Jump to content

cezaryyy

Użytkownik
 • Content count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About cezaryyy

 • Rank
  Małomówny
 1. Ikra odkleiła się z liścia i jajeczka z ogonkami zaczeły się ruszać po dnie łącząc się w grupy. Zrozumiałem, że żywią się wnętrznościami jajeczek i nie trzeba ich przez kilka dni karmić żółtkiem. Dziś jednak widzę, że wylęg leży na dnie i się nie ruszają, jest tylko kilka z ogonkami a reszta w skupieniu leży. Czy był gdzieś mój błąd, czy powinienem karmić czy po prostu nie udało się i tyle? Ile czasu wylęg miał tak machać ogonkami po dnie akwarium i kiedy powinien zacząć przywać i żywić się żółtkiem? Sory za tak prosty opis tego co się dzieje w moim akwarium
 2. A myślicie, że będzie coś z tych pokarmów dostępne w zwykłym sklepie akwarystycznym średniej klasy w 18 tyś. mieście?
 3. Połowa jajeczek odkleiła się od liścia żabienicy i widać jakby machające ogonki a połowa ikry została na liściu bez zmian. Czytałem, że można karmić małą ilościa żółtka jajka lub zmielonym drobno pokarmem dla rybek, ale czy nie będzie to za duże do zjedzenia? Jaki jest łatwo dostępny pokarm dla takich maluchów, które mam nadzieje niedługo się pojawią?
 4. Po 48 godzinach od złożenia ikry, białych jajeczek przybywa i teraz jest ich około 20, nie ma możliwości ich usuwania, bo przy okazji niszczy się sporo tych zdrowych, białe przukute igłą nie odpadają, tylko jakby rozwalają się w pył. Ciekawe czy coś się wykluje.
 5. Ok usunę te mleczne. A co z temperaturą? Czy spadek do 20 stopni może być zabójczy? A i jeszcze jedno, czy świetlówka ma się palić cały czas, czy normalny cykl dzień-noc? agunia997- Pisownia.
 6. Ikra wygląda jak na zdjęciach innych użytkowników, jest też kilka jajeczek białych-mlecznych. Niestety nie mam sprzętu, żeby zrobić dobre zdjęcie. Po jakim czasie powinno się okazać, że z ikry nic nie będzie? Po drugie kolejny problem, który pewnie przesądzi o nie udanej próbie tzn. moja wspaniała chińska grzałka utrzymała w nocy temp. 20stop. C mimo, że termostat był na 30 a grzałka świeci się.
 7. W tym świetle co mam widze, że są szare(przeźroczyste) i na brzegu każdego jajeczka jest biała kropka czy jaśniejszy punkt
 8. Ma być przeźroczysta? Jutro sprawdzę bo teraz nic nie widzę
 9. Wyglądają tam samo jak w poście gby pojawi się ikra w akwarium- krok po kroku wstawione przez użytkownika shaniqa10 przy ramirezach. W dzień zrobie zdjęcia swoim
 10. Teraz jest biała, a powinna być żółta?
 11. Ok, a jeszcze jedno po czym jutro rano będe wiedział czy ikra kaput?
 12. Przyjołem, a można wiedzieć dlaczego tak się dzieje? Zostawie je jeszcze w wodzie, ale po jakim czasie można stwierdzić, że z ikry nic nie będzie?
 13. Przełożyłem ikrę zanim przeczytałem podpowiedzi, naprawdę i z ikry już nic nie będzie?
 14. Przełożyłem ikrę do akwa 20l, zalana do połowy wodą ze starego zbiornika, grzałka i filtr łazi. A co to znaczy, że przenieść liść bez wyciągania z wody? bo ja wyciągnołem i może z 20 sekund liść z ikrą był na wolnym powietrzu
 15. Sam nie wiem, przenieść tą ikrę na liściu do nowego akwa czy wyłapać ryby i je wywalić?
×