Skocz do zawartości

Jbl i Tetra


Rekomendowane odpowiedzi

Jbl cristal profi e 700 czy Tetra tec e 700?

cena praktycznie ta sama.

wiekszosć poleca Jbl,dlaczego?

kupić lepiej w sklepie czy przez internet?

czy oba filtry posiadają wkłady,czy trzeba je osobno dokupic?

czy zdażyło sie kiedys komus zeby odczepił sie wezyk od filtra i woda wylała sie poza akwa?obawiam sie tego zeby nie zalac sasiadów 112l wody,którys filtr wkrutce kupie.

czy taki filtr wykrystalizuje wode w zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

1: JBL

2: To ta sama klasa filtrów więc i cena podobna. (klasa filtra, nie mylić z jakością ;) )

3: Skoro tak wiele osób poleca jbl to coś w tym musi byc ;).

4: Obojętnie. Ja jednak wolę takie zakupy robić w sklepie. Można sobie pooglądać, podotykać itp.

5: Posiadają wkłady.

6: O wężyku nie słyszałem. Ale za to o przeciekających uszczelkach w tetrach tak. Sam miałem podobny problem w 1200EX. I wiem, że to nie był sporadyczny przypadek.

7: A czy woda będzie krystalicznie czysta zależy nie tylko od filtra ;). Składa się na to wiele składników: obsada, wkłady w filtrze itp,, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich najlepiej uzywac wkładów?tych co proponuje producent,czy samemu pozmieniac,ale jak?

napewno dwie komory z ceramika,a reszta?

-prefiltr

-wegiel,ale czy moze on byc przez cały czas?

-zeolit

co jeszcze?

czyli jbl ma lepsza jakosc od tetry.

zawsze chciałem miec tetre,ale po opiniach chyba wybiore jbl.

moze zna ktos sklep w łodzi w którym sa wyzej wymienione filtry,nie kakadu i nie pasaz łodzki bo tam płacimy za sama nazwe,pytam o normalny sklepik zoologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu 2 tetry i jestem zadowolona poza jednym mankamentem - w tetrach bardzo łatwo złamać ząbki w zaworach na wężach :zamieszany: . Poza tym filtracja jest super, nic nie cieknie, nie zapycha się ale o jbl-u też dużo dobrego słyszałam.

 

Z wkładów polecam watę perlonową, gąbki i ceramikę. To taki zestaw, który na prawdę się dobrze sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem filtr JBL e900:

1) jakość wykonania: 4 (skala 1-5), ale to najmniej ważne,

2) odgłosy pracy: 3, jest naprawdę głośny,słychać pracę wirnika jakby był luźny w swojej obudowie,

3) filtrowanie: 5, woda kryształ (w akwa 100 l !!! ),jednak zrobiłem małą przeróbkę.zastosowałem w ostatnim koszu nie wkład piankowy lecz watę perlonową.

4) odpowietrzanie: 4, dziecinnie proste lecz u mnie powietrze wydostaje się jeszcze ze dwa dni mimo potrząsania filtrem lewo-prawo,góra-dół.

5) czyszczenie: 5, jeszcze nie czyściłem ale na sucho to wygląda fajnie.odpięcie węży i żadnej wody.poszczególne kosze demontujesz bez problemów,

 

OCENA OGÓLNA: 4 (może z +).

 

w nawiązaniu do rozmowy na temat filtra chcę opisać moje spostrzeżenia na temat prawdopodobnych przelewów między komorą wstępną a ostatnią.po otworzeniu filtra faktycznie zauważyć można części stałe na gąbce ostatecznej ( a dlaczego?).po zluzowaniu zaczepów dochodzi do wymieszania wody między komorami: części (części roślin) z prefiltra przechodzą na gąbkę.

jeżeli otworzycie zawory spustowe (bez demontażu głowicy), przechylicie filtr i wylejecie wodę po zwolnieniu zaczepów nic się nie przedostanie na gąbkę z prefiltra.chociaż uszczelnienie tych komór jest beznadziejne,!!!plastik-plastik!!!.według mnie powinna być jakaś zgrabna uszczelka.

 

PROSZĘ O JAKIEŚ WIADOMOŚCI NA TEMAT INNYCH SPOSTRZEŻEŃ DOTYCZĄCYCH FILTRA JBL E 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rybam

długo już używasz tego filtra?

jakich urzywasz wkładów i w jakiej kolejnośći?

 

 

do kuba92

a jak Ty ocenisz tetre 700?

jakie masz wkłady i w jakiej kolejnosci?

jak z czyszczeniem?co ile trzeba zmieniac wkłady?ile kosztują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Mam go od roku jak na razie chodzi bez zastrzeżeń.Moim zdaniem to dobry filtr pod względem wykonania i pracy.

2)od dołu ceramika-->ceramika-->gąbki-->torf

3)Ja dokonuje czyszczenia gdy mam już słabą wydajność,ceramikę zmieniasz jak popęka,włókninę zmieniasz co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepne pytania.

-mozna wyłączyc filtr do karmienia i potem go włączyć bez zakłuceń?

-drogie są wkłady?

-głośno pracują jak u kolegi rybam?

-wart jest wydania tej kasy na niego?

-jak z uszczelnieniem?nieprzecieka nic?

-a kupiłeś go w sklepie czy przez internet?

-który byś mi polecił jbl czy tetre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu kolegi troszeczkę się podepnę ;)

 

Mam Tetrę ex 700 - kupiłem używaną z całym zestawem i jeszcze jej nie uruchomiłem. Zastanawiam się nad taką konfiguracją wkładów:

 

gąbka-biobale-siporax SERY-siporax-włóknina.

 

ewentualnie prefiltr z gąbki na wlocie

 

myślicie, że taka konfiguracja była by OK dla 112l akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Spokojnie mozesz go wyłączyc podczas karmienia

2)Zalezy jakie chcesz wkłady ceny sa rózne

3)Tetra pracuje bezszelestnie

4)Moim zdaniem tetra jest warta tych pieniedzy

5)Wszystko szczelne nic nie przecieka

6)Oczywiscie zakupiony w sklepie

7)Jako uzytkownik tego filtra oczywiscie go polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent oferuje:

 

ceramikę-jako fizyczny element filtrujący,

piankę bioaktywną-jako fizyczny/biologiczny element filtrujący,

globulki bioaktywne-jako biologiczny element filtracyjny,

węgiel aktywny-jako chemiczny element filtracyjny,

wkładka filtracyjna z przędzy-jako fizyczny element filtracyjny

 

to wedle danych producenta, nie do końca mi to odpowiada dlatego ciekawy jestem sprawdzenia mojej w/w konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam JBL Profi e700 to się podłączę do tematu:

- przez kilka pierwszych dni od uruchomienia był głośny - po prostu grzechotał (byliśmy lekko podłamani - akwa stoi w sypialni, nie mamy szafki...), ale wszystko samo się uspokoiło i teraz słychać bardzo delikatny szum,

- czyszczenie, składanie, rozkładanie, itp - bezproblemowo,

- węże są w ciemnym kolorze - takie przydymione, przez co nie zarastają tak szybko glonami w środku (jak ponoć te przeźroczyste w Tetrze)

- ustawia się moc filtrowania - można więc sobie zrobić większy/mniejszy ruch wody w akwa, w zestawie jest też deszczownica,

- gąbki dołączone przez producenta są wycięte w środku - czyli można tę srodkową część gąbki wyjąć i włożyć w środek np. torf

Generalnie - jestem b. zadowolona. Też zastanawiałam się nad Tetrą i wybór padł na JBL na podstawie opinii z tego forum :) W tych nowych modelach nie ma już usterki z mieszaniem się wody czystej/brudnej.

Jeśli chodzi o kupowanie w tradycyjnym sklepię vs. w sklepach internetowych - to ja idę do tradycyjnego, gdzie sobie pooglądam i podotykam, a kupuję w internetowym - różnica na tym filtrze to było jakieś 120zł... na korzyść netu, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakich używasz wkładów?te co były czy sama coś wykombinowałaś?używasz go jako filtr mechaniczno-biologiczny?

długo go już masz?ja również myślę o tym jbl. ile kosztował w sklepie?

napisz mi jeszcze jak wygląda w nim odczepienie zaworków,są wciskane tak jak w tetrze?i podaj mi jego wysokość razem z zaworkami tzn 35cm plus zaworki.z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...