Jump to content

d0N

Użytkownik
 • Content count

  13
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by d0N

 1. d0N

  Nowe 200l!

  Haplochromis są idealne, tylko nigdy nie widziałem ich w żadnym sklepie akwarystycznym pewnie będzie problem je znaleźć. Dzięki za wszystkie sugestie!
 2. d0N

  Nowe 200l!

  Witam, Proszę o jakąś propozycje do obsady 200l baniak. Wymiary akwa 100x40x50. Tylna ściana czarna folia. Podłoże: biały piasek Płaskie kamienie lub takie jak na załączonym zdjęciu Filtr Fluval 403 i dodatkowo wewnętrzny. Przybliżone parametry wody z kranu: pH 7,5 twardość w molach 2,78 i w stopniach niemieckich 15. Załączam zdjęcie przykładowego akwarium jakie chciałbym stworzyć. Chciałbym żeby ryby były widoczne w akwarium i żeby dobrze się prezentowały;) Może to być tanganika lub malawi, tylko prosiłbym o jakieś konkrety do mojego baniaka;) Dzięki za wszystkie sugiestie!
 3. d0N

  Nowe 200l!

  To kiszka bo wpadły mi w oko, ponieważ świetnie się prezentują, te różne ubarwienie robi wrażenie. Inne rybki z tanganiki nie zwróciły mojej uwagi jakoś specjalnie ale pewnie wszystkich nie widziałem;) A z Malawi co by się sprawdziło na długości 100cm?
 4. d0N

  Nowe 200l!

  Z tanganiki bardzo podobają mi się Tropheusy, tylko kwestia ile tego mogę wpuścić do 200l i czy coś na no dno tego czy jakiegoś zjadacza glonów? Czy mieć tylko tropheusy i nie robić kaszany w awka?
 5. Witam wszystkich. Proszę o rade dotyczącą obsady do zbiornika 112l. Obecnie mam: 3 x kiryski 10 x gupików(narybek w drodze) 1 x bocja wpaniała Kilka krewetek babaulti. Pytania mam następujące: 1) Ile ewentualnie gupików mogę jeszcze w zbiorniku trzymać? 2) Czy jakiś inny ciekawy gatunek mogę jeszcze dorzucić do tego co już mam? 3) Może ewentualnie jakiś zupełnie inny pomysł co do obsady(mogę oddać gupiki), chodzi o to żeby rybki efektownie się prezentowały. W planach jeszcze mam dokupienie kiryska oraz 5 otosków. Z góry dziękuję za pomysły.
 6. Konkretna odpowiedź, nie mam więcej pytań co do tego;) W takim razie zamykam temat. Jeśli chciałbyś o coś jeszcze zapytać odnośnie obsady, napisz o odblokowanie. mod.Evelyn
 7. To kto mi poczyści dno i pozjada glony z liści roślin?
 8. Już mam 3 kiryski planowałem jeszcze 3 dokupić.
 9. Cieszy mnie ta informacja:) Mam nadzieje, że za dużego szumu w akwarium mi nie zrobią. W takim razie prawdopodobnie kupie harem (1+3) mieczyków i molinezji o raz parkę meeki. Dorzucę 3 kiryski i 6 otosków i będę miał pełna obsadę. Dzięki za wszelką pomoc!
 10. Napisałem już do Pleya. Ale wydaje mi się, że meeki będą za duże do tego akwa. Mam nadzieje, że się mylę bo są ładne;)
 11. Sory za ot ale w takim razie co polecasz? Jest jeszcze jedna kwestia, żonie podobają się mieczyki i molinezje. Mogę prosić o propozycje obsady z tymi gatunkami ryb?
 12. Dziękuję za szybką odpowiedź. Ciekawy pomysł z kakadu. Co do gupików to jestem świadom ich tempa rozmnażania się Bocja miała pomóc ze ślimakami nie chciałem korzystać z żadnej chemii.
×