Skocz do zawartości

marcin8210

Użytkownik
  • Postów

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia marcin8210

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Już wiem wszystko tak mniej więcej, ziemię zakupiłem , wagę do odmierzania dawek soli też, jeszcze tylko światło i ruszam powoli.
  2. Powiem tak od 15 lat mialem Malawi i tanganike i wyniki super woda idealna ,no ale teraz chcialbym troche zielonego.Woda do takiego akwarium musi wyć cala z RO czy moze byc pól na pól jeżeli chodzi o start to moze dać cala z RO ,aha czy sole musze trzymac w lodowce ,i czy podawac je na wieczór po zgaszeniu swiatla? chyba nie do osiągniecia moze być bez ryb:) http://akwariumblog.blogspot.com/2010_11_01_archive.html
  3. juz zrozumiałem tylko dlaczego pisze zadanych dawek tygodniowych skoro dozujemy te dawki codziennie? stężenia w tabelce''chce mieć'' ustalam sobie na podstawie testów ? czy jest jakaś taka ogólna norma ze w takim stezeniu rosliny rosną ? http://www.sendspace.pl/file/2fdac217e65907395298644 takie mam parametry w kranie patrzcie ujęcie stary rynek proszę o kontakt 513159124 ja oddzwonie wole porozmawić przez tel niż ciągle pytać Pozdrawiam
  4. takie sole dziś otrzymałem. Nikodem czy ty codziennie to wazysz i mieszasz i wlewasz nie da sie tego zrobic jakos prosciej za kazdym razem musze to wazyć ? to nie jest dla mnie problem bo po pracy mamy z synem duzo czasu ale chciałem jakoś prosciej to zrobić .wyszło mi cos takiego czyli twoim sposobem jakbyś to widział takie cos dostałem to pisze na opakowaniach: SIARCZAN MAGNEZU 45GRAM MG-9,6% MgO-16% S-13% SO3-32% CHELAT FE 5GRAM 13 % SIARCZAN POTASU 45 GRAM K-42% K20-51% S-18% SO3-45% zapomniałem o fosforanach ale to juz jutro dopiero dostane.
  5. no to dobra włąsnie kupiłem te sole i mam je w domu przed sobą wode destylowaną tez mam i co teraz ))) w zadnym kalkulatorze sie nie rozumiem ((( chyba skorzystam z korepetycji u jakiegoś chemika. http://allegro.pl/duzy-zestaw-2xkno3-mgso4-k2so4-gratisy-1xkh2po4-i4180010634.html
  6. Witam mam próbę .Chciałbym zakupic na próbę zestaw nawozów, do codziennego stosowania . Mam akwarium malutkie 60x30x30 kilka roslin kilka gupików tzn to akwarium syna ja mam większe ale z pyszczakami wiec... wiadomo:) roslin brak.Chciałbym stworzyc synkowi tam podwodny ogród i szukam odpowiedniego nawozu więc postanowiłem kupic nawozy , oswietlenie aquael duo 2x11wat +11wat deco light oczywiście do wymiany ale tez nie mam pojęciea na co L butla co2 2 bąbelki na sekundę podłoze to 3 cm ziemi ogrodowej i na wierzch czarny żwir. Wyglada to moim zdaniem nawet nawet ale wiadomo przy zakupionych nowo roslinach wszystko wyglada dobrze ale spodziewam sie ze za jakiś miesiąc lub krócej roslny pewnie same ulegną destrukcji , chciałbym temu zapobiec poniewaz wole kupowac co jakiś czas odpowiedni nawóz niż rosliny ktore i tak padną . Bardzo proszę kogos z Was z większym doświadczeniem roślinnym o instrukcje dozowania w akwarium i jakiekolwiek informacje. Bedę wdzieczny a raczej moje dziecko ktore ma 4 lata a jest juz fascynatem akwarystyki:) co bardzo mnie cieszy i nie chciałbym go zawieść. Nie wiem na co się zdecydować jeśli na gotowe nawozy to bardzo proszę o informacje jakie to mają być i jak je dozować , jeśli sole będą lepsze a ja w ogóle się na tym nie znam to proszę powiedzieć jakie musze kupić jak rozcieńczyć jak dozować a najlepiej by było jakby ktoś mi je rozmieszał tylko tak szczerze tak jak ma być J a nie tak na odczep się żeby tylko się odhaczyć i sprzedać i po prostu przesłał ja oczywiście pokryje wszystkie koszty .Ja jestem Z Zawiercia miedzy Czestochową a Katowicami także jak jest ktoś chętny do pomocy lub chociaz do rozmowy , jestem w stanie nawet przyjechać z woda zrobić wszystkie testy i wtedy cos pomyśleć , bardzo mi zależy na pomocy . Pozdrawiam Marcin
×
×
  • Dodaj nową pozycję...