Skocz do zawartości

FILTR FLUVAL 405 POMOCY! ! !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem poprosić o pomoc sprawa wygląda następująco... mam filtr Fluval 405 i wszystko było by ok gdyby nie to że chyba po raz 3 już wymieniam wirnik w którym ciągle urywa się podczas eksploatacji ząbek dzięki któremu wirnik może się obracać. Dodam że tego rodzaju filtry mam od około 8 już lat i nigdy wcześniej się coś podobnego nie działo:( błąd konstrukcyjny??? nie wiem jeżeli ktoś wcześniej miał podobny problem i może wie w jaki sposób go rozwiązać serdecznie proszę o rade lub wskazówkę :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Tego typu silniczki maja ten luz na wirniku, po to aby wystartować. Moment obrotowy na wirniku pojawia się tylko co 180 stopni. Gdyby nie ten luz to wirnik by tylko się kołysał, bo opór wody na turbince nie pozwoliłby mu wykonać obrotu poza 180 stopni do następnej strefy gdzie pole magnetyczne działa. Jak już ruszy, te martwe pola w momencie obrotowym są niejako przeskakiwane z rozpędu.

 

Mówiąc bardzo po ludzku. Podczas normalnej pracy ten ząbek niema luzu i cały czas prze na turbinkę. Zderzenie ząbków na turbince i wirniku następuje tylko w momencie startu. Może często wyłączasz pompkę? Może masz jakieś spadki napięcia w sieci. Możliwe, że ciągle coś Ci wpada (ślimaki?) do pompki chwilowo blokując samą turbinkę. Tak czy siak, dość dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...