Jump to content

gracjanna

Użytkownik
 • Content count

  215
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Posts posted by gracjanna


 1.  

   

  Tak dla wyjaśnienia ja tych ryb nie ściągałem z ich naturalnego środowiska, tylko odkupiłem od dystrybutora.
   

  No tak ogromna :) Gdybyś ich nie zamówił dystrybutor by ich nie ściągał, tak samo jak ktoś kto kupuje hybrydy przyczynia się do ich powstawania tak osoby takie jak Ty przyczyniają się do odłowu ryb z ich naturalnego środowiska.

   

  Więc po co napędzasz ściąganie dzikich ryb żeby mieć Swoje hodowlane?

  Ktoś kiedyś jak "Ty" ściągnął dzikie ryby i tak powstały hodowle. Jednak nie przyczyniam się do dalszego ściągania dzikich ryb, tylko zapewniam odpowiednie warunki tym, które nigdy wolności nie widziały,.

   

   

  Z drugiej strony zazdrość to straszna rzecz.
   

  Każdy argument z którym się nie zgadzasz tłumaczysz zazdrością? 

  Nieumiejętność przyjmowania krytyki to straszna rzecz :)

  Wracając do wodospadu itp aranży, ktoś kto je zrobił na pewno włożył w to więcej pracy niż tylko wrzucenie kilku liści i szyszek do akwa i wypadałoby to docenić.

  • Like 2

 2. Dla mnie taki wodospad jest lepszy niż pierdzący nurek czy stateczek.

   

   

  Kiedyś jak moja wiedza akwarystyczna nie była rozwinięta i nie rajcowała mnie tak akwarystyka biotopowa oraz dobro ryb nie było na pierwszym miejscu
   

  Oszukujesz siebie czy nas?

  Dla dobra ryb ściągasz je z ich naturalnego środowiska aby stworzyć dla nich namiastkę tego skąd pochodzą- akwarium biotopowe. 

  Dla mnie to trochę hipokryzja. 

  To tak jakby ściągnąć lwa z jego naturalnego środowiska, zrobić mu duży wybieg, karmić mięsem i się nazywać miłośnikiem lwów a tak naprawę robilibyśmy mu trochę większe ZOO. 

  Osoby ściągające ryby z odłowu nie powinny się nazywać miłośnikami ryb, bo nie robią dla nich nic lepszego niż mają na wolności. Są osobami, które odbierają rybom wolność dla zaspokojenia własnego ego i pochwalenia się rybami z odłowu.

  Nie jestem przeciwniczką akwariów biotopowych jeśli są one tworzone dla ryb hodowlanych, bo to poprawia ich obecne warunki i ma sens. 

  • Like 2

 3. Lasy namorzynowe - tam łączy się woda słodka ze słoną- a więc wymagają niewielkiego zasolenia, ja trzymałam je na słodkiej i niestety długo się nimi nie nacieszyłam. 

  Chciałam je potem połączyć z uwagi na wodę z kolcobrzuchami, ale odpuściłam bo jednak z kolcami krewecie raczej nie przetrwają.


 4. Może kombinują u Ciebie coś w wodociągach? Dowiadywałeś się?

   

  Hmm na twoim miejscu przypatrzył bym glonojada czy nie wykazuje agresji miałem taki przypadek że glonojad pędem stłukł szybę grodzącą akwarium na 2 części więc niemów mi że to niemożliwe.

  Hehe, zacznij go rozmnażać i sprzedawaj jako Glonojad sp. predator-  rarytas ;)


 5. że brakuje im pokarmu roślinnego ?

   

  Tak

   

  Czy może gotowane warzywa czy pokarm w płatkach ?

  Moje molki chętnie jadły brokuła, oprócz tego dawałam spirulinę i Bio-vit Tropicala.

   

   

   

  podejrzewam skalary i molinezje ale to już tak na marginesie.

  Molinezje są roślinożerne więc to na pewno one ;)


 6.  

   

  Jaki ten projekt ma cel?

   

  Może w końcu wyłoni się koncepcja finalna
   

  Ten temat ma się tak do akwarystyki jak moja zamrażarka pełna mrożonych ryb ;) To nawet nie jest oczko wodne więc nie nadaje się nawet do działu inne zbiorniki.

  Wychodzi na to, że Alex znalazł dobre miejsce na reklamę swojej firmy i tyle.

   

   

  jak te ryby obserwować z góry skoro większość zbiornika zakrywa filtr?

  Może dla Alexa to forma rozrywki, będzie siedział godzinami między filtrami zajadając truskawki i czekał aż pokaże się jakaś rybka ;)

  • Like 1

 7.  

   

  Jak wogóle zrobić by podczas podrózy latem mrozonka sie nie rozmroziła.
   

  Zawijasz w gazetę ;) Wiem wiem, nie każdy chodzi z gazetą, ale jak się wie, że idzie się po mrożonkę to można wstąpić po drodze do bierdy czy lidla i wziąć 2-3 gazetki promocyjne i już mamy ;)

   

  Są też specjalne torby termiczne do kupienia w każdym markecie na dziale mrożonek po ok-5zł i wystarczą nam na długo. 

   

   

   

  Wyjściem z sytuacji jest tu zeskrobanie wszystkiego co się rozmroziło, podanie rybom od razu ilości odpowiedniej dla nich, rozmrożoną resztę wyrzucamy, a to co nierozmrożone do zamrażalnika i tylko z tego bezpiecznie korzystamy w przyszłości.
   

  Zgadzam się w 100% . To co się rozmroziło można od razu podać rybom i dać do lodówki aby podać następnego dnia, ale mrozić już tego nie wolno, resztę zamrożoną wkładasz do zamrażalnika.


 8.  

   

  Można robić mu samemu warzywa ?
   

  Można mu podawać warzywka, tylko nie samoróbki z jakiejś plasteliny  ;):D

  Dla glusia dobry będzie ogórek, cukinia, brokuł, nie jakaś sałata z ....  marketu spryskana czymś aby przetrwała podróż i dalej ładnie wyglądała w markecie przez kolejne tygodnie. 

  Generalnie sałaty nie polecam bo ma duże właściwości higroskopijne i pochłania sporo szkodliwych substancji z otoczenia np. ołów.

  Chyba najbezpieczniejsze są mrożonki jeśli nie ma się dobrego dostawcy warzywek. 


 9. Pływam w akwa z crystalkami.

   

  Pojemne to akwa ;) Ty, bojek i krewecie ;)

  Bojek bardzo ładny,  oby jak wyżej napisane nie zaintersował się kreweciami.

  Moja rada- nie doprowadź do jego głodu nawet jak jest łagodny i na razie nie interesuje się krewetkami, jak zgłodnieje, zacznie szukać a jak posmakuje krewetkę to wiadomo co będzię.

  W końcu masz RC czy CR ?

   

  - X x Redcherry

   

  Pływam w akwa z crystalkami.

  • Like 1

 10. Potrzebuje jakiś niesmacznych i odpornych roślin do raczków marmurkowych!!!!!

  Raczej smak roślin ma tutaj niewielkie znaczenie, bo raczki nie tyle ciachają rośliny bo je jedzą, tylko lubią pobawić się w fryzjera :D

  Rośliny powinny być umiejscowione  wysoko na korzeniach, aby raczki nie mogły ich dosięgnąć np. anubiasy, microsoria, mchy etc ;)

  Na dno można wrzucić kilka gałęzatek.


 11. Łacina fajna sprawa jak mamy do czynienia z gatunkami rzadkimi lub nie posiadającymi polskiej nazwy, ale nie popadajmy w skrajności, trochę śmieszne jest nazywanie pospolitych rybek jak gupik Poecilia reticulata, bo tym tropem niedługo będziemy do siebie mówić homo sapiensie. Używajmy nazw łacińskich tam gdzie jest to niezbędne a nie po to aby zaszpanować znajomością łaciny, a raczej wujka google .

  Moral tej bajki jest krótki i niektórym znany  "Polacy nie gęsi i swój język mają! "

  • Like 3

 12. Kolcobrzuch karłowaty skradł moje serce, jako jedna z nielicznych ryb mruga oczami ;)

  Nie mruga bo powiek nie ma, ale potrafi oczami  obracać  w przeciwieństwie do innych ryb i to każdym w inną stronę ;)

  Ale jak wyżej pisałam 1 czy 2 to trochę mało aby móc je obserwować, ja mam obecnie 4 i aby je podglądać musze podejść do akwarium i zobaczyć co wyprawiają bo są po prostu niewidoczne ze względu na swoje barwy i wielkość , a mam do akwa z miejsca gdzie siedzę dosłownie 1,5m ;) a są ciekawe to na pewno bo jak podejdę do akwa to podpływają do szyby z taką miną  zadającą pytanie co masz?  ;)

   

  Luny wybór :)


 13. Przy 1-2 kolcusiach nie będziesz miała dużej przyjmności z obserwacji. Fakt są ciekawskie ale sporą część czasu spędzają w zaroślach )czego u ciebie by nie miały) a poza tym są malutkie.

  Szklaneczka fajna.

  Jak masz taki beton to może jakieś ślimaki?

×