Jump to content

brylant

Użytkownik
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About brylant

 • Rank
  Podglądacz
 1. brylant

  Co to jest? Jak to usunąć?

  Ja bym wyparzył kilka razy korzeń. A potem ścierał ten nalot z korzenia szczoteczką do zębów albo jakimś papierem sciernym.
 2. brylant

  Nowy problem po podmianie i zielenice?

  W takim razie napiszę coś o roślinach jakie mam. Anubias nana 3x, Rogatek sztywny około 12 gałązek, Zabienica Amazońska 3x,Vallisneria 3x, Bakopa karolińska około 25 gałązek ostatnio przycinałem, Alternanthera splendida 4 gałązki ,Hemigraphis colorata1x,Zabienica Dvall 1x, Zabienica Compacta 2x, Żabienica Jenisej 1x,Ludwigia repens 2x i coś tam jeszcze jest ale nie znam nazwy... Pod korzenie roślin wkładam kulki torfowe. Oczywiście rośliną dostarczam Co2 prze bimbrownie. (występuje fotosynteza roślin). Nawóz jaki stosowałem to Plant Gainer Classic. Ale przestałem teraz zaczynam stosować nawóz makro i mikro Aqua Gainer w proszku. Z tego co wiem starcza na dłużej jest tańszy i zapobiega wzrostowi glonów. I zapomniałem dopisać też że zmieniłem również filtr na kubełkowy i możliwe że on też wspomógł mnie w walce z glonami.
 3. brylant

  Nowy problem po podmianie i zielenice?

  Chyba udało mi wygrać z glonami w akwarium. Ich liczba znacznie się pomniejszyła kupiłem w sklepie 3 kosiorki do tego zaczynam dolewać easycarbo. I zrobiłem podmiankę wody dwa razy w tygodniu około 30 % wody. Liście które miły najwięcej glonów wyrzuciłem z akwarium. I takim o to sposobem glony ustąpiły. Pozdrawiam.
 4. Aha dzięki za odp A może ktoś już tego próbował ??
 5. Witam wszystkich, mam pytanie. Posiadam około 15 brzanek. Czy coś się stanie jeśli do akwarium wrzucę powiedzmy około 20 krewetek red cherry ?? Akwarium 200 L i w miarę dobrze zarośnięte.
 6. brylant

  Nowy problem po podmianie i zielenice?

  To dołączę się do tematu... Też mam te zielone kropki. Ale co jest najgorsze to robią mi się one też na niektórych roślinach. I rośliny mają na sobie delikatny zielonkawy meszek. Możecie mi powiedzieć czy to jest normalne, czy mam się tego obawiać ?? Podmianki robię raz w tygodniu 30 % wody. Rośliny w szczególności Bacopa i wszystkie gatunki żabienic które mam rosną szybko. Tylko że po jakimś czasie pojawiają się na nich te zielone kropeczki i ten meszek.. Oświetlenie 2x30w świeci 10 H i dodatkowe 2x39w świeci przez 4 H. Akwarium 200 L.
 7. brylant

  Walka z glonami

  Mateuszu jakie kupiłeś roślinki do akwarium że Ci tak szybko gniły ? próbowałeś z Rogatkiem sztywnym ? Mi on znacznie pomógł z glonową walką. Fakt faktem nie miałem takich krasnali jak ty. No ale zawsze możesz spróbować Rogatek rywalizuje z glonami. tylko pamiętaj że musi być go dosyć sporo
×