Skocz do zawartości

Jakub30

Użytkownik
  • Postów

    59
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana Jakub30 w dniu 16 Lipca 2017

Użytkownicy przyznają Jakub30 punkty reputacji!

Osiągnięcia Jakub30

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputacja

  1. No i taka odpowiedz jest satysfakcjonująca. Dzięki!
  2. Otrzymam w końcu konkretną odpowiedz?
  3. Czyli nie ma to żadnego wpływu na ryby?
  4. Witajcie, zastanawiam się nad zastosowaniem oświetlenia nocnego w moim akwarium słodkowodnym 220l brutto. Akwarium roślinne, mocno zarośnięte. Chciałem zastosować Oświetlenie moonlight led AQUAELObsada to Parka skalarów, neony, otoski, zbrojnik niebieski, żałobniczki. Napiszcie mi jaki to będzie miało wpływ na ryby, korzystny, niekorzystny, neutralny?
  5. barttsw ty miałeś kiedykolwiek akwarium z roślinami? Pytam bo 30W na 150l zbiornik z roślinami to trochę mało nawet jeśli maja to być mało wymagające rośliny i Power Ledy. Ja bym dał 40W. 30W = ~3000lm (lub mniej), tyle co średniej jakości T5-tka 39W. I nie twierdze że rośliny przy tym świetle nie będą rosły ale to już jest takie zupełne minimum.
  6. Tego to juz Ci nie napisze ja swoje belki kupowałem już zrobione, a robi je facet który ogłasza się na Olxie. U mnie są 6500k białe , niebieskie, czerwone. Na belce długości 90cm jest 15 diód, 2 niebieskie, 2 czerwone reszta białe. Ale to tylko i wyłącznie jako dodatek do oświetlenia głównego więc Ty z powodzeniem możesz do tego wszystkiego dodać sobie parę full spektrum. W jakich proporcjach tego to ja już nie wiem. Wszystkie diody epistara, tylko pamiętaj szukaj dobrego, zaufanego sprzedawcy bo w internecie roi się od podróbek.
  7. Z tego wszystkiego co napisałeś to bym był za tym żebyś zrobił sam belkę na PowerLedach. Poczytaj jeszcze na temat temperatury barwowej i jej znaczenia dla roślin bo wydaje mi się że 8000k to za dużo ale moge się mylić. W akwariach słodkowodnych zazwyczaj stosuje się w przedziale 5-6500k.
  8. No ja wiem co to ma w składzie, chciałem żebyś to Ty mi wytłumaczył czemu to syf wg. Ciebie? To co ma to w składzie to ma dużo dobrych rzeczy dla roślin wodnych nie wiem czy wiesz, no ale słucham odpowiedzi...A tak po za tym niedawno zacząłem tu na forum nowy temat http://forum.superakwarium.pl/topic/50625-lignit-plusy-i-minusy/ to będziesz mógł wykazać się swoją wiedzą.... to zapraszam.
  9. Szyszuniami to raczej nie obniżysz PH, nie wiem ile byś musiał tego władować, torf?może da jakiś efekt na jakiś czas ale czy stabilny i długotrwały? Pozostaje CO2 z butli.
  10. o T5 i ich różnicach względem T8 piszą trochę tutaj http://www.zoolight.pl/Swietlowki-T5-czy-T8-cinfo-pol-7.html A tu masz zestawienie różnych świetlówek ze sobą i efekt wizualny jaki to daje:http://galeria.cantonensis.pl/albums/userpics/10035/1.jpg http://galeria.cantonensis.pl/albums/userpics/10035/2.jpg niestety Narvy BioVital tam nie znalazłem:( Ja myśle że nasz kolega który zadał pytanie sam do końca nie wie czego chce, często tak bywa że zaczyna się od LowTecha z małą ilośćią światła a potem okazuje się że byśmy chcieli jakiś trawniczek w akwarium, jakąś ładniejszą roślinkę (bo chcieli byśmy pochwalić się przed znajomymi jakie mamy fajne akwarium) a tu lipa. Dlatego wg. mnie lepiej jest zakupić na start nadwyżkę oświetlenia. Przecież nie musimy od razu świecić pełną mocą. Moje akwarium na początku też miało być LowTechowe a z czasem dokupiłem PowerLedy I CO2. Kolega chce założyć zbiornik na ziemi ogrodowej i to jest bardzo dobry grunt pod bardziej wymagające roślinki z czasem, dlatego nie szczyp się, kup beleczkę 3x39W, na początku świeć jak Ci kolega raiders doradził a jak stwierdzisz że jakieś rośliny niedomagają to zawsze będziesz miał zapas. Też zaczynałem całkiem niedawno i wiem jak to jest a oświetlenie to sprawa podstawowa (zaraz po wyborze wielkości akwarium)i nie ma co na tym polu oszczędzać. Fajnie by było jak byś nam napisał jaką masz koncepcje akwarium, jakie ryby tam byś chciał mieć czy akwarium będzie pełnić jakąś funkcje reprezentacyjną?
  11. barttsw chciał bym żebyś mi napisał dlaczego lignit to syf?
  12. Aha no to ja byłem trochę do tyłu z informacjami w takim razie. A to napisz mi w takim razie w przypadku T5 to należy przeliczać lumeny na litr tak? Bo gdzieś kiedyś przeczytałem że w przypadku świetlówek przelicza się moc oświetlenia dzieląc Waty na litry ale juz nie napisali ze to tylko w przypadku T8, tylko tak ogólnie. I z stąd moja pomyłka.
  13. U Ciebie wychodzi około 150l wody. Czyli jak chcesz mało wymagające rośliny to 100W ze świetlówek wystarczy, to daje 0,66W /l. Aha juz widze skad te 156, 4x39=156. No to faktycznie u Cb tyle nie trzeba, wystarczyły by 3 x 39W to by dało 117W/l Poszukaj w takim razie innej belki z 3 Świetlówkami T5. To Ci da 0,78W/l , czyli mało wymagające rośliny będą Ci super rosły a i trawniczek będziesz mógł sobie posadzić i niektóre średnio wymagające. ja mam 0,82W/l.
  14. Witaj. Ja posiadam akwarium 220l, roślinne od około 8 miesięcy. A w nim zarówno Power ledy jak i świetlówki, różnej jakości i barwy. To co posiadam to 2x T8 30W 1x 6500k Philips, 8000k roślinna sylvania; 2x T5 39W Narva BioVital 958; i dwie belki Power Ledów po 15W każda 6500k epistar kilka niebieskich i czerwonych. Przez jakiś czas prowadziłem zbiornik bez PowerLedów jednak ze względu na to że mam wysoki zbiornik 60cm, brakowało tego światła na dnie zbiornika, tym bardziej że posiadam roślinę trawnikową. Przy Twoim zbiorniku 40cm wysokości PowerLedy nie będą konieczne. Chyba że znajdziesz Power Ledy o oddawaniu kolorów powyżej 90 (są takie?). Ja jeśli chodzi o efekt świecenia, ilość światła w zbiorniku i względy wizualne najbardziej jestem zadowolony z Narva BioVital o Ra w granicach 97 co jak na świetlówki jest b.dobrym wynikiem i to naprawdę widać. Jest różnica w porównaniu ze wszystkimi innymi świetlówkami a już na pewno z Power Ledami których Ra jest na poziomie 80% i to widać, szczególnie jeśli chodzi o rośliny bo ich kolory nie są naturalnie zielone. PowerLedy są dobre na doświetlenie zbiornika tak jak u mnie, ponieważ dają bardziej skoncentrowany słup światła (od świetlówek) a rośliny na dnie lepiej rosną. Lub całego zbiornika jak chcesz Prowadzić prawdziwie Hight-Techowe akwarium z roślinami w stylu holenderskim a nie chcesz wydawać majątku na świetlówki które dodatkowo pobierają więcej prądu. W Twoim przypadku jak chcesz niezbyt wymagające rośliny to zupełnie nie widzę potrzeby instalowania belki PowerLed no chyba że Ci nie zależy na aspekcie wizualnym tak bardzo. No chyba że sie mylę i sa na rynku dostępne PowerLedy o Ra>90, ja takich nie znalazłem. A T5 dobrej jakości naprawdę dają dużo tego światła, z resztą technologia ich produkcji jest inna jak w T8 i są one bardzo wydajne. Polecam Ci T5 tki z czystym sumieniem. Tu Masz fajną belkę pod T5 (tylko bez tych standardowych świetlówek) https://sklep.wodna-kraina.pl/p/130/1796/belka-oswietleniowa-odyssea-quad-4x39w-led-90-100cm--belki-oswietleniowe-t5-oswietlenie.html ja sam posiadam pokrywę i nie jestem z tego faktu zadowolony bo wszystko się tam grzeje. Tu masz zdjecia mojego akwa: https://www.fotosik.pl/zdjecie/4f707480b185bb8d
×
×
  • Dodaj nową pozycję...