Skocz do zawartości

gibon2008

Użytkownik
  • Postów

    246
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O gibon2008

  • Urodziny 22.09.1990

Osiągnięcia gibon2008

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Witam Ponieważ mam problem w kwadracie swoim,mimo różnych prób problem nie znika a ma dodatek nie wiadomo skąd się wziął. A więc,kupiłem kostkę Aquael jakies 30l ,zbiornik zalany był tydzień ponad woda kryształ.W akwarium oczywiście rośliny i korzeń Red MOore i Skałki Dragonstone i roślinność. Po dwóch tygodniach kupiłęm 10 krewetek Crystal Reed i minął około tydzien i zrobił się zakwit. Zaczełem stosować podmiany 30% ale nic nie pomaga . Oświetlenie LEd 7W 9000K FIltracja kupiona w zestawie . Testy dziś robiłem jakie miałem Ph 6,5 PO4 ciężko stwierdzić albo 0 albo 0,250 NO3- 5 Co jest przyczyną ? Krewetki karmie dwa razy w tygodniu co tydzień czyszczę dno od kąd są .
  2. Witam Jak w temacie , problem z identyfikacją rybek .Sprzedawca na giełdzie powiedział koledze że to kiryski ale jak dla mnie to nie kiryski
  3. Witam , kupiłem ostatnio na gieldzie kiryski czarne i jak sie potem okazalo dostalem rybke na gapę . Jest to jakis sumik ale niewiem co to za sum , Prosze o pomoc . Niestety foty slabe bo ciezko mu zrobic zdjecie . Z przodu ma po 2 wąsy u góy i na dole .
  4. gibon2008

    550 L

    Witam ponownie . W akwarium jest kilka zmian , P.Pawiookie niestety zostały przeniesione do innego zbiornika i oczekują na nowego właściciela. Pielęgnice Nikaraguańskie zostały zamęczone jednej nocy przez Pawiookie , w dodatku 3 zjedzone bocje przez Pawiookie. Reszta bez zmian większych prócz roślin nowych . Teraz pytanie jakie rybki byście proponowali do tego akwarium jeszcze ? W głowie chodzą mi Akary Żółte , Pielęgnice Severum , Pielęgnica Meeka . Wiem że wszystkich nie mogę wrzucić , więc pomiędzy tema 3 gatunkami się zastanawiam . Jestem otwarty na inne propozycje .
  5. gibon2008

    550 L

    Czekam na dostawę roślin i korzeni z Polski wiec na pewno sie jeszcze pozmienia .Jak będzie problem z nawrotami to pomyśle oczyms większym;)Póki co właśnie mysle o czymś żeby zapelnic troche ten baniak .
  6. gibon2008

    550 L

    550 L - 200 x 50 x 50. Filtracja - 2 x Jbl 1501 Ogrzewanie - Sera 300 W. Oświetlenie: 58 W 10 000 kelwinów Podłoże - 70 kg piasku kwarcowego + kulki gliniano-torfowe pod roślinami. Tło - Fototapeta ( NIebieskie) Podmiany - około 30% tygodniowo Woda GH-6 KH-3 pH-6,5 NO2- 0 ppm NO3- 2 ppm Temperatura wody: 25 'C Rośliny: Kryptokoryna Anubias Ryby: Pielęgnica Pawiooka (Para) Duch Amazoński Pielęgnica Nikaraguańska (Para) Gurami Marmurkowe 2-3 Bocja Wspaniała - 9 sztuk Zbrojnik Lamparci
  7. Witam Czy stosuje ktoś korzenie , gałęzie z iglaków w akwarium ? Jeśli tak , to jak ją spreparował ?
  8. Witam Wyciągłem z jeziora kawałek drewna :)Chciałbym go włożyć do akwarium ale chce się upewnić czy nic nie stanie się z wodą żęby ryby nie pochorowały. Ogólnie to co za drzewo może być ?Możliwe typy to Sosna , Olcha,Brzoza .Sosne raczej wykluczyłem ponieważ znalazłem że jak się potrze ją sodą to się mydli a tu nic .Druga sprawa czy suszyć to jeszcze? Czy tylko spłókać albo włożyć do wanny z gorącą wodą i solą ? Drzewo znalezione już bez kory .
  9. To poleci mi ktoś jakąś rozmiarowo podobną rybkę do tego zbiornika ?
  10. Witam , Posiadam zbiornik 200x50x50 co daje 550 L , Obsada aktualna : 6xSkalar 9 x Bocja Wspaniała 20x Zwinnik Blehera i 1 x Zbrojnik Lampaci I moje pytanie brzmi czy mogę dorzucić tutaj Akarę ? Czy nie pozabija skalarów ?Czy ktoś ma tę rybkę i czy naprawdę jest taka agresywna ? Z powodu że mieszkam zagranicą i nie mogę dostać od bardzo dawna nigdzie Akary żółtej pomyślałem o pomarańczowopłetwnej . PRoszę o pomoc
  11. Mysle ze 6 sztuk spokojnie mozesz tam trzymac.
  12. Tex bym stawial nå zatrucie ,szczegolnie jesli nie jedza.
  13. Rozmawialem z poprzednim wlascicielem i okazalo sie ze nic nie bylo klejone . Jakis pomysl co to moze byc ? Regulamin 6.1 - pisownia. andy102
  14. gibon2008

    550 L

    No jeśli coś będzie dokładane to jedynie pewnie ledy. Póki co myślę nad obsadą do tego akwarium
  15. Tak , akwarium jest roczne z tego co właściciel mówił raczej nie kłamał bo widać że nie jest stare. Jedyne co mnie denerwuje to te plamy ;/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...