Jump to content

Martyna-25l

Użytkownik
 • Content count

  48
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Martyna-25l last won the day on June 12 2013

Martyna-25l had the most liked content!

Community Reputation

1

About Martyna-25l

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 10/03/1996

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Siedlce
 • Zainteresowania
  jazda konna,akwarystyka
 1. Martyna-25l

  Zielenice i okrzemki- co robić?

  Ogólnie akwarium niedługo wymieniam na 63l więc już nie kupowałam filtra- zakupie minikani 80 do nowego akwa i będzie dobrze. Na innym forum czytałam że testy nie są obowiązkowe więc nie kupowałam. Ale postaram się w tym tygodniu. Podmiany 6l co tydzień ale teraz wychodzi co 2 tygodnie bo często wyjeżdżam i nie mam czasu.
 2. Martyna-25l

  Zielenice i okrzemki- co robić?

  Witam wracam ponownie do tego tematu, ponieważ po wymianie jbl manado na piasek moje akwarium zaatakowały zielenice. Są po prostu wszędzie: na roślinach, szybach, zaczynają robić się na piasku i tafli wody. Nawożenie to bimbrownia i potas 1ml/dzień. Więcej nic nie podaję. Glony są nitkowate. Niestety nie mam żadnych testów ale chyba będę musiała się w nie zaopatrzyć. Okrzemków dawno już nie ma. Świecę od 8 do 15 codziennie. Mimo zmniejszenia czasu świecenia glony nadal się pojawiają. Już nie wiem co mam robić proszę pomóżcie.
 3. Martyna-25l

  Zielenice i okrzemki- co robić?

  Dziękuję Wam bardzo za rady. W najbliższym czasie zastanowię się który filtr będzie najlepszy. A teraz napiszę trochę o stanie w akwarium, bo o tym mój post. Od tygodnia świecę po 8 godzin i po tym czasie pozytywnie się zaskoczyłam. Glonów jest o wiele mniej zarówno zielenic jak i okrzemek. Dziś świeciłam 8h 30min. Wstawię zdjęcia na których jest obecny stan akwarium. Jeśli ktoś jest zainteresowany to może porównać je z wcześniej zamieszczonymi zdjęciami. Różnica jest ogromna już po tygodniu.
 4. Martyna-25l

  Glony w akwarium

  Wygląda na okrzemki też niestety teraz z nimi walczę.
 5. Martyna-25l

  Zielenice i okrzemki- co robić?

  Ale jaki byłby dobry do mojego litrażu? Nie wiem czy też jest sens bo mam tylko jedno wyjście na kable w pokrywie po jednej stronie więc nie wiem jak bym zamontowała wężyki.
 6. Martyna-25l

  Zielenice i okrzemki- co robić?

  Mi właśnie po tygodniu już drastycznie przepływ maleje dlatego tak go czyszcze. Myślałam nad wymiana filtra na kaskadę ale mam pokrywę w akwarium więc nic z tego.
 7. Martyna-25l

  Zielenice i okrzemki- co robić?

  Bardzo dziękuję za tę odpowiedź. A filtr czyszcze tak: co tydzień wyjmuje filtr wymieniam wate którą była otoczona gąbka (po tygodniu jest cała brązową w szlamie) a gabke od czasu do czasu przepłukuje w wodzie wylanej z akwarium. Filtr to jakiś zwykły chiński z zestawu allegro. Oczywiście chodzi cały czas.
 8. Martyna-25l

  Zielenice i okrzemki- co robić?

  Akwarium nie może dojrzewać bo ma już ponad rok i 4 miesiące. Bimbrownia jest robiona z mniejszej porcji i jak zostawiam na noc to rybom nic nie jest. Mam butelke 0.5 litra.
 9. Martyna-25l

  Zielenice i okrzemki- co robić?

  Przy oknie nie stoi. A testów niestety nie mam. Wiem jedynie że ph 7.1 i gh 11 kh 8 Edit: A czy to zacienienie akwarium na tyle dni nie zaszkodzi roslinom? A wtedy podawać jakieś nawozy, czyli potas i co2?
 10. Martyna-25l

  Zielenice i okrzemki- co robić?

  Podmiany raz na tydzień około 9 litrów. Właśnie nie wiem co o tym myśleć bo okrzemki są jak jest za mało światła a zielenice za dużo. :/
 11. Martyna-25l

  Zielenice i okrzemki- co robić?

  Witam mam akwarium 25l i od paru tygodni mam u siebie oba te glony. Wszystko zaczęło się po zmianie światła z 6W 2700K na 11W 6500K. Powinno wydawać się że jest wszystko dobrze ale jest na odwrót. Świecę od 7 do 20 w zwykłe dni i od 9 do 20 w weekendy. Glony najbardziej zaatakowały rośliny ( bacope crenate hydrocotyle sp. Japan anubiasa i zabienicw choć na niej już tylko niewiele) Zabienicę przyciełam do samego dołu i odrastaja nowe liście i nie atakują ich glony. Co2 podaje z bimbrowni. Leje potas (sól) codziennie tak że tygodniowa dawka wynosi 15mg/l około. Podaje również aqua art planta gainer classic codziennie około 0.5 ml. Podłoże jbl manado i pod zabienica kulki gliniano-torfowe. Proszę o porady jak zwalczyć to bo próbowałam już z zielona herbata i nic z tego chyba nie wyszło.
 12. Martyna-25l

  co dzieje się z rośliną?

  To kupię i je. Dziękuję za rady.
 13. Martyna-25l

  co dzieje się z rośliną?

  Ok pójdę jutro do zoologa i kupię węgiel w płynie. Dziękuję wszystkim za opinie.
 14. Martyna-25l

  co dzieje się z rośliną?

  Ale ja nadal nie wiem czego mam dolewać i w jakiej ilości? CO2 w płynie?
 15. Martyna-25l

  co dzieje się z rośliną?

  Czyli co mam dolewać?
×