Skocz do zawartości

Issabell

Użytkownik
  • Postów

    41
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Issabell

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Pisałam w innym dziale, że danio regularnie wpływają mi do filtra wewnętrznego... Dziś jedną z tych rybek wyciągnęłam w dosyć kiepskiej kondycji... Rybka porusza się co prawda w środkowej partii akwarium, ale w zasadzie nie przemieszcza się, bo chyba nie umie... Przyuważyłam, że nie porusza tylną płetwą, jak robią to pozostałe danio. Tylna płetwa znajduje się tak jakby nieco niżej niż u innych rybek i jest nieruchoma mniej więcej od połowy tułowia... Przypuszczam, że rybka musiała się w tym filtrze uszkodzić, czy jest szansa, by ją uratować?
  2. ok... To w takim razie wyciągnę węgiel
  3. Filtr mam taki - z deszczownicą http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-jp-014f-800l-h-60-180l-i4326952931.html Przypuszczam, że rybki wpływają, przez otwór u góry, z którergo wychodzi kabel, bo wokół kabla jest dosyć dużo miejsca (średnica otworu stosunkowo duża) Innej możliwości wejscia do filtra nie widzę...
  4. Przy czyszczeniu filtra i wyłapywaniu z niego rybek, upadł mi na ziemię tan koszyczek z węglem w środku - węgiel częściowo się wysypał. Wiem, że moje pytanie może być głupie, ale... Zamknęłam koszyczek z tą ilością węgla jaka została i wsadziłam z powrotem do filtra... Dobrze zrobiłam...?
  5. Odkąd mam rybki w akwarium mam jeden i ten sam problem...Już drugiego dnia zginęła mi rybka... znalazłam ją po tygodniu - martwą w filtrze... Dziś brakowało mi aż 3 rybek - tknęło mnie, aby sprawdzić filtr - były tam trzy danio - dwa żywe, choc jeden jest w kiepskiej kondycji i chyba ma przetrącony kręgosłup, jeden był już martwy... Jak rozwiązać problem...?
  6. Trochę szkoda mi pozbywać się danio... Już się do nich przyzwyczaiłam... E: 27.06.2014 10:37 Co proponujecie mi dorzucić do akwarium? Jakie rybki do danio? (tak jak pisałam, szkoda mi się ich pozbywać) 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. /ahr/
  7. akwarium 60x30x35.. przyznam szczerze, że rozważałam dokupienie do tych 7 danio albo kilku czarnych neonków, albo właśnie razbor klinowych
  8. Parametry Cl2 -0 KH - 3 GH -5 pH 6,4 No2 - 0 No3 -10 Mam na myśli zmiany wizualne 1. start zbiornika 2. zmiany w tle (kilka dni temu) 3. zmiany w roślinności (dziś)
  9. W moim akwarium zaszły dziś poważne zmiany. Mam nadzieję, że na lepsze... Przybyło też zwierzątek: 2 Helenki i 2 Helmety mam też pytanie... Rybki w akwa od poniedziałku... Kiedy zrobić pierwszą podmianę wody?
  10. Mam otwarty tylko ten otwór do karmienia... mógł przez niego wyskoczyć? Nigdzie poza akwarium też go nie widzę...
  11. A no i słuchajcie... dziwna sprawa wczoraj było 8 danio... dziś od rana jest 7... Przejrzałam wszystkie miejsca chyba ze 100 razy- nie ma ani żywego ani martwego... Co mogło się z nim stać? Przecież się nie ulotnił...
  12. Rośliny wczoraj dostały Tropical Multimineral (bor, kobalt, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk). Zamówiłam także wczoraj na all kulki gliniano torfowe. Kupić jeszcze wegiel tak? Tropical carbo może być? (w pobliskim akwarystycznym wszystko głównie z tropicala). Czy dokupienie roślin może pomóc? Jesli tak, to coś dokupię... Tylko powiedzcie mi, co zrobić z 8 danio na czas przesadzania roślinek?
  13. Zdjęcia nalotu na szybach i brązowiejących roślin P.S. Dzięki za info o giełdzie...
  14. Roślinki dokupię oczywiście... najpierw jednak muszę dojść do wniosku co dzieje się z obecnymi, bo zamiast być coraz ładniejsze robią się coraz brzydsze. Jedynie anubias ma się dobrze... Pozostałe liście robia się brązowe a na kryptokorynie pojawiają się dziurki.... Nie chce w tej chwili kupować kolejnych roślin, właśnie dlatego. że boję się, ze i one zmarnieją, a niestety tanie nie są (w mojej okolicy od 15 do 30 zł za koszyczek z roślinką). Dziś będąc po rybki kupiłam z Tropicala Multimineral i Ferro Activ... Dałam 6 ml tego pierwszego. Mam nadzieję, ze to pomoże. Dodatkowo wyłowiłam dziś z akwarium 1 ślimaka... Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni... No i jakby tego było mało, to na tylnej ścianie - teraz po zmianie tła - widać taki biały puszek - z bliska jak maleńkie płatki śniegu - którego nie da się niczym usunąć, bo ucieka spod czyścika magnetycznego i żyletki. Nie mam pojęcia co to... Wody doleję
  15. Co uwaga o różowych danio ma do rzeczy? Ma klasyczne srebrne z granatowymi paskami... Zadziwia mnie Twoja pewność siebie i niekulturalne odzywki poniżające innych użytkowników portalu... Owszem pewnie długo zajmujesz się akwarystyką, ale to chyba nie powód by negować wszystkie inne zapisy niż swoje. Jeśli internet i książki jedynie kłamią, to skąd czerpać wiedzę? Biorąc oczywiście pod uwagę fakt, że Twoje wypowiedzi też są częścią Internetu... No i po trzecie, optymalna temperatura dla danio pręgowanych, według ksiązek i internetu (których nie uznajesz) to 20-26 stopni, a więc moim zdaniem są to rybki żyjące w średniej temperaturze...Zimnolubne to są welonki czy kardynałki chińskie. Przyznaję, dopiero startuję... Uczę się prowadzenia akwa itp.. Wielu rzeczy nie wiem, i pewnie wiele spraw mnie jeszcze zaskoczy, dlatego tu jestem, dzielę się swoimi wątpliwościami i proszę o pomoc... ale nie mogę pozwolić, aby ktoś bardziej doświadczony, tylko ze względu na swoje doświadczenie e akwarystyce, pogardzał i arogancko odnosił się do mnie i innych początkujących. Prosząc o pomoc, pytając, liczę że ktos mi odpowie i zrobi to kULTURALNIE... Uwierz, krytyka też może być kulturalna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...