Jump to content

erima

Użytkownik
 • Content count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About erima

 • Rank
  Małomówny
 1. Czy do akwarium z Saulosi i Crabro mogę wprowadzić jakiegoś raka?
 2. Zastanawia mnie dlaczego na takim forum, w bazie gatunków brakuje tak pięknej i popularnej ryby jak Pyszczak Saulosa (Pseudotropheus saulosi) z jeziora Malawi?
 3. Gdzie w Poznaniu lub okolicach jest sklep z pyszczakami. Ale chodzi o sklep z prawdziwego zdarzenia. Poszukuję "Pseudotropheus saulosi".
 4. Ale w jaki sposób uzyskać taką wodę? Edit: Poniżej podaję linki, z tym co chcę umieścić w akwarium: http://allegro.pl/bialy-jak-snieg-piase ... 45472.html http://allegro.pl/brylki-chery-egzotycz ... 96501.html http://allegro.pl/wapien-czerwony-koral ... 87676.html http://allegro.pl/wapien-filipinski-sup ... 64785.html Rośliny: Anubias nana, Cryptocoryne aponogetifolia Czekam na opinie. Regulamin. Już przedtem Ci zwracałem na to uwagę. +1. Mapet
 5. Super, już mi coś pomogłeś, dzięki. Teraz tak, co do filtra - nie może być porządny, ale wewnętrzny? W jaki sposób uzyskać twardą wodę, jak sprawdzić jej parametry? Tak się zastanawiam czy piasek kwarcowy biały, kamień koralowca czerwonego i wapień koralowy zielony też się nadają na podłoże? Jaka ilość piasku i jaka ilość i wielkość kamieni? Nadmieniam, że kilka roślinek również będę miał.
 6. Tak, ale będę stopniowo zmieniał osprzęt.
 7. Zakładam nowe akwarium 140l, podaję link: http://allegro.pl/akwarium-profil-zesta ... 77986.html Głównym gatunkiem rybek, które chcę w nim mieć to Pyszczak Saulosa. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, jak przygotować to akwarium, jakie rośliny, jakie dodatki, ile rybek, jestem zupełnym laikiem. Moją przygodę zacząłem niecały rok temu z akwarium 25l z kilkoma małymi rybkami. Podsumowując - dostanę akwarium w zestawie, to co widać po linku i chcę mieć w nim koniecznie Pyszczak Saulosa. Pomóżcie mi to przygotować od samego początku, bo nie chcę tego zchrzanić. Edit: Jak przygotować wodę, jaka musi być temperatura, jakie rośliny, jakie dodatki typu: korzenie, kamienie, jakie podłoże, jaki pokarm. Regulamin. Mapet
 8. erima

  140l, Pyszczak Saulosa

  Masz rację, za mało informacji podałem. Podaję link do akwarium, które dostanę: http://allegro.pl/akwarium-profil-zesta ... 77986.html To akwarium i ten gatunek. I dosłownie nic więcej. Wszystkie sugestie jak zacząć, jak to przygotować, dosłownie od początku. Zupełnie od zera. nemo130: Dyskusję na inny temat niż obsada, proszę przenieść do odpowiedniego działu.
 9. erima

  140l, Pyszczak Saulosa

  Dzięki za szczere chęci ale te wszystkie obrazki nijako się mają do mojego akwarium 140l i pomocy w jego stworzeniu pod ten konkretny gatunek rybki. Fakt, że przedstawiają ten gatunek i całe jego piękno, ale w żaden sposób nie odnoszą się do mojego zapytania.
 10. erima

  140l, Pyszczak Saulosa

  niestety z angielskiego jestem kiepski, więc Twoja propozycje wygooglowania nic mi nie dała
 11. erima

  140l, Pyszczak Saulosa

  Witam i proszę o pomoc wszystkich profesjonalistów. Jestem posiadaczem (od niecałego roku) akwarium 25l, w którym mam kilka małych rybek - ale nie o tym chciałem mówić. Za kilka dni dostanę akwarium 140l i moim głównym priorytetem jeśli chodzi o obsadę jest PYSZCZAK SAULOSA. Całą resztę mogę dostosować pod ten gatunek. Nadmieniam, że jestem zupełnie zielony i proszę o pomoc osoby, które faktycznie mają coś do powiedzenia w tym konkretnym temacie. Pomoc oczywiście wskazana również w przygotowaniu akwarium od podstaw. Z góry dziękuję.
 12. erima

  Białe przecinki w akwarium

  Wyobraźcie sobie, że to coś zniknęło po 24h - tak samo szybko jak się pojawiło, bez żadnej ingerencji z mojej strony
 13. erima

  Białe przecinki w akwarium

  Co to są te wypławki? Od dłuższego czasu nie wprowadzałem do akwarium nic poza wodzieniem. Co z tym dalej?
 14. erima

  Białe przecinki w akwarium

  A co to? Z czym to się je? Czy to szkodliwe dla moich rybek?
 15. erima

  Białe przecinki w akwarium

  Witam. Dzisiaj rano zauważyłem dziwne zjawisko: malutkie białe przecinki na wewnętrznej części szyb akwarium. Są ich setki, albo nawet tysiące. Długość 2-3 mm. Akwarium 25 l. Od kilku miesięcy rybki karmione wodzieniem. Nigdy wcześniej nic takiego nie występowało. Proszę o pomoc. W załączniku zdjęcie.
×