Jump to content

barteko2

Użytkownik
 • Content count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About barteko2

 • Rank
  Małomówny
 1. barteko2

  Cierniooczki Myersa i Kuhla

  Jak rozróżnić te gatunki?
 2. barteko2

  Agresja mojej kosiarki podczas karmienia

  Nie wiedziałem, że jest za mały. Wziąłem ją za darmo od sprzedawcy bo wrzucił ją do pyszczaków( nie chciał jej). Jak ją brałem to była w takim stanie, że ledwo ją odratowałem. Oddam ją do innego sklepu. Aczkolwiek trochę mi jej szkoda bo ładna rybka.
 3. Witajcie. Otóż dzisiaj rano wrzuciłem poraz kolejny tabletkę "green algae wafers" filmy tetra do akwarium. Wcześniej nie widziałem u mojej kosiarki żadnej agresji, lecz dzisiaj, gdy moje kiryski albo kiryśnik podpływały do tej tabletki i próbowały ją skonsumować, to kosiareczka zaczyna je atakować(zachowuje się jak pies przy kości). Ma ona 11 cm więc jest większa od pozostałych mieszkańców. Myślicie, że może w końcu zrobić coś innym rybkom? Trochę się boję i rozważałem nawet oddanie jej do sklepu.
 4. No dobrze. W takim razie dzięki za pomoc:) Coś będę kombinować.
 5. Ten filtr Eheim Pick up 2010 to bardzo ciekawa propozycja:). Poważnie się nad tym zastanowię. Zależy mi na wewnętrznym bo mam akwa w takim miejscu, że ciężko by było coś obok postawić. Zdaję sobie sprawę, że zewnętrzny byłby lepszy. A co sądzisz o Aquael turbo 500 lub 1000 tak jak podał Atreyu?
 6. Własnie o to chodzi że nie mogę sobie pozwolić bo jestem w trakcie kształcenia się i nie mam skąd wziąć kasy. Zastanowię się nad kupnem czegoś lepszego.
 7. Nie:) wpuściłem po tygodniu ryby, dlatego, że miałem większość wody z dojrzałego akwarium. Kamienie też były z takiego tak samo jak filtr. Ale być może jest za słaby. Nie widzę tego teraz ale wszystkiego nie zobaczę gołym okiem. Zastanawiam się nad kupnem filtra aquael fan2. Co o tym myślicie?
 8. Filtr na razie jest włączony tydzień. Woda kryształ, jeszcze go nie czyściłem. Nie widać, żeby się zapychał czy coś w tym rodzaju. Rybki są już wpuszczone i nie ma żadnych niepokojących objawów:)
 9. barteko2

  Co dodać do tej obsady?

  Witajcie. Zacznę od tego że mój zbiornik ma 128l (80x40x40). Obsada: 6x Razbora klinowa 6x Kirysek spiżowy 1x Grubowarg syjamski( mam jeden egzemplarz gdyż wyrwałem go z rąk okrutnego sprzedawcy, który trzymał tą piękną 11cm rybkę w akwarium z Pyszczakami). 1x Kiryśnik czarnoplamy 2x Zbrojnik niebieski. Mam zamiar kupić 3 lub 4 Cierniooczki Myersa, które od dawna mi się podobały(także ze względu na swoją przydatność w akwarium). Chciałbym zapytać co jeszcze mogę dodać do tej obsady, proszę o ciekawe propozycje Przenoszę do odpowiedniego działu. Mapet
 10. barteko2

  Para wodna w grzałce.

  Już wszystko ok:). Nic w akwarium nie ma niepokojącego, grzałka grzeje a para wodna zniknęła. W jednym sklepie powiedzieli, że być może jest to spowodowane bardzo dużą różnicą temperatur a mogła się taka wytworzyć, bo grzałka ma 200W, więc jest dość silna. W każdym bądź razie wszystko wróciło do normy:)
 11. barteko2

  Tetra niebieska

  Czy ta rybka jest podatna na choroby?
 12. W mojej grzałce, którą kupiłem na próbę ( Ikola g525) pojawiła się w środku para wodna na ściance. Czy to normalne?
 13. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma jakieś niemiłe(bądź miłe) doświadczenia z tą grzałką. Dodam że właśnie kupiłem taką 200W.
 14. Jak szybko postępuje ta choroba?
 15. Tylko, że właśnie po przeniesieniu tego filtra neony zaczęły chorować. Wcześniej takich problemów nie miałem. Więc myślę, że o to chodzi. Co prawda człowiek uczy się na błędach, ale szkoda bo dwa neony padły. Staram się żeby miały jak najlepiej.
×