Jump to content

przemekg

Użytkownik
 • Content count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About przemekg

 • Rank
  Świeżak
 • Birthday 05/06/1984

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Łask
 1. przemekg

  Start 120l

  O pasujących mieszkańcach do Twojego litrażu: od-101l-do-180l-f101.html . No i oczywiście z mniejszych litraży. Chociaż wydaje mi się, że obsadę bardziej doświadczeni proponowali by dobrać pod panujące w akwarium warunki, ale to już niech wypowie się ktoś z większą wiedzą. A tak z propozycji moich, to zwróć uwagę na razbora galaxy.
 2. przemekg

  Start 120l

  O podłożu, roślinach itp. na pewno poczytasz tutaj: moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html A co do roślinek to znawca ze mnie żaden, ale wydaje mi się, że sporo będzie zależało od oświetlenia jakim dysponujesz, jedne potrzebuję więcej, a innym wystarczy mniej aby rosły. Tutaj masz spis roślin sprawdzających się przy słabszym oświetleniu: lista-roslin-cieniolubnych-t9355.html Jeśli hokejówki to chyba musisz dokupić bo to raczej rybka stadna.
 3. przemekg

  112l-dwa stada/ławice

  Mam małe pytania do dużo bardziej doświadczonych akwarystów. Sprawa wygląda tak: poprzez splot różnych zdarzeń w moim akwarium znalazły się następujące rybki: - 10 sztuk neon innesa - 10 sztuk razbora galaxy - 8 sztuk kirys spiżowy - 1+2 proporczykowiec z kap lopez - 16-19 krewetek No i tu pytania: Czy rybek nie jest za dużo jak na 112l(szerokość 80, wysokość 40, głębokość 35?? Czy dwie ławice/stada mogą pozostać w takim akwarium? Czy mogą w nim zostać proporczykowce? nemo130: Przenoszę.
 4. Na pewno rybki wpuszczone za szybko, na pewno rybki nie nadające się do tego litrażu (danio są stadne), a akwarium na wszystkie jakie masz dużo, dużo za małe.
 5. przemekg

  zamiana świetlówki

  No to może w takim razie, jeśli moja pokrywa nie pozwala na wymianę świetlówki bez ingerencji w instalacje, puszczę wąkrotkę na powierzchnie jako wolno pływającą. Dzięki za odpowiedzi.
 6. przemekg

  zamiana świetlówki

  Rogatek i cabomba dają na chwilę obecną rade. W cabombie idą młodę pędy, rogatek tez pomału idzie do góry, problem jest z wąkrtoką, ma brązowe liście, jakby jakiś osad, no i włoski pojawiły się na roślinkach i tak się zastanawiam czy nie mało tego światła.
 7. Namawiali żeby sprzedać, zostaw gupiki, ewentualnie dokup jeszcze, ale to niech potwierdzi ktoś z większą wiedzą, a tamte oddaj i będzie dobrze.
 8. Tak jak wielu tutaj, którym "doradzono" w sklepie. Specjalista ze mnie żaden, ale gupików koło 4/5 sztuk to chyba max, a pozostałe, które masz tak jak pisałem na pewno do oddania - nie ten litraż to raz i nie takie ilości to dwa.
 9. Nie mnie oceniać, bo sam przygodę zaczynam, ale to co masz w tych 20 litrach to sporo, sporo za dużo. Ryby nie na ten litraż, dużo za małe akwarium dla takich ryb, a dodatkowo danio/kardynałki/bocje to raczej w stadach. Zostać mogą gupiki, a więcej na pewno znajdziesz w dziale o obsadach.
 10. przemekg

  zamiana świetlówki

  Dzięki za odpowiedź. Czyli na chwilę obecną nie ruszam oświetlenia, zobaczymy co będzie się działo. Roślinki to: nurzaniec, rogatek, wąkrotka, cabomba caroliniana, nadwódka wielonasienna, hedyotis salzmannii.
 11. przemekg

  zamiana świetlówki

  Rozumiem, że wymagane ewentualnie przeróbki, wymiana statecznika? A czy dołożenie jakiejś folii, czegoś odbłyskowego poprawi troszkę świecenie, bo coś bardzo mi się wydaję, że te 2x18W to słabiutko bardzo jak na 112l
 12. Mam małe pytanie odnośnie zamiany świetlówki. Wygląda to tak: posiadam pokrywę Wromak W-2 (akwarium 112l) z dwiema świetlówkami T8 po 18W 6500K Day Light, chciałbym jedną z nich zamienić na AQUA GLO T8 20W. Czy taką zamianę mogę zrobić bez ingerencji w instalację pokrywy, bez zmian statecznika, bez przeróbek?
 13. Przepraszam, że jeden pod drugim. Akwarium zalane 15/08, więc pomału można myśleć nad wpuszczaniem mieszkańców. Moja wizja jest taka: - neon inessa - 20 sztuk - gurami dwuplame - parka - kirys spiżowy - 6 sztuk - po dnie, wśród roślinek i mchu kręciło by się parę krewetek red cherry Nie będzie za dużo? No i dla przypomnienia: akwarium: 80x35x40 (szerokośćXgłębokośćXwysokość) 112litry filtr: Heilea RP-600 (http://www.hailea.com/e-hailea/product1/RP-600.htm) grzałka: Aquael AQ-200 200W pokrywa z oświetleniem: 2x24W I tak by się prezentowała strona "techniczna". Czy ten filtr jest wystarczający do akwarium? Czy raczej myśleć nad zakupem czegoś innego? W filtrze, w gąbce znajdował się węgiel, z tego co poczytałem na forum, raczej stosowany po użyciu leków a nie na co dzień, więc wymieniłem na gąbkę bez "wkładki". Iinfo o roślinkach, są posadzone: - camomba caroliniana - sagittaria subalata - wąkrotka białogłowa - hedyotis salzmannii - hygrophila polysperma no i oczywiście podłoże: biały piasek, a w jednym narożniku malutki czarny żwirek W akwarium są jeszcze dwa korzenie obsadzone mchem: taiwan moss, ucięte rurki bambusa oraz trzy kamienie (po teście octowym) No i na koniec parametry kranówki, którą zalałem akwarium (info ze strony miejskich wodociągów): ph 7,90 żelazo (mg/dm³) 0,020 mangan (mg/dm³) 0,015 twardość (mg/dm³) 195
 14. O tych nie wiem...ma na myśli rybe z rodziny: Długonasowate
×