Jump to content

krzybara13

Użytkownik
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by krzybara13


 1. skoro dla neonek za małe to dla jakich gatunków będzie dobre?

  a przechodząc do głównego tematu:

  jest to 14 dzień od zarybienia i 16 od pracującego akwarium, wczoraj straciliśmy gupika :cry:

  czy to w dalszym ciągu skutkuje zbyt szybkie zarybienie czy problem może być gdzie indziej?

  przez te dwa tygodnie gupiczek był ruchliwy, aktywny, ładnie żerował a dopiero przedwczoraj się odseparował od reszty. Ostatni gupik stoi w rogu akwarium przy powierzchni-martwimy się o niego, neonki i brzanki są aktywne, ganiają się w akwarium, tylko ten gupik taki osowiały, w tamtym tygodniu oba gupiki pływały po całym akwarium i nic nie wskazywało na to że coś jest nie tak

   

  Edit

   

  A może zrobiłbyś jakieś testy wody? Na początek przynajmniej NH4 i NO2. Myślę, że ich wyniki wskazałaby przyczynę zgonów.

  :?:

  Jak to zrobić :?:

   

  Edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim viewtopic.php?f=2&t=32464 jano


 2. Oczyściłem dno, podmieniłem 5L. wody i wszystko wygląda dobrze. Rybki się zaklimatyzowały (tzn. neonki i gupiki) do nich przedwczoraj dołączyły brzanki smukłe i glonojad i wszystko jest w porządku, na szybie pokazały się nicienie a z tego co wyczytałem na forum to dobrze świadczy o warunkach w akwarium. Od wczoraj nie karmimy rybek i nicienie znikają, a tak apropo żyjątek to w jaki żywy pokarm się zaopatrywać i jak często go stosować?


 3. tak zrobię, nowe rybki wpuścimy dopiero we wrześniu, te które już są, mam nadzieję że się zaklimatyzują, apetyt mają, ganiają się w tym akwarium, trzymają się razem. temperatura wody to skutek temp. otoczenia na wieczór myślę że się obniży bo nie wiem jak mógłbym obniżyć ją sam.

  O efektach będę informował, póki co serdeczne dzięki, dużo nam wytłumaczyliście.

  pozdrawiam

  krzybara13


 4. Witam,z akwarium nie miałem doczynienia ok 20 lat teraz z synem założyliśmy to jego pierwsze, wodę odstawiliśmy na dwa tygodnie w butlach 5 litrowych. po przyjeżdzie z urlopu kupiliśmy zestaw 25L. Diversa z filtrem z deszczownią HAILEA model HL-BT400(a więc za duży,ale taki już był w zestawie). Żwirek wypłukaliśmy dobrze(gotować nam nie kazano) włożyliśmy roślinki, zalaliśmy wodą dodaliśmy uzdatniacza i tak dwie doby akwarium sobie pracowało. Kupiliśmy 4 gupiki i 4 neonki, po dwóch dniach padła neonka potem druga za nią gupik a dziś (dziewiąty dzień od zarybienia) kolejny gupik, NIE WIEMY O CO CHODZI, te rybki które się żle czują odłączają się od reszty i stają pod albo bliżej deszczowni. CO ROBIMY ŻLE???? BARDZO SZKODA JEST NAM KAŻDEJ RYBKI, Dodam że akwarium usytuowane jest na półce nad telewizorem w miejscu zacienionym a temp. wody wynosi 27 st.C. :help:

×