Skocz do zawartości

tetra tec ex700


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie tego filtra. Jak często trzeba go czyścić a jak często wymieniać wkłady ?

akwarium 112l a obsada to

10x brzanka sumatrzanska

5x brzanka mszysta

5x brzanka piecioprega

6x brzanka rozowa

6x brzanka zielona

6x kirys

3x glonojad

18x neon innesa

sa tez rosliny: mech jawajski, 2x annubias, moczarka, reszty nie znam,

mam jeszcze filtr wewnetrzny aqua szut junior 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od tego jak bardzo będą brudziły, ale ogólnie nie trzeba czyścić często a nawet nie powinno się, bo jak wiadomo filtr = bakterie ja osobiście czyszczę raz na 3,4 miesiące.

Wkładów jeszcze nie wymieniałem filtr mam ~ 6 mies tylko oczywiście węgiel używałem 3 dni na początku i go wyjąłem wsadziłem go 2 razy na 4 dni aby poczyścić wodę po prowizorycznej chemii (nawóz,fmc).

Co do wewnętrznego to moim zdaniem nie potrzebny przy takim akwarium i ex 700.:)

Btw. Brzanki nie zjadły Ci jeszcze neonów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel stosuje się raczej w chwilach kiedy chcemy usunąć z wody szkodliwe substancje np. po leczeniu rybek itd. Poza tym węgiel absorbuje nie tylko te niepożądane pierwiastki, ale także te które są niezbędne w akwarium np. mikroskładniki. Zamiast węgla możesz dać zeolit bądź keramzyt, bioballe (wtedy będzie b. dobra filtracja biologiczna) albo gąbki o różnej gęstości ( dobra filtracja mechaniczna ). A patrząc na Twoją obsadę czyścił bym delikatnie raz na miesiąc góra raz na 2 mc (czyścimy oczywiście wcześniej odlaną wodą z akwarium ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę decydować za Ciebie co masz oddać. Poczytaj trochę o biotopach, o ilościach ryb w akwarium, o możliwym przerybieniu... Wystarczy wpisać w google. Z pewnością masz za małe akwarium na glonojady i kirysy ( o ile to nie są kiryski ). Jeśli chcesz prowadzić ładne akwarium roślinne to zbyt duża obsada może to całkowicie uniemożliwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...