Jump to content

Remos

Użytkownik
 • Content count

  13
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Remos

 1. Remos

  Rodzaje akwariów

  Witam , nie jestem pewny czy to tutaj powinienem zamieścić ten post , zauważyłem że jest wiele rodzai akwariów i bardzo chciałbym się dowiedzieć jakie są wszystkie rodzaje , szukałem podobnych tematów lecz nic nie znalazłem , jeżeli jest to temat bez sensu lub nie powinien tu być proszę umieścić go do kosza , gdyż nie chciałbym zaśmiecać forum
 2. Remos

  Skojarzenia :>

  Om nom nom nom nom ^^ - komixxy
 3. Remos

  Skojarzenia :>

  prętniki - ryby ozdobne
 4. Witam , czy lepiej ryby oświetlać zwykłą żarówką czy świetlówką ? Wiem tyle że na pewno jakimś światłem sztucznym , lecz którym lepiej ?? Jest to dla mnie dosyć istotne ponieważ moje żałobniczki straciły całkowicie swój kolor , czytałem lecz nie wiele się dowiedziałem że może być to powodowane światłem " z żarówki zwykłej ". Proszę o pomoc .
 5. Witam , mam akwarium 112 litrów z grzałką z termostatem , posiadam również terrarium o wymiarach 60x30x40 ( również z grzałką ) . Chcę sobie zrobić , że tak to nazwę krabarium . Do środka dostaną się 2 kraby tęczowy o długości mniej więcej 7 cm , i teraz pytanie pojawia się takie - trzymać je w 112 litrowym akwarium czy w terrarium o wymiarach jakie podałem powyżej , osobiście myślę że lepiej go wsadzić do tego akwarium . Lub kupić 4 krabiki mangrowe i wsadzić do tego terrarium . Prosiłbym o poradę bo nie chciałbym być złym hodowcą
 6. Powiedzieli mi właśnie że tylko 54 l w zestawie jest , a już np. 112 nie jest już w zestawie tylko samo szkło i kosztuje 130 zł .
 7. To jest póki co kula - 3l , nie ma żadnej roślinki .
 8. Aha a jesteś zorientowany ile takie światło kosztuje bo nie jestem ani trochę w to wtajemniczony
 9. Remos

  Skojarzenia :>

  morza tropikalne -skalary
 10. Remos

  Ulubione rybki ;)

  Gurami mozaikowe & marmurkowe , dla mnie to są najlepsze ryby akwariowe
 11. Siemka ;P Jestem Sebastian i mam 17 lat , nigdy nie pomyślałbym że akwarystka może być aż tak imponująca
 12. Remos

  Rodzaje akwariów

  Czyli w tym wypadku mam rozumieć np. Gupikarium ? Bo jeżeli tak to załapałem .
 13. Remos

  Rodzaje akwariów

  Przepraszam najmocniej , nie znam się praktycznie w ogólne na akwarystyce , zacząłem się tym interesować , ale już łapie mniej więcej o co chodzi , dzięki wielkie za pomoc i za zawracanie głowy .
 14. Remos

  Rodzaje akwariów

  Nie , skąd - chodzi mi po prostu o ogólne nazwy i najpopularniejsze nazwy akwariów gatunkowych :>
 15. Remos

  Rodzaje akwariów

  Właśnie chodzi mi o te gatunkowe . Bo widziałem krewetkaria , bojownikaria itp. , ale jeśli znacie dużo gatunkowych to bardzo bym prosiłbym o wypisanie , z góry dziękuję
 16. Remos

  Z kuli na 81l

  Rozumiem , w takim razie będę jeszcze się zastanawiał nad tym wszystkim , dzięki za porady Pozdrawiam .
 17. Remos

  Z kuli na 81l

  Witam , mam akwarium [ kula ( więzienie dla rybek ) ] , posiada to tylko 3 litry.. . Jestem początkującym akwarystą i zauważam swój błąd w tej kuli jest aż 7 ryb w tym 1 x gurami mozaikowy , 4 x Żałobniczka , 2 x brzanka . Jak patrzę na tę ryby do mi jest ich bardzo szkoda , zamierzam zakupić akwarium 81 litrów , i nie wiem czy to nie będzie za mało dla tych 7 rybek . Bardzo proszę o jakieś porady dotyczący wymiany akwarium , dla tych rybek . Z góry dziękuję.
 18. Remos

  Z kuli na 81l

  Aha , rozumiem a jeżeli pozbył bym się gurami zostawił bym brzanki z żałobniczkami , czy wtedy ( 54 litry ) by wystarczyło w takim układzie ?
×