Skocz do zawartości

[240L] PALETKI


ISSAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BANIAK:

120cm/40cm/50cm dł/gł/wys

szyby 8mm

 

POKRYWA:

Czarna (ABS)

 

OŚWIETLENIE:

2x30W T8 6500K Daylight POLAMP

 

OGRZEWANIE:

AquaEl COMFORT ZONE 250W

 

FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE:

AquaEl Turbo Filter 650 (24h/dobę)

Napowietrzanie tylko w nocy

 

WODA (startowa):

26 stopni

kranówka plus cała woda z poprzedniego akwa 54L

ok. 90ml płynu SERA NITRIVEC i jedna kapsułka Tetra Bactozym do filtra

 

NAWOŻENIE

brak

 

TECHNIKA CO2

brak

 

PARAMETRY WODY:

paski JBL

NO3 ok. 50

NO2 0

GH 4

KH 0-3

pH <6,4

 

WYSTRÓJ:

Żwirek czarny bazaltowy 3mm-8mm 30kg plus to co było w baniaku 54L, razem 3 pełne wiadra 10L

Korzeń 2 szt.

Łupina z kokosa 1 szt.

Tło-brak

 

FLORA:

Cryptocoryne Aponogetifolia 7 szt.

Kabomba ok. 8 szt.

Gałęzatka 1 szt.

Żabienica (wysoka) 2 szt.

Żabienica niska 1 szt.

Żabienica (Echinodorus Hot Peper)

9 szt. (sorry ale nie znam nazwy)

Microscorium (chyba tak się to pisze)

Nurzaniec

Anubias

 

FAUNA:

PALETKA Brązowa 2szt. (docelowo 4-6 szt.)

Neon Inessa 15 szt. (docelowo 20-25 szt.)

Kosiarka 4 szt.

Piskorek 4 szt.

Przylga chińska (Cudaczek) 1 szt.

Kirysek 0 szt. (Panda docelowo 6 szt.)

 

Świderki ok. 5 szt.

post-1553-13685158764134_thumb.jpg

post-1553-13685158764585_thumb.jpg

post-1553-13685158765051_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko by było ok ale po pierwsze musisz zrobić harem ramirezkom,jak beda dwie samice albo para to sie zagonią na śmierć,neonów tez sobie nie żałuj.Powtórz test no3 bo wynik jest straszny,zakładam że akwarium jest świerzo założone,możesz dodać bakteri nitryfikacyjnych żeby szybciej było dojżałe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ramirezy się trzyma w parach a jak ma się ławice to pary same się tworzą Kakadu się trzyma 1+3

Bakterie nitryfikacyjne dodałem, wszystko opisane w danych baniaka.

NO3 awsze miałem wysokie na paskach JBL muszę kupić jakieś kropelkowe. Baniak ten nie jest taki całkiem świeży bo jest w nim wszystko ze starego akwarium (to też jest opisane w danych )

Neonów dokupię tak żeby była sobie taka mała ławica składająca się z 20 sztuk i 4 paletki

 

EDIT:

 

Dokupiłem dzisiaj 3 żabienice, chcę jeszcze jakieś nurzańce na tył i zostaje mi czekać na rozrost ;)

post-1553-13685158819235_thumb.jpg

post-1553-13685158819587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno paletek przy słabym wewnętrznym filtrze, w świeżym baniaku, przy bardzo wysokim no3 - moim zdaniem zbyt pochopne...

 

Parę pytań ;)

Ile minęło od założenia baniaka?

Filtr był nowy czy dojrzały?

Kranówka podczas zakładania akwarium wlana do akwa była odstana, czy prosto z kranu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paletki są super :) Może kiedyś też takowe sobie sprawie, za rok może dwa :)

Co do NO3... Może daj gdzieś trochę żwirku amonowego. Mnie w 25 litrowym krewetkarium pomógł. Też mam często problem z azotanami, straszne ilości w wodzie z kranu... Lub też lej wodę z RO, ale jak takie fajne KH masz w kranie to aż szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno paletek przy słabym wewnętrznym filtrze, w świeżym baniaku, przy bardzo wysokim no3 - moim zdaniem zbyt pochopne...

 

Parę pytań ;)

Ile minęło od założenia baniaka?

Filtr był nowy czy dojrzały?

Kranówka podczas zakładania akwarium wlana do akwa była odstana, czy prosto z kranu? ;)

Parę odpowiedzi:

7 dni

Dojrzały

Prosto z kranu

I 1/3 dojrzałego żwiru ;] jakbyś czytał dokładnie to byś nie zadawał głupich pytań.

Do podmian też zawsze leję wodę prosto z kranu

 

Issac , fajne dyski ;) A co do NO3 wysokiego to filtr RO powinieneś mieć ...Ja mam i przez podmiany wody z RO ph zmieniło mi się z 6,8-7 na 6,4 ;) A co do akwa to na razie goło i wesoło ;p Daj jakieś roślinki ;)

shaniqa10 tylko że ja mam ph bez filtra ro poniżej 6,4 ;)

W nowym filtrze będzie dużo zeolitu który wraz z bakteriami likwiduje NO3

Już wcześniej pisałem że to będzie akwarium a nie kwietnik :D albo holender jak to tam nazywacie :lol:

Kilka roślinek jeszcze dojdzie ale napewno nie kosmiczna ilość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę odpowiedzi:

7 dni

Dojrzały

Prosto z kranu

I 1/3 dojrzałego żwiru ;] jakbyś czytał dokładnie to byś nie zadawał głupich pytań.

Do podmian też zawsze leję wodę prosto z kranu

 

To nie głupie pytania.

Natomiast raczej niemądre było mieszanie dojrzałej wody z tą bezpośrednio z kranu.

Chlor doskonale ją zdezynfekował [chyba że w twoich wodociągach ozonuje się wodę, wtedy zwracam honor].

Do tego włączenie dojrzałego filtra w takiej mieszance kranówki można porównać do czyszczenia go w wodzie z kranu, a takich rzeczy się nie robi.

Ktoś kto bierze się za hodowle paletek nie powinien popełniać tak podstawowych błędów.

W każdym razie jak dla mnie wyjaśniło się skąd jest tyle azotanów w wodzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czystą praktycznie źródlaną wodę bez grama chloru :D

Jak przyszli do mnie akwizytorzy z jakimś doskonałym filtrem do wody co się na kran montuje to po zrobionych testach wody przeprosili mnie za sprawianie kłopotu i za zajmowanie czasu :lol:

 

Jak robię podmianę wody to dolewam wodę o tej samiej temperaturze co jest w akwa a ph też jest równe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, zwracam honor ;)

Tylko mam jeszcze zastrzeżenie do:

W nowym filtrze będzie dużo zeolitu który wraz z bakteriami likwiduje NO3

 

Bakterie nitryfikacyjne rozkładają amoniak na no2, a ten z kolei na no3. Kropka.

Natomiast no3 w bardzo dużych ilościach pobierają właśnie rośliny wodne ;)

Zeolit co prawda pochłania związki azotu i osiedlają się na nim bakterie nitryfikacyjne, ale właściwości absorpcyjne materiału nie są nieskończone i kiedyś trzeba będzie go wymienić [a wraz ze starym wkładem usunąć bakterie na nich osadzone] więc nie stosuj zeolitu jako jedynego wkładu filtracyjnego [sugerowałem się tym że będzie go "dużo"].

 

A tak z ciekawości, ile masz no3 w wodzie którą lejesz do akwa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślin jeszcze trochę dojdzie ;)

Oczywiście że zeolit nie będzie jedynym wkładem filtracyjnym.

W wodzie kranowej też niestety pasek testowy wskazuje NO3 co prawda mniej bo tak gdzieś między 25-50 no ale jest.

Muszę kupić jakieś testy kropelkowe na to NO3 bo podobno paski JBLa źle wskazują ten parametr [zawyżają go]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym na razie robić większe podmiany - szczególnie że nie będzie to jakimś dużym problemem ze względu na ph twojej kranovity ;).

Zbijesz tym trochę no3, paski może i zawyżają ale przy paletkach lepiej dmuchać na zimne. ;)

Gdy dojdzie więcej roślin może nie być nawet konieczności dodawania zeolitu ;)

 

Zostajesz przy tym czerwonym tle?

Bardzo ładnie kontrastowało z zielenią roślin i może to stworzyć bardzo fajny efekt gdy pojawi się więcej roślin.

Pytam bo na wcześniejszym zdjęciu tło było, a później gdy pojawiły się paletki już nie.

 

No to czekam na dalsze aktualizacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu to nie było tło ;)

mam w pokoju ceglasto-pomarańczową tapetę i wcześniejsze zdjęcie było robione za dnia gdy w pokoju było jasno a to z paletkami wieczorem i może dlatego nie widać tapety

I tu się właśnie zastanawiam czy robić tło czy zostawić tak jak jest, bo jakbym robił tło to na pewno będzie to jakiś czarny pognieciony materiał.

 

bahu100

dzięki za radę ;) poszukam w sklepie tego preparatu ale chyba będę musiał sobie zmontować DENITRYFIKATOR i po problemie :D

 

EDIT:

 

Paletki mam od poniedziałku/wtroku a już podpływają do przedniej szyby na mój widok i co najlepsze jedzą z ręki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...