Jump to content

merc41

Użytkownik
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by merc41

 1. merc41

  Karmienie małych Red Cherry.

  Posiadam jakiś mech, ale nie wiem czy to akurat ten... Temat wygasł - Zamykam// Dulle
 2. Mam około 30sz 3dniowych RC. Próbowałem dać im pokarm TetraWafer Mix , pokarm roślinny Vitabin Tropical, próbowałem też z parzonym bananem. Jednak nie było zainteresowania żadnym z tych pokarmów, bardzo mnie to zdziwiło ponieważ reszta moich RC zajada się tymi pokarmami. Ma ktoś jakieś wytłumaczenie? Może ktoś poleci jakiś pokarm?
 3. merc41

  Białe niteczki (robaczki)

  Dzisiaj zauważyłem na przedniej ściance akwarium jakieś dziwne białe glizdy. Długość to ok 1 mm. Poruszają się jak ślimaki . Najwięcej ich znajduje się na końcu tafli wody, Dodam że zbiornik to 30l krewetkarium. Co to za stworzenia? Czy zagrażają moim krewetką? Jak się ich pozbyć?
 4. Przedwczoraj wpuściłem do akwarium parkę bojowników syjamskich. Samiec przez noc zbudował sobie gniazdo. Gdy byłem w szkole doszło do tarła. Gniazdo jest spore, jednak znajduje się w nim jakieś 10 jajeczek.(białe malutkie kuleczki o średnicy 1mm) Samiec nie pilnuje gniazda, nie opiekuje się ikrą. Tylko od czasu do czasu ugania się za samiczką. Nie wiem co dalej robić. Proszę o pomoc.
 5. merc41

  Krewetki Red Cherry

  Miałem i to wielokrotnie. Tylko nigdy nie nosiła tak małej ilości jajek.
 6. Jak długo trwa przeniesienie jajek z siodełka do koszyczka przy podbrzuszu?. Czy krewetka może dorzucać kolejne jajeczka? Pytam ponieważ mam półtoraroczną samiczkę, która nosi tylko 9 jajek. Nie wiem dlaczego jajek jest tak mało.
 7. merc41

  Parka bojowników syjamskich

  Niestety... Samica zjadła wszystkie jajka ;( Jak długo będę musiał czekać na ponowne tarło?
 8. Pytania dotyczące karmienia narybku bojownika syjamskiego: - Kiedy zacząć podawać pokarm? - Czym je karmić?
 9. Mam kilka pytań dotyczących rozmnażania bojowników syjamskich: 1. Po czym rozpoznam że samiczka jest gotowa do tarła? 2. Czy idzie jakoś zmusić samca do budowy gniazda? 3. Jak długo samiczka nosi ikrę? 4. Czy to normalne że samczyk goni i podgryza samiczkę?, jeśli nie zbudował gniazda, a samiczka nie posiada pionowych pasów. 5. Jak wyglądają te paski?, dlaczego się pojawiają? (Prosił bym o link do jakiegoś zdjęcia) mod- Jest link, gdzie wszystko jest opisane. Zamykam.
 10. merc41

  Bojownik syjamski

  Dziś kupiłem w sklepie zoologicznym 2 bojowniki syjamskie, samca i samiczkę. I mam pewien problem, wpuściłem je do akwarium (15l). Pierwsze 15 min wszystko było ok, ale później samczyk zaczął gonić samiczkę. Przestraszyłem się i ją odłowiłem. Czytałem różne fora i wyczytałem że samiec z samiczką mogą być w jednym zbiorniczku. Dlaczego mój samczyk atakuje samiczkę? Co mam zrobić by samczyk jej nie atakował? Chciałbym uzyskać potomstwo z tej parki... Jest to możliwe?
×