Jump to content

moto

Użytkownik
 • Content count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About moto

 • Rank
  Małomówny

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Mikołów
 1. moto

  Zakupy u Sławka121-opinie.

  Dziś odebrałem przesyłkę od Sławka,wszystko w jak najlepszym porządku.Dziękuje i polecam.
 2. Powiedzcie proszę czy w akwarium na ziemi zaobserwowaliście szybszy cykl azotowy czy tylko u mnie coś się dzieje.Mianowicie już po 3 dniach zauważyłem skok No2.
 3. Mam pytanie jak duży wpływ ma światło w akwarium LT to znaczy jak wygląda stosunek ilości światła? Lepiej mniej czy więcej?
 4. Właśnie dzisiaj wystartowałem swoje pierwsze akwarium na ziemi(80L)mam nadzieję,że pójdzie tak łatwo jak tu opisujesz.W razie czego będę się dopytywał.
 5. moto

  Złe parametry wody pomocy!!

  Nie do końca zgodził bym się z tym stresem u otosków moje podczas czyszczenia szyby trzeba przeganiać żeby się przesunęły._Myślę,że raczej parametry wody mają większy wpływ na ich kondycję. Mapet
 6. moto

  Dodatkowy filtr do 250 L

  Jak pisałem wcześniej u mnie było tak samo czyli wata była w koszu między ceramiką ale nie zdawało to egzaminu i drobnica dalej pływała w wodzie dopiero po założeniu gazy do prefiltra poprawiło się.Więc pojemność filtracyjna w przypadku mechanicznego oczyszczania nie miała żadnego znaczenia.Główną role odegrało tu miejsce gdzie znajduje się ta wata.
 7. moto

  Dodatkowy filtr do 250 L

  Masz racje JBL powinien sobie poradzić więc kwestia dodatkowego mechanika jest rozwiązana.Zobaczymy czy da radę z tą gazą.Jaki jeszcze materiał filtracyjny można by zastosować jeżeli to by nie zdało egzaminu?Twoja teoria o chorych osobnikach wydaje się być słuszna bo z wyjątkiem rozborek pozostałe ryby były stosunkowo nowymi mieszkańcami.Pozostaje jeszcze kwestia skoku No2 jaka mogła przyczyna?Czy zmniejszenie ruchu tafli mogło mieć na to wpływ?
 8. moto

  Dodatkowy filtr do 250 L

  Informacyjnie.Wata do prefiltra u mnie nie do końca się sprawdziła.Owszem woda czyściutka ale filtr prawie nie drożny.Powód:zbyt duża gęstość waty co w efekcie zmniejszyło przepływ wody.Efekt:bardzo głośna praca filtra i zerowy ruch tafli.Prawdopodobny skutek:spalenie się silniczka w filtrze.Po zmniejszeniu ilości waty filtr wciągał ją do środka.Efekt i skutki takie same.Mówię tu oczywiście o moim filtrze(JBL 1501e)który ma sporo mocy żeby tą watę wciągnąć.Obecnie zamiast waty założyłem gazę wyjałowioną.Powinno to dać ten sam efekt co wata ale przepustowość jest większa więc może nie będzie się zatykać.
 9. moto

  Dodatkowy filtr do 250 L

  Owszem dno odmulam przy każdej podmianie.Pokarm po karmieniu znika w oczach więc raczej nie przekarmiam.Co wydaje mi się dziwne wyczytałem na forum,że z ryb które mam otoski są raczej najbardziej czułe na zmiany parametrów a one mają się świetnie.Do tej pory padła ramireza 3 rozbory,skalar i 4 kiryski.Dodam,że żadnych oznak chorobowych i zabicia przez inne ryby nie zauważyłem i z tego wnoszę,że to wina No2.Oczywiście mogę się mylić. Informacyjnie.No2 spadło do 0,3 ale niestety pożegnałem kolejnego skalara.Dodam może resztę pomiarów które robię No2 0,3 KH 5 PH 7,5 No3 10.Oczywiście mam świadomość,że to nie dział dyskusji o parametrach wody ale myślę,że skoro już tu zaczęliśmy dyskusje to ciągnę to dalej.
 10. moto

  Dodatkowy filtr do 250 L

  Rozumiem,że podejrzewasz przerybienie. Już podaje. górami 1+2 rozbora klinowa 25 otosek 8 kirysek 5 gupik 1+2 bojownik 1+2 p.ramireza 1 skalar 3 ampluaria 2
 11. moto

  Dodatkowy filtr do 250 L

  Podmiany tak jak polecacie na forum czyli 20 procent raz w tygodniu i tu właśnie coś dziwnego podmianę robiłem wczoraj a dziś No2 skoczyło na 0,9.
 12. moto

  Dodatkowy filtr do 250 L

  Witam.Po zastosowaniu się do porady uzyskałem efekt który mnie satysfakcjonuje ale pojawił się nowy problem No2 znacznie podskoczyło czy może na to mieć wpływ zmniejszenia przepływu w filtrze a co za tym idzie zmniejszenie ruchu tafli czyli teoretycznie zmniejszenie napowietrzania.Niestety zmiana parametrów No2 zebrało już swoje żniwo kilka sztuk z obsady padło.Proszę o podpowiedź czy dobrze kombinuje.
 13. moto

  Dodatkowy filtr do 250 L

  Witam.Od włożenia waty do prefiltra minęły 2 dni i faktycznie jest znaczna poprawa ale niestety wciąż nie jest to ideał.Powiedzcie proszę czy poczekać jeszcze parę dni na lepszy efekt czy dokładać ten wewnętrzny a może macie jeszcze jakieś rady.
 14. moto

  Dodatkowy filtr do 250 L

  Nazwę smok ssawny wyczytałem w instrukcji obsługi .W tej chwili filtr chodzi na pół gwizdka i jest zdecydowanie lepiej ale do ideału daleko.Zrobię tak jak radzisz zobaczymy co z tego wyniknie.Prosiłbym o nie zamykanie tematu.
 15. moto

  Dodatkowy filtr do 250 L

  Tak jak pisałem wcześniej wata w kubełku jest nawet 2 warstwy jedna przed gąbką a drug miedzy złożami.Dodam informacyjnie ,że kiedy filtr pracuje na zwolnionych obrotach to jest lepiej a gdy ustawie go na full to pralka nie samowita i lata wszystko.Drogi Sławku121 rozumiem,że wata mam umieścić w rurce smoka ssawnego ale napisz proszę gdzie konkretnie.
×