Skocz do zawartości

Rybki chudną i zdychają


Rekomendowane odpowiedzi

Edytuj post i dopisz po ile jest tych rybek.

Molinezje i mieczyki nie na ten litraż.

Rybka, która została dodana mogła być chora a z powodu przerybienia akwarium rybki są bardziej podatne na choroby.

 

Czy oprócz tego, że ryby chudły były inne objawy np inne odchody niż zwykle, ocieranie się rybek o przedmioty jakiś nalot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma problem ze swoim akwarium kupił któregoś razu rybkę i od tamtej pory wszystkie rybki zaczęły mu chudnąć po czym zdychały. Chudną do takiego poziomu że aż ich brzuchy robia sie wklęsłe. Co może być przyczyną i jak z tym walczyć.?

Hmmm... Dojdźmy do jakiegoś ładu... :roll:

Ile i jakie ryby były w tym akwarium zanim zaczęły się problemy, bo rozumiem, że te 3 gupiki, 2 mieczyki, 2 molinezje i 4 neonki to są teraz, tak? One też są chude? Która (jaka) ryba została dokupiona i czy też zdechła?

Jak wygląda robienie porządków w zbiorniku (jak często odmulanie i podmiana wody, czyszczenie filtra)?

Czy były robione jakieś testy wody? Jeśli nie, należy zrobić i podać wyniki przynajmniej na NO2, NO3, ph.

Jakie pokarmy są stosowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki są już ok 6 miesięcy prawdopodobnie od gupika to się zaczęło podmiana raz na tydzień odmulanie nie wiem bo jak wspomniałem to nie moje akwarium tylko znajomego więc szczegółów nie znam o ile mi wiadomo testy wody nie były robione. Pokarm dla rybek to roślinny i jajeczny czy jakoś tak on się nazywa.

I te rybki które wymieniłem są teraz i też są właśnie chude. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To powiedz koledze, żeby zrobił koniecznie testy wody, a ty podaj nam wyniki - bez tego nie możemy wykluczyć zatrucia. Nie wiem jaka jest teraz temperatura w zbiorniku, ale niech ją ustawi na 27-28*C. Jeśli to pasożyty to trzeba będzie podać lek, ale przede wszystkim trzeba teraz zadbać o dobre warunki do życia ryb.

Najpierw znajomość parametrów wody - potem leczenie... Inaczej to się mija z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przypnę się do tego wątku. Szukałem na tym forum i w necie, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Znalazłem opis syndromów taki jak u moich ryb ale diagnozy brak. Dotyczy 2 mieczyków zielonych skrzyżowanych z platkami (gość w sklepie nazywał je mieczoplaty) padły w odstępie kilku tygodni (od zakupu jakieś pół roku). Molinezji białej tylko samca, który zdechł kilka tygodni po mieczoplatach (samica ma się dobrze, nawet powiła 3 zdrowe mauchy), molinezji żółtej (samica ma się dobrze) samiec właśnie się kończy - widok jak na zdjęciach (trwa to już ze 2 miesiące, chudy na maxa). Dwa czerwone mieczyki długopłetwe - objawy identyczne, chudły, ale jadły, pływały osowiale i mieczyki jakby stawały się garbate i nie miały siły machać ogonem by pływać. Jeden kirysek sterbai - wychudł i już płwyał bokiem (temu akurat "pomogłem" by się nie męczył). Pozostałe ryby gurami, sumy, glonojady, bocje, otoski, i czarne molinezje mają się dobrze. Akwa 90litrów na pewno przerybione (ale to pokuta początkujacego akwarysty za brak rozsądku przy zakupie). Parametry wody w normie poza NO3 ale to przy tej ilości rybek wyczytałem niestety norma. Dziś zobaczyłem suma, który się ocierał. Czytałem o jakichś włośnicach jelitowych i pasożytach. Generalnie nie ma żadnych objawów zewnętrznych. Temperatura 27-28. Dużo roślin, korzeń mangrowca i jakiś z niewiadomego drzewa. Akwarium ma 9 miesięcy. Powolne padanie trwa już łącznie jakieś 4-5 miesięcy. Na początku myślałem, że to konsekwencja ospy, którą wyleczyłem jakieś 2 miesiące temu. Ale objawy jednak identyczne u wszystkich mieczyków i molinezji. Jeżeli ktoś zna lek na te objawy to prośba o radę. Niestety nie zaobserwowałem odchodów u ryb chorych, na pewno robią ale nie wtedy gdy patrzę. Pozostałe mają normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...