Jump to content

Ginny

Użytkownik
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Ginny

 • Rank
  Podglądacz
 1. To zależy ile cm chcesz, ale standard: 5cmx30cmx30cm= 4,5L żwiru..Dzięki. Te specjalne żwirki dla krewetek naprawdę zmieniają pH? Przez ile działają? Nie jestem do końca przekonana, że warto kupować żwirek 10 razy droższy od normalnego. A co myślicie o tym, żeby na żwirek wysypać cienką warstwę piasku kwarcytowego? Widziałam, jak tak robili na filmiku o zakładaniu nano akwarium, tylko,że tam nie było żywych roślin, tylko jedna sztuczna. Piasek trzeba wysypać przed sadzeniem roślin, ale podczas sadzenia może trochę żwirku wyjść na wierzch i to psuje efekt. No i jakie kamienie byłyby dobre?
 2. Właśnie z powodu filtra nie chciałam tego zestawu. Ale chyba jednak wewnętrzny byłby lepszy, bo kaskadowy zajmuje dużo miejsca za akwarium, i musiałabym postawić akwarium na środku biurka, albo odsunąć biurko od ściany. Jaki konkretnie żwirek byłby dobry? Ile kg/litrów potrzeba? (na dno 30x30 cm) Jakie kamienie pasują do korzeni japońskich?
 3. Ja bym raczej wolała, żeby było tanio. Znalazłam na allegro akwarium kostkę 27l, ten filtr kaskadowy co link jest wcześniej i lampkę 11 wat, razem z przesyłką to będzie ok. 180 zł. Chciałabym jeszcze jakiś mały korzonek japoński, ale w sklepach zoologicznych u mnie są tylko mopani, wiec musiałabym kupować przez internet, a przesyłka kosztuje zwykle prawie tyle samo, co drewienko...
 4. A grzałka musi być? W akwariach dla rybek nie miałam grzałek (po tym, jak zepsuł się termostat i mi się ugotowały, zrezygnowałam) i była zwykle temperatura ok. 24 'C (w lecie więcej). Nie wystarczy im? Co myślicie o tym filtrze? http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-kask ... 88963.html 250l/h wystarczy?
 5. Witam akwarystów. Ile może kosztować założenie akwarium dla krewetek crystal black? Tzn. akwarium 25-30l, filtr kaskadowy (polecicie mi jakiś?), żwirek, rośliny, mchy. Żwirek chciałabym czarny albo brązowy, ale w zoologicznych jest tylko rzeczny. Nie znam się za bardzo na rodzajach żwirków. Jaki byłby odpowiedni? http://allegro.pl/aquael-shrimp-set-30- ... 10155.html Znalazłam coś takiego. Oświetlenie wystarczy? (11 wat) Co sadzicie o cenie tego akwarium? Jest adekwatna do jakości/wielkości? Jeśli nie będzie crystalek w zoologicznym, to gdzie mam je kupić? Przez allegro? Przeżyłyby?
×