Jump to content

rena1

Użytkownik
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rena1

 1. Podmienię wodę jutro ponieważ nie mam odstanej. Zastosuje się do Twoich rad i napisze jak to wygląda. Testy mam firmy Zoolek.
 2. Witam, jakiś czas temu wystąpiło w moim akwarium ( 180 l) b.wysokie NH3. viewtopic.php?f=10&t=4200 Zaleciliście większe podmiany wody, zrezygnowanie z chemii. Zastosowałam się do wszystkich rad, kupiłam dodatkowy zewnętrzny filtr Fluval 205 i wodę mam krystalicznie czystą ale NH3 3,0 i ani drgnie. Mało tego glony nitkowate zaatakowały jakby z podwojoną siłą. Zaatakowały wszystkie rośliny a szyby muszę czyścić codziennie Przypomnę obsadę : - 5 neonów - 3 gurami - 8 zwinników - 9 barwieńców czarnych - 6 hokejówek - 4 glonojady. pozostałe parametry : ph 7,5 no2 0,0 no3 0,0 Może problem tkwi w przerybiebiu lub oświetleniu ? ( codziennie 11 godzin ) Bardzo proszę o pomoc co jeszcze mogę zrobić aby obniżyć nh3 i pozbyć się glonów. Dziekuję
 3. Po podmianie ( wczorajszej ) NH3 4,0. Korzeń staje się zielony, wszystkie rośliny już zaatakowane glonami nitkowymi. Chyba muszę oddać w dobre ręce parę ryb bo jest ich za dużo. Czy mam również zredukować oświetlenie z 11 na np. 6godzin?
 4. oświetlenie 2x35w, świeci przez 11 godzin dziennie. Nigdy nie robiłam testów od razu po podmianie, zazwyczaj po dwóch trzech dniach. Na koniec tygodnia planuję kolejną podmianę więc zaraz po niej zrobię testy i dam znać. Być może przy takiej obsadzie cotygodniowa podmiana to za mało. Zaczekam też aż filtr bardziej dojrzeje. Dziękuje za pomoc.
 5. Ok, rozumiem Sprawdziłam i jest 0mg w załączeniu fotka jednej z roślin.
 6. Nowy filtr działa od 11 dni, niestety nie wiem jak mogę sprawdzić poziom amoniaku w kranie.
 7. Stary, wewnętrzny filtr został. A woda jest naprawdę krystalicznie czysta.
×