwa, nie ociera się o nic itd. Kropeczki są głównie na jednej płetwie i jednym wąsiku, na ciele widać coś jak delikatne osiadanie się powietrza widziane pod światło. Nie chcę, aby mi ryby pozdychały na ospę, więc od razu reaguję. Ustawiłam już temp na 28 stopni, mam Green ichtio zooleka. foto: Od razu mówię, że nie mam osobnego baniaka na wszystkie rybki... Czy zaczynać już leczenie? Luna: Założyłam nowy wątek. W przyszłości zakładaj własne tematy, gdyż pisanie o swoim problemie w cudzym wątku wprowadza zamieszanie.
 2. Sitrina

  25l na 112l

  Kurczę szkoda, bo nie znajdę już tak fajnego termometru. Większość tych co jest teraz w akwarystycznych jest kijowa... No ale ok.
 3. Sitrina

  25l na 112l

  z brzanką mam z głowy... Zdechła przedwczoraj... A jak zrobić wodę miękką? Mam jeszcze pytanie. Mam szklany termometr (chyba alkoholowy) i ta ciecz "rozstąpiła" sie i nie chce wrocic do siebie. Jest na to jakis sposob?
 4. Sitrina

  25l na 112l

  W sensie?
 5. Sitrina

  25l na 112l

  Ok, dziś dostarczyli mi 112. Muszę jeszcze coś na mieście załatwić i biorę się za czyszczenie i przygotowywanie akwa. W tygodniu dostanę do niego roślinki i będę już mogła ogarniać całkowicie temat. Niestety, skalara tak szybko nie oddam, ze względów wcześniej wspomnianych. Czy jakieś ew rybki będą pasować w przyszłości do obsady?
 6. Sitrina

  25l na 112l

  Tzn... Generalnie pytałam, czy jeden skalar, 2 prętniki karłowate, walnięta brzanka, glonek i jedna rybka której niestety nie pamiętam nazwy a zdjęcia na razie nei zrobię, bo coś mi się stało z aparatem, czy one w 112 w ostatecznosci być mogą?
 7. Sitrina

  25l na 112l

  woda średniej twardości, mg CaCO3/l średnia: 247,3 max: 370, mg Ca +2/l średnia: 98,9 max:148, a ph nie mogłam odnaleźć.
 8. Sitrina

  25l na 112l

  Bo to właśnie brzanka różowa, tylko mam bardzo ch*** aparat, a ta brzanka jest za szybka na moj aparat w telefonie No właśnie nie wiem czy to efekt ciągłego podjadania czy puklina. Ostatnio wcięło mi kirysa i nie mam pojęcia co się z nim stało Podejrzewam brzankę, bo co, prętniki, glonojad? Wiem, że słaby litraż ale większego nie mogę mieć. Mam tylko nadzieję, że na jednego skalara wyrobi.... A ta strona wodociągów, to jak to szukać, bo jestem w tym zielona... Ja z w-wy wola....
 9. Sitrina

  25l na 112l

  to nie Przeźroczka indyjska. Moja jest srebrna i nie tak chemicznie różowa Już to ustaliłam. Jak coś ma mi dokupić roślinkę czy jakieś dodatki, zero rybek bo mam już za dużo Właśnie załatwiam sobie 112l z szafką, więc może będzie szybciej. 112 za małe na skalara? Kurczę większego to nie bardzo A mówię, jak oddam to będzie foch... Parametry sprawdzę jak zakupię testy, bo byłam spłukana. Zdjęcie wrzucę wieczorkiem, bo teraz lecę. a to brzanka u której podejrzewam puklinę.
 10. Sitrina

  25l na 112l

  Witam. Od razu powiem, że jestem początkująca. Mam w tej chwili 25l akwa i koszmarnie dobraną obsadę. Jestem załamana takim stanem rzeczy. Nie znając się i popełniając najgorszy błąd jaki mogłam popełnić - posłuchałam sprzedawcy - kupiłam 2 brzanki różowe, 2 prętniki karłowate, glonka i kiryska. Jedna brzanka mi padła, potem dostałam w prezencie od chłopaka - o zgrozo - (nie mam zielonego pojęcia jaka to rasa czy co) jedną rybkę, średnią, srebrną z różowym paskiem na grzbiecie i..... skalara.... Piszę od razu, że dostałam ją wczoraj. Kurdę jak jej się pozbędę to będzie mu przykro, a tego nie chce. Mam sporo roślinek, duży filtr (aqua szut 740 o ile dobrze znalazłam model w necie), podłoże żwir. Temp 24-25 stopni, karmię suchym tropicalem od czasu do czasu żywym pokarmem. Jedna ozdoba nienaturalna do trzymania roślinki. Woda jest czysta, nie śmierdzi, akwarium wreszcie mi dojrzało. Filtr chodzi nonstop, nawet już na karmienie nie wyłączam, światło włączone pozostaje przez ok 10h. Mam zamiar zmienić na 112l, teraz jestem na etapie zakupywania potrzebnego mebla pod takie akwa, potem kupię akwa i będę wodę w nim yyy zdatniać do zarybiania. Mam actobacti czy jakos tak, do szybszego dojrzewania akwa. Czy te rybki co mam w tym momencie będą mogły być w akwa 112? Od razu proszę o zero linczu. Jeżeli wasze odpowiedzi będą negatywne, będę szukała sposobu na oddanie ryb, jeżeli pozytywne, wezmę się za zakładanie 112l jak najszybciej. Ale proszę was, zero linczu, bo czytając wasze odpowiedzi mam wrażenie, że najpierw linczujecie, a potem odpowiadacie coś, co może pomóc. Zresztą, tak jest na każdym forum dotyczącym akwarystyki. Miałam problem z roślinami, zwróciłam się na innym forum o pomoc, zostałam zlinczowana, po czym z problemem zostałam jak byłam, sama. Poradziłam sobie, roślinki mają się już dobrze, jednak pytam konkretnie, czy jeden skalar, 2 prętniki, walnięta brzanka mogą być razem w 112, bo że w 25 nie mogą to ja sama już wiem -.- Proszę TYLKO o konstruktywne wypowiedzi. Chętnie oddałabym brzankę, bo jest walnięta i chyba podgryza mi ryby. Ale od razu mówię, że chyba ma puklinę. Jest grubaśna, łuski w porządku. Zjada nonstop coś. Ale też nie bardzo wiem jak i komu oddać. Nikt ze znajomych się w akwarystykę nie bawi bo drogie i pracochłonne.
×