Jump to content

Wojtek ;)

Użytkownik
 • Content count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Wojtek ;)

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 09/06/1997

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Katowice
 • Zainteresowania
  Koszykówka,Piłka nożna
  No i oczywiście Akwarystyka :)
 1. Cześć. Mam pytanie czy ziemia ogrodowa może być z połączeniem piasku do piaskownic ?
 2. Wojtek ;)

  72l Pomoc przy wyborze sprzętu

  właśnie byłem bardziej przekonany do 2x15W. Roślinki jakie planuje to mchy różne odmiany, Nurzaniec, Mini Pelia, Bakopa Karolińska, Polysperma, Ludwiga Repens, Zaczynaj zdania z wielkiej litery. / Luna
 3. Wojtek ;)

  72l Pomoc przy wyborze sprzętu

  Co do oświetlenia to myślę nad 2 belkami. 2x15W T8 albo 2x24W T5 tylko nie wiem która wybrać. Piach wypłukać ? Wyparzyć ? Wyparzyć tzn. gotować czy zalać wrzątkiem ?
 4. Wojtek ;)

  72l Pomoc przy wyborze sprzętu

  W samym piasku rośliny fajnie się ukorzenią ? Nie będą wypływać do góry ? Taki piasek http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/637/1409637/product/piasek-do-piaskownicy-zew,main.jpg
 5. Wojtek ;)

  72l Pomoc przy wyborze sprzętu

  A pod piasek jakiś żwirek czy wystarczy sam żwir i będzie okey ? Czytałem dużo o ziemi ogrodowej, jako substrat używa ktoś z was ? Jakieś opinie o ziemi.
 6. Wojtek ;)

  72l Pomoc przy wyborze sprzętu

  Okey, czyli piasek z Praktikera nadaje się do akwarium ? Piasek rzeczny, kwarcowy ? Te mogą być tak ? Co do granulacji piasku to około 0,8 najlepszy, czytałem na forach.
 7. Wojtek ;)

  72l Pomoc przy wyborze sprzętu

  A czarny piasek bazaltowy ? Piasek ? Będą rosły w nim rośliny.
 8. Witam mam problem z wyborem oświetlenia i podłoża do swojego Akwarium 72l 60x30x40. Osobiście zastanawiam się nad: Belką oświetleniową 2x15W T8 a Belką oświetleniową 2x24W T5. ( Która będzie lepsza ? Przy mocniejszej nie będą same glony ?) Podłoże do akwarium jakie wybrać ? Zastanawiam się między Piaskiem Bazaltowym (Granulacja 1-2mm) a Żwirkiem rzecznym (Granulacja 2-3mm). PS. Co do obsady akwarium, to jeszcze nie jestem pewien. Ale na tą chwilę obsada wyglądałaby tak: - 1x3 Gupików Endlera Tiger lub Cobra. - 5x Otosków Do tego może jeszcze jakieś 5 Kirysków ale nie o tym temat.
 9. Wojtek ;)

  [20l]Krewetkarium

  Co do końcówki filtra to wrzucę gąbkę przy okazji, podłoże no nie jest genialne wiem. A microsorium też przy okazji wyciągnę, bo przyjdzie więcej mchów, ale to chyba jakoś na weekend. Krewetki White Pearl, chyba przy tym zostanę. Twardość wody: miękka.
 10. Wojtek ;)

  [20l]Krewetkarium

  Witam . Może ktoś mnie pamięta z wcześniejszych aranżacji , głównie krewetkaria po zlikwidowaniu mojego baniaczka z krewetkami jakiś nie cały rok temu z powodu zaniedbania, ostatnio naszło mnie na założenie znowu baniaczka 20l. A teraz na Temat heh -Akwarium: 20l. zalane 07.10.2014 -Wymiary: 25x20x20 -Filtracja: Kaskada 300, wkład Ceramika -Oświetlenie: 2x Econoline 11W -Podłoże: Zwykły Żwirek -Ph: 7 -No3: 0 -Flora: - 3x Moczarka Kanadyjska - 2x Gałęzatka - Mini Pelia - Microsorium -Fauna: Co do mieszkańców mam spory dylemat zastanawiam się między innymi nad(Oczekuję pomocy z wyborem): -Bojownikiem -Stadko Endlerów -Stadko Neonek -Krewetki White Pearl(Które już kiedyś miałem i na nie jestem jak narazie najbardziej przekonany) -Uwagi: Tak wiem jeśli krewetki to powinno być jakieś lepsze podłoże ale myślę że da radę nie jest bardzo ostre, Tutaj Zdjęcia jak powstawało i jak wygląda w dniu dzisiejszym (15.10.2014) Tutaj w momencie Meblowania Tutaj już na miejscu i chwilę po zalaniu Kilka godzin po założeniu 2 dni po Założeniu Tydzień po założeniu A tu zbliżenie na zawartość zbiornika
 11. Wojtek ;)

  [25]Krewetkarium by Wojtu$

  Hahah nie no może za tydzień wrzucę jakieś fotki . Ale napewno nie będę dziennie robił Aktualizacji bo to niepotrzebny spam by był ;D
 12. Wojtek ;)

  [25]Krewetkarium by Wojtu$

  OptiWhite super efekt jest . Przecież wczoraj wrzuciłem fotki ?
 13. Wojtek ;)

  [25]Krewetkarium by Wojtu$

  Aaaa to niewiedziałem . No ale wiesz zawsze można pozbierać albo sprzedać coś nie potrzebnego
 14. Akwarium przepiękne takie ciemne i mroczne śliczne Bojek tam ma jak w niebie pewnie A i Redki napewno też się cieszą . Nie mogę się napatrzeć na te akwarium śliczne. Normalnie dzisiaj jadę po żwirek i stawiam akwa dla bojka heh .
 15. Wojtek ;)

  [25]Krewetkarium by Wojtu$

  Czego nie ma ? Mamony ? Co to heh. Krzysiek: No moi też się trochę po wydzierali ale w końcu im przeszło, Pogadaj z nimi może się zgodzą .
×