Skocz do zawartości

ahr

Moderator
  • Postów

    2384
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    126

Ostatnia wygrana ahr w dniu 27 Maja 2022

Użytkownicy przyznają ahr punkty reputacji!

O ahr

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    : Warszawa

Ostatnie wizyty

12312 wyświetleń profilu

Osiągnięcia ahr

  1. Złotą Łopatę sponsoruje A.S. Bytom, bo to ewidentnie powrót z drugiej strony...
  2. Ja na Twoim miejscu bym zaczął od przejrzenia ogłoszeń, wielu osobom nie podeszło to hobby i pozbywają się sprzętu. Nie wiadomo jak będzie u Ciebie, a jak zaskoczy to i tak będzie okazja do wymiany na większe. Jak chcesz nowy sprzęt to warto zerknąć na propozycję Maxi Zoo: https://www.maxizoo.pl/p/anione-zestaw-startowy-do-akwarium-60-1264149/ , ze zniżkami za pierwsze zakupy wychodzi całkiem śmieszna cena. A żeby było jeszcze śmieszniej to są zestawy Juwel Primo, tylko w no name'owym opakowaniu, za 1/3 ceny.
  3. Przy takiej szerokości dwustronne będzie bardzo trudne w skomponowaniu jakiegoś rozsądnego aranżu. Zwłaszcza, że pod pyszczaki trzeba by podzielić rewiry jakimiś wyższymi konstrukcjami skalnymi. Możesz pokombinować by jedną zrobić bliżej jednej szyby, drugą bliżej drugiej strony.
  4. Podmieniaj wodę bo Ci się ryby potrują amoniakiem. I czekaj aż się cykl azotowy zamknie i przeminą wszystkie przypadłości dojrzewającego akwarium..
  5. Jedyna opcja to wypompowanie całej wody, zasypanie po wierzchu żwirem, 3-4cm co najmniej. Po zalaniu częściowo wodą ponownie odessać całą wodę (żeby usunąć mikroelementy uwolnione do wody z aquabasis). Dopiero zalewać wodą do pełna. Aquabasis to piach, glina i mikroelementy, to trzeba dokładnie odizolować od słupa wody.
  6. Ja do bojownikarium dałbym jakieś chińskie mieszadełko, typu HJ-311B, sam takiego używam i jest spoko. W 30l nie robi specjalnie zamieszania, w przeciwieństwie do pata mini w 45l. Biologię i tak zrobi podłoże, ten filterek ma tylko ruszać wodą i trochę syfu wyłapywać, warto wyrzucić ten wkład bio i dać maksymalnie dużą gąbkę do niego. Nie rozwiąże to niestety problemy z filmem białkowym.
  7. Mocno traci przy bliższym poznaniu niestety
  8. Ale że tak: ? Nie boję się.
  9. W toni w tej chwili same neony, kilka simulansów i innesa, na dnie kilkanaście sterbai i kilka pand. Czemu miałbym się bać sagittarii? To fajne ziele, od niedawna dopiero zaczęła się rozpełzać, dość długo stała w miejscu zupełnie.
  10. Trochę się zagloniło, ale może dojdzie do siebie.
  11. Jest jeszcze pytanie jakie to świetlówki. Kiedyś jakoś wystarczało takie zestawienie, choć nie jest jakoś nadzwyczajne. Możesz wymienić na T5, ale to większa przeróbka. Najłatwiej byłoby przejść na moduły led z adapterami na T8. Ale ja bym spróbował na tym co masz, może wystarczy do tego co chcesz osiągnąć, bo przecież wystarczy dobrać rośliny, które przy takim oświetleniu dadzą radę i też może być ładnie, nie każdy czuje potrzebę cotygodniowego wycinania rotali.
  12. Posprawdzaj czy jest dokładnie odpowietrzony, czy nie ma powietrza w rurkach. Jakie masz wkłady w filtrze? Ewentualnie zmniejszenie do minimum odległości od krawędzi akwarium do dołu filtra, czyli zminimalizowanie słupa wody.
  13. Taki niestety chyba urok tych filtrów. W teorii to był niezły pomysł, z tym łączeniem elementów, ale w praktyce coś jednak nie zagrało.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...