Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 05/03/2020 in Posts

 1. 1 point
  Jak znam życie to pewnie albo zostaną takie szare albo zrobią sie z nich tak zwane dalmatyńczyki czyli szare w czarne kropki . Czasem też bywa tak że takie dalmatyńczyki z po jakimś czasie zabarwiają się coraz bardziej na czarno . Dodałem Ci foto jak to mniej więcej może wyglądać
 2. 1 point
  Lepsze będą niewielkie korzenie, połamane łupiny orzecha kokosowego, albo specjalne rurki ceramiczne jako kryjówki dla krewetek. Pożądane będą też suche liście dębu, buku, ketapangu, jako schronienie i również pokarm.
 3. 1 point
  Kup 5 i obserwuj molinezje. Jak to Black moli lub inną duża odmiana. To niestety mogą polować. Czym więcej roślin tym bezpieczniej.
 4. 1 point
  Myślę, że możesz.
 5. 1 point
  Jeśli chodzi o kwarantannę, to sama izolacja nowych zwierząt - bez leczenia - przed wpuszczeniem ich do zbiornika nie ma większego sensu. Danio i inne karpiowate nie zapadają często na choroby w tym pasożytnicze, chociaż jak każda ryba mogą być bezobjawowymi nosicielami, więc możesz je wpuścić do zbiornika po wyrównaniu temperatury i parametrów chemicznych wody w worku z rybami.
 6. 1 point
  Myślę, że powinnaś zwiększyć stadko danio. Na raczkach się nie znam, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę - ale najpierw poczytaj o nich, bo to na razie rzadkość i nie wiem, czy w razie kłopotów znajdziesz na jakimkolwiek forum pomoc.
 7. 1 point
  Jak podmieniasz wodę, to dobrze by było jakby była podgrzana do tych 27-28 C
 8. 1 point
 9. 1 point
  Mówiąc szczerze w tym przypadku, nie wiem, co mogło się stać Twojemu bojownikowi. Pasożyty? Być może nastąpiło jakieś pogorszenie jakości wody wodociągowej i stąd problemy? Mocz mu jedzenie w witaminach, naprawdę nie wiem, co można jeszcze poradzić. Spróbuj może dosadzić więcej roślinek, trochę biednie wygląda...
 10. 1 point
  Minęło kilka dni... Co mogę powiedzieć. Po wymianie filtra woda (mogę śmiało powiedzieć) już po jednym dniu się poprawiła, teraz jest już praktycznie jak świeżo nalana z kranu także DavyJones dziękuję Ci za wszelkie rady, okazały się bezcenne
 11. 1 point
  W ten sposób na pewno utrzymasz temperaturę otoczenia, ale musisz to wyczuć i ustawić wentylator na odpowiednich obrotach. Woda będzie szybciej parować, ale jak wiadomo woda studzi się odparowując.
 12. 1 point
  Jeżeli masz z tyłu otwory wentylacyjne, to w jednym z miejsc, które zaznaczyłeś zamontuj wentylator, który będzie wyciągał ciepłe powietrze spod pokrywy. Abyś miał regulację prędkości wentylatora zasil go zasilaczem regulowanym 12V do anten DVB-T. Mam u siebie takie rozwiązanie z wentylatorem 80mm i sprawdza się super. Po lewej stronie w pokrywie z pcv mam otwór po wężach od kubełkowca, a po prawej wentylator, który wyciąga powietrze.
 13. 1 point
  Te pędzelki to Szantrasje, zawleczone do Europy z Azji. Pojawiają się na obumierających częściach roślin, kamieniach, korzeniach, elementach filtra. Niektórzy uważają je za ozdobę. Prawdopodobnie przyczyną ich występowania może być stara woda, wypalenie świetlówek. Ale o tylko przypuszczenia. Usuwaj mechanicznie.
 14. 1 point
  Instaluj i uruchamiaj na tej wodzie.
 15. 1 point
  Mamy dwie grupy preparatów: nawozowe bakteryjne Z nawozowych znalazłem Revitalize Caps Aquabotanique. Opis: " Wydajnie poprawia stan zbiornika i przywraca prawidłowy wzrost roślin nawet w starych podłożach." Wiążą metale ciężkie Odtruwają podłoże Przywracają prawidłowe pH podłoża Poprawiają kondycję zbiornika. Kapsułki REVITALIZE CAPS są całkowicie naturalnym, unikalnym produktem o złożonym działaniu. Dzięki możliwości wiązania metali ciężkich i wielu toksyn poprawiają warunki biologiczne w zbiorniku, zwiększając bezpieczeństwo i biologiczną stabilość zbiornika. Mineralny kompleks zawarty w kapsułkach skutecznie reguluje pH podłoża przeciwdziałając jego powtórnemu zakwaszeniu przez wiele tygodni. Wydajnie poprawia to stan zbiornika i przywraca prawidłowy wzrost roślin nawet w starych podłożach. Z preparatów bakteryjnych między innymi odtruwających podłoże używałem: Azoo NitraAct Azoo PSB Kordon Tidy Tank Microbe-Lift Special Blend Microbe-Lift Gravel & Substrate Cleaner Po tych preparatach nie oczekuj natychmiastowego działania. Efekty przychodzą powoli. Microbe Lift to klasa sama w sobie. Aktualnie stosuję Azoo NitraAct, Jest najbardziej ekonomiczny. Niedawno minęło 5 lat mojej dwusetki na niezmienianym podłożu. Rosną w nim Zwartki, Nurzańce, Żabienice i inne. Nie widzę jakichś konfliktów między tymi rośłinami.
 16. 1 point
  https://allegro.pl/oferta/hw-302-filtr-kubelkowy-zewnetrzny-100-250l-8994644772


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×