Skocz do zawartości

FILM BIAŁKOWY (osad na tafli wody )


ECIK-GFC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarystki i akwaryści napiszcie proszę jakie znacie metody usuwania filmu białkowego, tudzież kożucha białkowego z powierzchni wody. Myślę, że takie zestawienie przyda się nie tylko mi. :smile:

:arrow: Mam problem z białą powłoką na powierzchni wody(wyszukałem i popytałem nazywa się to film białkowy ).Próbowałem usuwać go ręcznie ale za jakiś czas zawsze wraca na nowo u mnie wciągu jednej doby.Do złudzenia przypomina to wodę gdzie kiszone są ogórki (wiem to brzmi dziwnie sam się zastanawiam czy nie wrzucić tam ba zielonych na korniszony :D;) ).Problem jest o tyle niesympatyczny że gołym okiem widać że w zbiorniku robi się ten osad .Deszczownica którą umieściłem tuż pod powierzchnią wody ładnie wybrzusza wodę gdy jej powierzchnia jest czysta. zamontowałem skimer samoróbka po prostu w rurce ssącej dziurka i do niej kolanko ,ponad tafle wody wystaje kawałek rurki ponacinanej wzdłuż ,wciąga to ten,,syf,, ale nie daje rady dzieje się to za szybko ma ktoś jakiegoś pomysłu jak się tego pozbyć i skąd się to bierze :help:

 

Czytałem gdzieś o zbieraniu tego ręcznikiem papierowym no oki ale ile ja bym musiał mieć tych ręczników no i co jakieś 24 h powtórka :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę ecika! :D Witam w klubie posiadaczy kożucha bakteryjnego ;) Co ja się naczytałam na temat zwalczania tego "dziadostwa"... Ile porad próbowałam zastosować... Daremne... Zupełnie nieoczekiwanie okazało się, że u mnie ten kożuch skutecznie rozbijają... bąbelki od napowietrzacza z filtra. Poważnie! Wystarczy, że rurka od napowietrzacza mi sie zatka i kożuch powraca, a gdy bąbelki działają bez zarzutu, nie ma po nim śladu!

Wiem, że są różne sposoby (deszczownia, skimmer) ale chyba każdy musi sam wypróbować co u niego zadziała. Powodzenia! :) Spróbuj też ograniczyć karmienie i pilnuj, żeby żadna drobinka nie zjedzonego pokarmu nie została na powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ten film białkowy,ja też majstrowałem i zrobiłem sobie skimmer "made by myself".tylko że zrobiłem to na kolanku które mogę okręcać i regulować wlot rurki do powierzchni wody.film znika po pół godziny.jest kilka ciekawych linków na necie jak zrobić skimmer ale niestety nie wolno u nas ich wklejac :zamieszany:

 

więc zostaje skimmer zrób to sam i :google:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze rozumie to w tym 600l masz problem? ?

a jaki tam masz filterek....?

akwa ma 2m długości i żeby skutecznie rozbijać kożuch musiałbyś mieć kilka miejsc w którym woda się bełta, albo jedną bolszą deszczownice wzdłuż zbiornika:> co że w jednym miejscu filtr "wybrzusza" wodę jak 1,5m dalej nic się nie rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Mam to samo, co dziennie robi mi sie "twarda" powłoka na powierzchni wody, jakby lód. Usuwam to ręcznie ale to jest "syzyfowa" praca...

Jak się tego pozbyć w akwa 12L ? Gdzie ścianka ma tylko 20 cm wysokości ??

Skimery nie wchodzą w rachubę bo nie mam na to miejsca...

Filterek Aquael turbo 350, z gąbką w której (w tej rurce na którą sie zakłada głąbkę) nasypałem tego materiału filtracyjnego który jest dołączany do zestawu z w/w filtrem (w tym koszyczku). Bo nie mogę zainstalować tego koszyczka+gąbki bo filter będzie za wysoki.

Jest to akwarium a raczej krewetkarium wiec musi być gąbka.

Jakieś pomysły jak sie tego pozbyć? A raczej przyczyny dlaczego w ogóle to powstaje?

W akwa są tylko krewetki i trochę roślin nic więcej.

Dokładny opis krewetkarium w moim podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam panowie, ja pozbyłem się tego "dziadowstwa" prze zmianę parametrów wody jaką dodaje do akwa, otóż zbudowałem kolumnę z pcv przez którą przepuszczam wodę nim trafi do akwarium, dzięk temu mam wysoki poziom garbników w akwarium, pozbyłem się fimu białkowego i mam pH poniżej 7. Opis budowy kolumny w dziale zrób to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Ok wszystko pięknie, ale co zrobić z kulą? Filtra tam nie wsadzę. Mam kulę z bojownikiem, z tego co wiem, bojowniki nie lubią molinezji, więc też odpada. Zmieniam wodę i czyszczę wszystko dokładnie raz na 2 tygodnie. Używam również odkażacza w płynie za każdym razem jak zmieniam wodę. Nic to nie daje, bo i tak po 2,3 dniach pojawia się ten nalot. Może mam wyrzucić sztuczną roślinkę i żwirek? Kupić nowy i zakupić żywą, ale w zoologicznym jak chciałam zakupić żywą roślinę to mi powiedzieli, że zabiera tlen rybom...i weź tu człowieku bądź mądry:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Roslinki zabierają tlen rybom"

Wysmienite podsumowanie wiedzy sprzedawcow w sklepach zoologicznych.

Autorowi tych słow należy się Nobel z biologii tudzież akwarystyki.

Bushineko,kula to nie akwarium.

Załatw sobie zbiornik min. 25 litrow z filtrem i wrzuc tam tego Bojka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...