Skocz do zawartości

piter22

Użytkownik
  • Postów

    21
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O piter22

  • Urodziny 19.09.1985

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Jarosław

Osiągnięcia piter22

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Witaj Mam HW-302 od 2 lat, i powiem szczerze że przed jego zakupem grubo się zastanawiałem czy warto kupić "chińczyka" bo jak wszyscy dobrze wiemy cena jet dość przyzwoita. Jednak po tym okresie czasu jestem pełen podziwu, bo nie dość że po jakichś 2 miesiącach użytkowania bardzo ucichł i w szafce jest praktycznie nie słyszalny to nie miałem z nim żadnych technicznych problemów. Fakt że trzeba uważać przy składaniu i czyszczeniu, bo jakość plastików pozostawia wiele do życzenia, ale robiąc to delikatnie raz na pół roku nic złego przy nim się nie dzieje. U mnie działa on jako filtr biologiczny, a poza nim mam jeszcze jeden mechaniczny w środku akwarium - woda przy regularnych podmiankach jest kryształ więc moja opinia na jego temat jako filtr biologiczny jest jak najbardziej pozytywna.
  2. Dzisiaj mija 3 dzień po podmiance. W tej chwili moje nawozy to: CO2 z butli, mikro, potas, azot, fosfor. Mikro oraz pozostałe sole rozpuściłem w 500l i stosuję wg kalkulatora podanego na internecie, podaję po 5ml każdego nawozu dziennie i oto co zaobserwowałem w ciągu tych 3 dni. Rośliny ładnie się wybarwiają, i pną się do góry i wydaje mi się że właśnie fosforu i azotu najbardziej im brakowało. Zosterifolia która miała fioletowe i połamane liście nagle się zaczęła ładnie barwić na zielono i szybko rozrastać. Jednak niepokoi mnie to że rośliny teraz przy takim samym dawkowaniu co2 (1-2 bąble/s) bąbelkują minimalnie (przedtem z każdej rośliny w akwarium sypał się deszcz bąbelków powietrza. To jest normalne że rośliny mniej bąblują?
  3. Filmik pierwsza klasa, ale z tą rurką osobiście bym coś wykombinował. Co z tego że elektrozawór jest na wężyku za reduktorem jak całe ciśnienie z butli zbiera się w nim i być może minimalnie uchodzi przy łączeniach. Mogę się mylić, ale z butli cały czas uchodzi ciśnienie i myślę że te szybko złączki pod wpływem ciśnienia delikatnie mogą przepuszczać co2 (zaznaczam mogą a nie muszą). Jutro w wolnym czasie ogarnę temat jak to zrobić żeby u Ciebie elektrozawór był wkręcony do reduktora. Pozdrawiam.
  4. Witaj ! Na początku faktycznie muszę przyznać że "kosteczka" jest bardzo ładna:) Oby tak dalej... Jeżeli chodzi o elektrozawór to według mnie najbezpieczniej jest go umieścić bezpośrednio między reduktorem a zaworkiem precyzyjnym, z tego względu że jak dla mnie to wężyk gumowy nie jest tak szczelny jak połączenie go właśnie w tym miejscu. Mówisz że w tym momencie masz elektrozawór podpięty do wężyka. Jesteś pewny że nie ulatuje przed nim delikatnie co2 ? Załączam foto jak to jest zamontowane u mnie.
  5. OK dzięki za zainteresowanie tematem. Zrobię tak jak mówicie, zwiększę ilość mikro, dodam fosfor i zobaczymy co się będzie działo. Oczywiście o efektach poinformuję tutaj na forum. Delikatnie poeksperymentować nie zaszkodzi... Jeszcze raz dzięki, odezwę się niebawem..... Pozdrawiam
  6. Wczoraj skontaktowałem się z jednym mocno doświadczonym akwarystą i i potwierdził Twoje słowa, najprawdopodobniej będzie to brak fosforu, to w jakimś stopniu wytłumaczyło by powód stanu moich roślin. W poniedziałek będę miał fosfor i zrobię jak mówisz, zrobię podmiankę 50% i zacznę stosować nawozy jak do tej pory z tym że, dołożę fosfor wg kalkulatora, zobaczymy co się będzie działo. Jeżeli chodzi o Ludwigę to każda wypuszcza kilkanaście korzonków z łodygi, jednak jej dolne liscie nie są tak ładne jak górne i tutaj wydaje mi się że może to być też spowodowane brakiem tego pierwiastka. Jak już jesteśmy przy tym temacie to powiedz czy w poniedziałek jak się wezmę za tą większą podmiankę i dołożę fosfor do nawożenia to zrobić jakąś większą przycinkę roślin w akwarium czy nic nie ruszać i poprawa powinna sama nastąpić ?
  7. Odpowiadam według wzoru. 2. 175l. 125/35/40 3. 3xT8 36W (Sylvania aquastar 10000K, Sylvania grolux 8500K, Philips TLD 865 6500K) 11h na dobę - 0,61W/l 4. Zbiornik funkcjonuje kilka lat, ostatni restart 7 miesięcy temu. 5. Podmiany raz w tygodniu ok. 30% - odstana kranówka.- parametry wodu w akwarium - NO3-10 NO2-0 GH>14 KH-6 PH-7,2 - Test JBL paskowy 5w1 innego nie posiadam. Nigdy nie lałem żadnej chemii do akwarium, nie używam też uzdatniaczy - woda jest krystalicznie czysta. 6. Lampy UV nie posiadam. 7. W akwarium "grzebię" tylko przy odmulaniu raz na miesiąc, i od jakiegoś czasu przy przycince roślin raz w tygodniu. 8. Temperatura w akwarium w nocy 23C w dzień 25C. 9. Nawozy. Mikro+Makro w woreczkach z allegro rozpuszczam w 500ml wody, podaję 5ml dziennie + Potas 3ml dziennie również w woreczkach z allegro. 10. CO2 z butli, dyfuzor szklany, regularnie - włącza się rano godzinę przed oświetleniem i wyłącza godzinę przed zgaśnięciem światła. 11. Obsada skromna - 2 trzyletnie skalary 3 żałobniczki 2 sumy rekinie 12 zbrojników niebieskich 1 otosek 1 labeo 12. Rośliny: Anubias, Bacopa Caroliniana, Dębówka, Disformis, Hemiantus, Hydrocotyle leucocephala, Ludwigia Natans, Zosterifolia, Żabienica, Rogatek Sztywny. 13. Podłoże JBL Manado + żwir 3mm - poziom ok 5-6cm 14. Filtry: EHEIM KUBEŁEK jako biologiczny - wkłady bio ceramika + zeolit mineralny + wata.( czyszczenie tego filtra co pół roku w wodzie spuszczonej z akwarium) Drugi filtr wewnętrzny chińczyk z gąbką w środku, chodzą non stop. 15. Karmienie ryb 2 razy dziennie obecnie ichtiovit Tropical. Może teraz ktoś będzie w stanie mi pomóc, dodam jeszcze że że dopóki rośliny były o połowę mniejsze to nie było żadnych dziur w liściach itp. dopiero jak się rozrosły to nastąpiła ta przykra sytuacja.
  8. Witam. Do niedawna wszystko było wszystko pięknie i ładnie. W sumie posiadam kilkanaście gatunków roślin i wszystkie rosną pięknie i ładnie. Od tygodnia liście Zosterifolii robią się fioletowe. Jakiego pierwiastka może brakować bo już tracę głowę. Parametry: 175l. 125/35/40cm 0.61W/L Mikro+Makro+sole (K,MG) + CO2 z butli.
  9. Tak, to jest jarnik solankowy i żabienica. Dziękuję bardzo i zamykam temat.
  10. Jedną już znalazłem w internecie - ta z długimi liśćmi to faktycznie żabienica a 2 ? Ma ktoś jakiś pomysł? Nie pisz postów z wciśniętym caps lockiem. Jeden znak zapytania na końcu zdania w zupełności wystarczy. / Luna /
  11. Jak Nazywają się te 2 rośliny ??? Dostałem je jakiś czas temu od kolegi i nie mam pojęcia jak się nazywają.....
  12. Statecznik był wbudowany fabrycznie w pokrywie, a jak wspomniałem to były moje początki i nie zdawałem sobie sprawy z tego że zacznie się topić.
  13. Kiedyś jak miałem akwa 112l. to właśnie tak zrobiłem, chodziło to bardzo długo tylko z biegiem czasu po jakimś roku zaczęła się topić pokrywa plastikowa od temperatury statecznika.
  14. No właśnie miałem w planie dorzucić philipsa TLD 965... W przyszlym tygodniu podziele się efektami ze zdjęciami. Dzięki pozdrawiam
  15. Dzięki, już to czytałem, jednak wolałbym żeby inni podzielili się swoimi różnymi doświadczeniami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...