Skocz do zawartości

czy wegiel aktywny caly czas w filtrze?


lavement
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam filtr HAILEA BT 700 FILTR WEWNĘTRZNY Z DESZCZOWNIĄ

taki jak tu :arrow:http://www.allegro.pl/item935428869_hailea_bt_700_filtr_wewnetrzny_z_deszczownia.html

mam pytanie czy wklad z weglem aktywnym w tym filtrze ma byc caly czas w filtrze? bo facet w zoologicznym powiedzial mi ze na codzien trzeba wyjac, a wegiel wklada sie tylko wtedy jak jest jakas choroba i sie leczy jakimis lekarstwami, a po wyleczeniu znow wyjac, co o tym myslicie?

 

tylko prosze bez odpowiedzi typu "dziadow w zoologach sie nie slucha bo sie nie znaja" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście węgla używałem kilka razy, pierwsze jak miałem Mikrosporidioze to po chorobie włożyłem węgiel aktywowany do filtra, żeby wyciągnął mi całą chemię, która wlałem podczas leczenia, trzymałem tylko tydzień bo potem ta chemia z węgla może spowrotem dostać się do zbiornika, i drugi raz jak mi pojawiło się NO2 i też tydzień trzymałem węgiel w filtrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w sklepie zoologicznym powiedziano zeby wegiel byl przez caly czas w filtrze poniewaz dziala pozytywnie dla ryb i roslin.Roslinom dostarcza jakies tam skladniki do lepszego i szybszego wzrostu takze ja sie do tego stosuje ale czy to dobre to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... przeczytalem tamten artykul .. i w sumie wiekszosc forumowiczow itd krzyczy ze tylko po leczeniu...ale sam artykul mowi tez ze mozna caly czas... jednoznacznej teorii tu nie ma ;p ja mialem caly czas i nadal mam... bo jak kupilem filtr to nie bardzo wiedzialem do czego ten wegiel jest ale stwierdzilem ze jak juz od nowego jest w filtrze tzn ze ma byc 8-) nic mi sie nie dzialo w akwarium zlego, raz mialem tylko plesniawke ale wyleczylem tabletkami, rosliny mi rosna, niektore az za dobrze niektore oczywiscie padly ale to przeciez zalezy tez od swiatla itd

 

a w takim razie czy do tego filtra ktory mam, moge wegiel wyjac a do tego koszyczka po nim wlozyc ceramike jakas? i czy wtedy to sie trzyma na stale? i co jaki czas trzeba taki wklad zmieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Więc jednak nie przeczytałeś całego artykułu ;)

Jeżeli, jednak się zdecydujesz na węgiel w filtrze. To trzeba go systematycznie i stopniowo podmieniać.

Jednak w obecnej chwili jest duzo innych wkładów biologicznych. Więc proponuję zamienić go na ceramikę, keramzyt itp. Jest to dużo łatwiejsze w eksploatacji filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem ;p ale zaznaczylem ze wegiel mialem bo byl w filtrze a nic o nim nie wiedzialem... a teraz widze w artykule ze mozna miec ale oczywiscie trzeba podmieniac itd ;p i zaznaczylem juz ze chce z niego zrezygnowac ;p wlasnie na rzecz jakiejs ceramiki czy innego wkladu i chcialem sie cos o tym dowiedziec ;p czy wtedy taki wklad na stale? i co ile sie wymienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...