Skocz do zawartości

splend

Przyjaciel
  • Postów

    1851
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    27

Ostatnia wygrana splend w dniu 12 Stycznia 2019

Użytkownicy przyznają splend punkty reputacji!

O splend

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zainteresowania
    Akwarystyka i terrarystyka.

Ostatnie wizyty

10202 wyświetleń profilu

Osiągnięcia splend

Newbie

Newbie (1/14)

176

Reputacja

  1. Mętna woda to zakwit pierwotniaków. W prawidłowo prowadzonym akwarium woda powinna się wyklarować sama po pewnym czasie. Większym problemem w tym akwarium biorąc pod uwagę jego wielkość, a właściwie małość w stosunku do pływającej w nim obsady, będą azotyny, szczególnie że akwarium nie dojrzało przed wpuszczeniem ryb. Jeśli faktycznie nie ma co zrobić z tymi rybami ( najlepiej by było je oddać komuś kto ma odpowiednio duże dla nich akwarium ) to możesz próbować ratować sytuacje biostarterami które przyspieszają dojrzewanie akwarium ( do nabycia w sklepach zoologicznych ) oraz posadzić zdecydowanie więcej roślin.
  2. Jeśli się zdecydujesz na restart akwarium, to trzeba będzie odkazić cały zbiornik oraz cały osprzęt. Nowe ryby będzie można wpuścić dopiero po kilku tygodniach jak akwarium dojrzeje. (Poczytaj o dojrzewaniu akwarium). Przed wpuszczeniem ryb będzie trzeba sprawdzić parametry wody takie jak NO2 i NO3 które pozwolą stwierdzić czy akwarium już dojrzało, oraz takie parametry jak pH, GH, KH które pozwolą na dobranie odpowiedniej obsady, dostosowanej również do wielkości zbiornika.
  3. Dobre wyniki w leczeniu ospy rybiej daje preparat Ichtio.
  4. Tak, ta samica jest kotna. Czy ona czasem nie jest chora na ichtioftiriozę ( ospę rybią )?
  5. splend

    Pirania roslinozerna

    Ryba na zdjęciu to prawdopodobnie Pirapitinga czyli Pirania Pacu. 1. W akwariach do około 60 - 70 cm. 2. Możliwe, choć jest to na ogół ryba płochliwa. 3. Są, ponieważ ryby to też ich pokarm. Pirania Pacu odżywia się zarówno pokarmem roślinnym jak i zwierzęcym. Akwarium 250 litrów jest zdecydowanie za małe dla tych ryb. Są to ryby stadne które powinno się trzymać w ilości kilku, kilkunastu sztuk.
  6. splend

    Co to za rybka

    Wygląda jak danio malabarskie.
  7. Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany. Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.
  8. Autor tematu dostał porady co może zrobić. Zależy to już tylko od Niego czy będzie chciał założyć akwarium od nowa i tak jak należy, czy będzie próbował walczyć z istniejącymi problemami w tym zbiorniku. Jak na razie to nie wiadomo nawet jakie są parametry wody i z jaką chorobą trzeba się uporać.
  9. W tym akwarium będzie mu ciężko te ryby wyleczyć. Jeśli odda je komuś kto się na tym zna i ktoś kto umieści je w odpowiednim akwarium kwarantannowym, na pewno te ryby będą miały większe szanse na wyleczenie niż tu. Tu pływają w zbiorniku niedojrzałym i nie wiadomy w jakich parametrach.
  10. Napisałem że: Mając na myśli restart nie chodziło mi o to że masz wylać wodę, nalać świeżej i znów wpuścić ryby bo to jest bez sensu i mija się z celem. Robiąc restart tak jak należy krok po kroku, to najpierw powinieneś znaleźć dla ryb nowy "dom". I tak część z nich nie powinna być w tym akwarium. Raz że dla mieczyków i molinezji akwarium powinno być większe, a dwa że nie znasz parametrów wody i nie wiadomo dla których ryb są odpowiednie. Akwarium i cały osprzęt zdezynfekować, najlepiej umyć to wszystko w roztworze nadmanganianie potasu. W roztworze nadmanganianie potasu możesz także wymoczyć rośliny. ( nadmanganian potasu można za parę zł kupić w każdej aptece ) Po dezynfekcji akwarium zalać na nowo. Za podłoże możesz użyć nawet zwykłego piachu. Przy hodowli ryb denny, a także i niektórych innych ryb, piach w wielu przypadkach jest najlepszym rozwiązaniem. Posadzić rośliny. Pod rośliny możesz włożyć np: kulki gliniano-torfowe. Uruchomić filtr, oświetlenie i jeśli rośliny tego wymagają to grzałkę. I teraz czekasz nawet kilka tygodni aż akwarium dojrzeje ( poczytaj o dojrzewaniu akwarium ) Miedzy czasie kupujesz testy do badania parametrów wody. Na początek wystarczą testy do badania pH, GH , KH co pozwoli stwierdzić jakie ryby mogą pływać w Twoim akwarium. Potrzebne będą też testy do badanie NO2 I NO3 co pozwoli stwierdzić czy akwarium już dojrzało. Jeśli akwarium będzie dojrzałe i będziesz znał parametry wody, wtedy będzie można zastanowić się nad prawidłową obsadą. Jeśli nie chcesz tego robić i chcesz zostać przy obecnej obsadzie, co jest błędem, to możesz próbować ratować sytuację tak jak Ci napisałem w poprzednim temacie:
  11. Załóż tema w dziale Pytania początkującego akwarysty a na pewno znajdą się osoby które Ci podpowiedzą jak prawidłowo założyć akwarium.
  12. Na chwilę obecną możesz próbować ratować sytuację podmianami wody. Najlepiej by było gdyby to była woda wzięta już z dojrzałego i pewnego akwarium w którym ryby są zdrowe. Druga rzecz to podjęcie leczenia ryb, ale żeby to dobrze zrobić trzeba prawidłowo zdiagnozować chorobę. W Twoim przypadku jeśli chodzi o leczenie, sprawa się bardziej komplikuje ze względu na to że ryby pływają w niedojrzałym akwarium i przynajmniej część z nich w nieodpowiednich dla siebie parametrach wody takich jak pH, GH, KH. Obstawiam że NO2 też jest ponad normę. Moim zdaniem najlepiej by było zacząć od początku i tak jak należy - krok po kroku. Ale jeśli nie chcesz robić restartu, to próbuj ratować sytuację podmianami.
  13. Trudno z tych zdjęć określić co to za choroba. Obstawiał bym ospę rybią, ale pewności nie mam. Poczytaj o tej chorobie i porównaj z objawami u swoich ryb. Tak jak napisał Mapet, obsada jest źle dobrana. Maszy ryby wymagające różne parametry fizyko-chemiczne wody. Zbiornik jest niedojrzały, a to jest jeden z powodów chorób u ryb. ( poczytaj o dojrzewaniu akwarium ).
  14. Warto też zaglądać do naszej encyklopedii ryb https://forum.superakwarium.pl/forum/83-encyklopedia-ryb/ Jest tu opisanych wiele gatunków, m.in jest też prętnik.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...