Skocz do zawartości

Własna bimbrownia - pomoc


ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wykonać własną bimbrownię ale mam kilka problemów i wątpliwości:

 

AKWARIUM:

45l

 

8x Neon Innesa

5x Otosek {będzie w pon}

 

Żabienica schluetera

Żabienica delikatna

Nadwódka wąskolistna

Nadwódka dębolistna

Anubias niski

Mech (nie pamiętam jaki)

 

PYTANIA:

1. Czy nie zaszkodzi rybom?

2. Czy jest sens stosować?

3. Jeśli tak, jakie proporcje zacieru? np. na butle 1l?

4. Czy odrobinę napowietrzać np. w nocy, kiedy spada zużycie CO2 a wzrasta O2?

5. Jaka jest efektywność przy zwykłym kamieniu napowietrzającym?

6. Jakieś inne wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chce mi się robić zdjęcia. Już dużo nad tym myślałem, opcje:

 

1. Wykonanie nowej.

2. Kupno nowej za 320 zł.

 

SCHEMAT

1. Dławik i kable = Wielka, zajmująca miejsce wypustka w dól, przez całą szerokość.

2. Świetlówa.

3. Dziura do zbędnego grzebania w akwa = brak możliwości mocowania, wszystko z przodu zaokrąglone.

 

Tyle o pokrywie.

 

 

Jak rozumiem bimbrownia nie zadziała. Chciałem ją zastosować, bo rośliny strasznie słabo mi rosną - zresztą pewnie przez słabe światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny rysunek ale daj fotke ;)

nie ma takiej opcji żeby się nie dało no wiesz nie ma rzeczy niemożliwych :)

ja miałem podobną konstrukcję pokrywy i się dało musiałem kupić zasilacz na jedną świetlówkę i oprawki bryzgoszczelne

Zrobi się, już wiem jak.

 

1. Dławik - do tyłu.

2. Sterczący syf - won.

3. 4x

http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/thumbnails.php?sizeX=300&sizeY=300&img=images/luxima/oprawy/obejma-t8.jpg

4. 4x

http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/thumbnails.php?sizeX=300&sizeY=300&img=images/luxima/akwarium-odblysnik/oprawka-t8.jpg

5. 1x

http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/thumbnails.php?sizeX=300&sizeY=300&img=images/philips/statecznik-akwarium/statecznik-30w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, masz wyjac wezyk z akwarium. jak dlugo? tyle ile sie da :mrgreen: mi srednio bimbrownia dziala tydzien, moze troche dluzej. pozniej wymieniam zacier na nowy. a wezyk od bimbrowni na noc wyjmuj.

pyszu dziękuję Ci bardzo; zastanawialam się czy co2 mam tez dozowac przez noc, ale o ile wiem to

rosliny przez noc same co2 produkują więc miałam tutaj wątpliwosci.

A co do pracy w dzien-to juz wszystko jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga kasiu : podawanie CO2 w nocy jest niepotrzebne. ryby wtedy wlasnie zamieniaja CO2 na O2 (tzw tlen :mrgreen: ) w procesie fotosyntezy ( bylo na biologii, ale co tam - zamiana swiatla, tlenu, CO2 i soli mineralnych na rzeczy potrzebne do prawidlowego wzrostu itd). tak wiec - jak akwarium "sie swieci" to podawaj CO2 a jak nie to odlaczaj :):):)

 

ps. pamietaj, ze podawanie CO2 do akwarium ma sens tylko jezeli masz oswietlenie 0,5W/litr lub wieksze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga kasiu : podawanie CO2 w nocy jest niepotrzebne. ryby wtedy wlasnie zamieniaja CO2 na O2 (tzw tlen :mrgreen: ) w procesie fotosyntezy ( bylo na biologii, ale co tam - zamiana swiatla, tlenu, CO2 i soli mineralnych na rzeczy potrzebne do prawidlowego wzrostu itd). tak wiec - jak akwarium "sie swieci" to podawaj CO2 a jak nie to odlaczaj :):):)

 

ps. pamietaj, ze podawanie CO2 do akwarium ma sens tylko jezeli masz oswietlenie 0,5W/litr lub wieksze :P

pyszu wlasnie te "nocne dozowanie" mnie zastanowiło, gdy pomyślałam o fotosyntezie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga kasiu : podawanie CO2 w nocy jest niepotrzebne. ryby wtedy wlasnie zamieniaja CO2 na O2 (tzw tlen :mrgreen: ) w procesie fotosyntezy ( bylo na biologii, ale co tam - zamiana swiatla, tlenu, CO2 i soli mineralnych na rzeczy potrzebne do prawidlowego wzrostu itd). tak wiec - jak akwarium "sie swieci" to podawaj CO2 a jak nie to odlaczaj :):):)

 

ps. pamietaj, ze podawanie CO2 do akwarium ma sens tylko jezeli masz oswietlenie 0,5W/litr lub wieksze :P

ryby zamieniają CO2 na O2? ;) nieźle to jakieś super ryby chyba powiedz nam jaki to gatunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"droga kasiu : podawanie CO2 w nocy jest niepotrzebne. ryby wtedy wlasnie zamieniaja CO2 na O2 (tzw tlen :mrgreen: ) w procesie fotosyntezy"

 

pyszu już wiemy że nie ryby tylko rośliny ;) ale w nocy rośliny pobierają O2 a wydzielają CO2 (czyli O2 na CO2 a nie odwrotnie) i w nocy proces fotosyntezy nie zachodzi ;)

pyszu o czym albo o kim ty pisząc to zdanie myślałeś bo chyba nie o akwarystyce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze?

to jak widzę kilkustronicowe tematy o bimbrowni to mi się rzygać chce ...

co tu jest do rozumienia ?

a głupota co niektórych mnie powala na pysk

 

"ryby przetwarzają w procesie fotosyntezy ..."

 

ggnore

zamknijcie ten temat bo stracę do was szacunek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...