Jump to content

rafcio_100

Użytkownik
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rafcio_100

 1. Cześć. Przymierzam się do założenia akwarium i na początek mam kilka pytań, na które nie do końca udało mi się znaleźć odpowiedź na forum (albo źle szukałem): -czy akwarium profilowane jest odpowiednie dla rybek (czy raczej nie stosować, tak jak kuli dla bojownika)? -a jeśli tak, to czy taki zestaw będzie ok https://allegro.pl/oferta/akwarium-72l-profil-pokrywa-led-14-gratisow-5464272893. Co prawda nie chodzi mi nawet o te gratisy typu sztuczne roślinki, z których nie będę pewnie korzystał, głównie o podstawowe rzeczy jak filtr, grzałka, pokrywa z oświetleniem (zależy mi na LED, ponieważ z biegiem czasu będę tworzył smart akwarium ), czy może składać akwarium z części, czy może jednak zestaw ale jakiś firmowy? No i te 72l też póki co nie jest wiążące, gdyż nie zdecydowałem się jeszcze na obsadę akwarium, chodzi o sam fakt zakupu gotowego zestawu.
 2. rafcio_100

  Gotowy zestaw czy z części?

  W rozmowie z kolegą poruszony został drugi aspekt tej pokrywy, mianowicie po prostu będzie szpecić wygląd akwarium... filtr muszę i tak zmienić, to czy w takim wypadku opłaci się w ogóle kupować gotowy zestaw?
 3. rafcio_100

  Gotowy zestaw czy z części?

  O ile jestem na 99% zdecydowany na prostokątne akwarium 72l w zestawie, z którego to wykorzystam pokrywę, grzałkę i termometr o tyle mam problem z filtrem. Im więcej czytam, tym większy robi mi się mętlik w głowie https://allegro.pl/oferta/full-zestaw-akwarium-led-72l-prosty-wysylka-24h-7104831898 czy w tym zestawie filtr przyda mi się do czegokolwiek? Jeśli nie to jaki wybrać (wewnętrzny, zewnętrzny) i dodatkowo, czy w akwarium 72l potrzebuję dodatkowego systemu napowietrzania czy jestem w stanie zrealizować to z filtrem i odpowiednim ruchem wody (np. deszczownia)?
 4. rafcio_100

  Gotowy zestaw czy z części?

  Akwarium będzie urządzane na wzór biotopu Amazonki - obszar zalewowy.
 5. Cześć przymierzam się do założenia akwarium i staram się dobrać odpowiednio obsadę do 72 litrów. Spośród rybek, jakie mógłbym trzymać w takim litrażu chciałbym się zdecydować na pielęgniczkę ramireza, gurami samuraja i kiryska trójpręgiego. Czy te rybki są w stanie wspólnie żyć w jednym akwarium, czy może lepiej zdecydować się na dwa gatunki rybek? I jaka ilość osobników każdego gatunku będzie ok do obsadzenia założonego litrażu?
 6. rafcio_100

  Obsada 40l + drobne pytania

  Mam zamiar kupic to akwarium http://amido.pl/products/aquael-zestaw- ... -40-profil I moje pytanie brzmi czy moge w nim obsadzic?: -4 gupiki (2 samce, 2 samice) -2 mieczyki (samiec, samica) -2 brzanki rozowe (samiec, samica) -6 neonow Innesa (2 samce, 4 samice) Mam rowniez kilka drobnych pytan, ale zamieszcze je tutaj, zeby nie zakladac nowego tematu: -czy oplaca sie kupowac na sam poczatek takie skompletowane akwarium -czy kazdy atrybut tego akwarium jest wymienny, czy moze ktores sa zamontowane na stale -jakie rosliny obsadzic w tym akwarium -czy dno mozna wysypac bialym, drobnym grysem?
 7. rafcio_100

  Obsada 40l + drobne pytania

  Przeciez to od razu widac, ze to nie moje slowa sa. A w sklepie zoologicznym chyba wiedza, jaka plec maja ryby, ktore trzymaja.
 8. rafcio_100

  Obsada 40l + drobne pytania

  Neon Innesa ( Paracheirodon innesi ) może występować również po nazwą Bystrzyk Neonowy. Jest pierwszym poznanym gatunkiem neona. Do Europy został sprowadzony przez Augusta Rabaut, któremu wskazali go tubylcy zamieszkujący Amazonię. Już w 1936 gatunek ten wzbudził sporo sensacji. Również w 1936 roku został on przywieziony do Niemiec, a stamtąd na pokładzie sterowca ,,Hindenburg” do Stanów Zjednoczonych. Tam został po raz pierwszy naukowo opisany. Początkowo osiągał dosyć wysokie ceny, ponieważ nie posiadano wiedzy na temat rozmnażania, wiec wszystkie osobniki były przywożone z Ameryki Południowej. Z czasem akwarystyka rozwinęła się i rozmnażanie tego gatunku neonów nie sprawiało już problemu. Obecnie prawie wszystkie sprzedawane neony pochodzą z hodowli, a w większości sklepów dostępne są osobniki zarówno młode, jaki i dorosłe. Jest gatunkiem popularnym wśród akwarystów. Popularność swą zawdzięcza niezwykłemu ubarwieniu ciała. Neon Innesa jest gatunkiem bardzo podobnym do neona czerwonego. Oba gatunki ryb rozróżnić można po czerwonym pasku, który u neona innesy przechodzi tylko do połowy ciała, a u neona czerwonego ciągnie się od ogona, aż do głowy. Innesa jest gatunkiem wytrzymalszym i łatwiejszym w hodowli, niż neon czerwony. W trwającej od wielu lat hodowli neony nabrały znacznej odporności w stosunku do właściwości wody i warunków panujących w akwariach. Samice rozpoznajemy po bardziej zaokrąglonym brzuchu. Jest gatunkiem długowiecznym, często dożywa nawet 10 lat. Przebywa głównie w środkowych partiach akwarium.
 9. rafcio_100

  Obsada 40l + drobne pytania

  Co sie tyczy pisowni, to mam angielska wersje Windowsa Millenium (tak, jeszcze takiego uzywam ) i nie jestem w stanie uzyc polskich znakow.
 10. rafcio_100

  Obsada 40l + drobne pytania

  -6 gupików (2 samce, 4 samice) -10 neonów Innesa -4 kiryski Panda (samiec, 3 samice) Rozumiem, że taka obsada byłaby w sam raz ,tylko zastanawiam się, ile kupić samic, a ile samców neonów? Michał84:Dbaj o pisownię.
×