Jump to content

trilia

Użytkownik
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About trilia

 • Rank
  Podglądacz
 1. Akwarium 112l Podłoże substrat Temperatura 26-7*C Gęsto zarośnięte, ale nadal z przestrzenią do pływania. Korzenie, kokos, kryjówki z kamieni. Rośliny również pływające. Akwarium stoi od ponad 2 lat i nigdy nie było odmulane, nie wymaga tego. Nie podmieniam też wody, tylko uzupełniam co odparuje (ok. 5l miesięcznie). Woda jest krystalicznie czysta. Braki uzupełniam RO z dodatkiem minerałów. Testy wychodzą idealnie. Ważne: Akwarium musi być w stanie przetrwać tydzień bez jakiejkolwiek interwencji. Obsada: 4 kirysy (2 parki). 5 piskorków. 4 otoski. 2 atya gabonensis. 3 amano. Mnóstwo red cherry. 2 neritiny. 2 helenki. Parę świderków. Mnóstwo zatoczków. Pytanie: Strzeliło mi ostatnio do głowy żeby wprowadzić do akwarium gurami całujące i ukośniki, jako ryby z górnych partii. Co o tym sądzicie? Z założenia, w przypadku braku pokarmu przez parę dni gurami dobiorą się do roślin (co mi odpowiada). Nie jestem pewna czy ukośniki znajdą jakiś pokarm... Nie wiem ile one jedzą i jakie mają zachowania - dla porównania, stadko 10 razbor plamistych czy borneańskich spokojnie wyżywi się samo przez tydzień.
 2. jachaja5 przywracasz mi wiarę w ludzi Kiedy już zaczynałam wątpić w jakąkolwiek kompetentną odpowiedź, pojawiasz się TY, jak rycerz na białym koniu Dziękuję pięknie za wskazówki, doczytam na ten temat.
 3. Karmnik się nie nadaje. Eh, mam tylko nadzieję, że jednak są w stanie polować na krewetki, a ja po prostu tego nie widziałam. Jak na razie nie pozostaje mi nic innego jak obserwować...
 4. Albo zrób takie akwarium, którego karmić nie musisz. Rośliny + krewetki właśnie takie są. Babki też miały być. Czy mogę w końcu liczyć na jakąś inną radę niż "oddaj"? Ma ktoś doświadczenie w hodowli babek?
 5. Za taką pomoc to ja dziękuję bardzo. Mam już dosyć powtarzania się.
 6. Bosz... Umiesz czytać w ogóle? "Mam akwarium, bo kocham akwaria", rozumiesz co to znaczy? Jeszcze raz powtórzę, na czym polega mój problem: myślę, że babki są za małe, żeby się żywić młodymi krewetkami. Myślisz, że skoro młoda krewetka jest za duża to młody gupik nie będzie?! I tak w ogóle to zwracam uwagę, że przecież chodzi mi o to, że nie ma kto akwarium karmić. Uważasz, że hodowla gupików rozwiązuje ten problem? Co niby te gupiki będą jadły?!
 7. Powtórzę jeszcze raz: krewetki i rośliny nie narzekają i mają się świetnie. Babki trafiły do mnie, bo podobno, w takich warunkach "będą w stanie coś sobie upolować". Mam akwarium, bo kocham akwaria. A w związku z tym, że często mnie nie ma, moje akwarium funkcjonuje samodzielnie. (Mam włącznik czasowy światła.)
 8. Mam taki karmnik. Ale jak on niby miałby dozować żywy pokarm? A płatków babki nie jedzą.
 9. Akwa: 112l, substrat za podłoże, sporo roślin, korzenie, piaskowiec. Obsada: krewecie babaulti, krewecie mieszańce (są różowawe, skrzyżują się z babaulti), krewecie amano. +2 babki złote od 2dni. Problem: karmienie. Babki złote jedzą pokarm żywy. Ze względu na mój tryb życia nie jestem w stanie ich codziennie karmić, czasami nawet nie raz w tygodniu. Z tego powodu akwarium założyłam takie, które może przetrwać bez mojej ingerencji przez jakiś czas. Krewetki nie narzekają. Babki miały z założenia żywić się młodymi kreweciami, ale wydaje mi się, że na razie są na to zbyt małe. Nie atakują kreweciej młodzieży (wielkości ok. 5mm), z tego co zaobserwowałam. Od czasu do czasu zdarza mi się przyuważyć jakieś białe, wijące się robaczki. Mam nadzieję, że babki mogą je zjadać. Pytanie1: czy babki będą w stanie przeżyć w tych warunkach bez dokarmiania? (sprzedawca twierdził, że tak. Sklep był dobry. Ale jeszcze w innym miejscu wolałabym zapytać.) Pytanie2: jeśli bezwzględnie potrzebują pomocy, czy istnieje taki pokarm żywy, który mógłby żyć w moim zbiorniku, rozmnażać się, a nie czynić szkody roślinom i mieszkańcom?
 10. trilia

  silikon w akwarium

  Super, dzięki bardzo za uspokojenie mnie 8-) Panika stąd, że mi zabrakło silikonu. Poszłam do innego zoologa, a tam sprzedali mi inny, tej samej firmy. http://www.akwarystyczny24.pl/silikon-a ... -2139.html Na tym wyraźnie jest napisane "akwarystyczny". A panika się nakręciła, gdy naczytałam się jakiś dziwnych, starych (ok.2009r) postów na jakiś forach i się tam ludzie dziwnie rozwodzili nad zapachem silikonów.
 11. trilia

  silikon w akwarium

  Dziwi mnie, że mi to sprzedali w zoologu... Więc chyba powinno być ok?
 12. trilia

  silikon w akwarium

  Kleję grotę do akwarium. Zanim się za to zabrałam udałam się do sklepu zoologicznego w celu zakupu silikonu akwarystycznego. Sprzedano mi takie coś: http://www.budujesz.pl/silikon-klej-usz ... aba-37738/ Niewiele myśląc, zabrałam się do pracy. Dopiero niedawno dotarło do mnie, że na opakowaniu jest napisane "uniwersalny"... Jak myślicie, zaszkodzi? Grota prawie skończona... A w akwarium żyją krewetki, które bywają dość wrażliwe...
×