Skocz do zawartości

Ranking najlepszych i najgorszych sklepów akwarystycznych


andreasart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

u mnie w mieście są dwa zoologicze. którę znam.( pewnie jest ich więcej)Jeden dobry i jeden w kturym raz kupiłam glonojada i zdech mi pojednym dniu. ten pierwszy jest ok :!:;)

W twoim mieście czyli jakim?

 

Może chociaż powiesz jakie to sklepy, bo temu służy ten temat, żeby ludzie wiedzieli jakie sklepy warto odwiedzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie nie kupuje w sklepach, wolę np giełdę akwarystyczną która odbywa się co niedziele na ulicy Komandosów.

Z Krakowskich sklepów mogę śmiało polecić sklep na Limanowskiego.

Ryby zawsze po kwarantannie, profesjonalne doradztwo, nie sprzedadzą Ci ryby zaraz po chorobie oraz ceny przyzwoite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje opinie o sklepach we Wrocławiu:

- Trzmiel, ul. Rogowska - bardzo duży asortyment, dużo rybek i roślin, ceny przyzwoite, miła i kompetentna obsługa;

- Małe Zoo, ul. Świeradowska - mały wybór rybek, roślin i brak krewetek (choć trochę akwariów stoi na półkach), warunki przyzwoite choć widziałem ostatnio kilka chorych labeo , miły pan sprzedający - ogólnie sklep typowo zoologiczny a chyba rybki to taki dodatek :)

- Sklep akwarystyczny I&I, ul. Orłowicza (za Centrum Handlowym Gaj) - duży wybór roślin i rybek, fachowy sprzedawca, dobre warunki dla rybek, sklep współpracuje z Trzmielem, więc jak ktoś nie ma kiedy podjechać na Rogowską, może tutaj zamówić a na następny dzień ma do odbioru

- Belio, Na Grobli - mało rybek, bardzo duży wybór roślin oraz sprzętu, okazyjne ceny

- Kakadu, CH Borek - jak to bywa w sklepach sieciowych - drogo, było już dużo opinii na temat tego Kakadu, ja się pod nimi podpisuję, ostatnio mają promocję na kamienie i korzenie,

- Kakadu, Galeria Dominikańska - podobnie jak w Borku

- Sklep akwarystyczny, DH Astra - małe ale zadbane stoisko, choć ceny nie są zbyt małe

- ZooCentrum, Magnolia - duży wybór rybek, ale wg mnie zbyt wygórowane ceny co to sprzętu

 

Kilka sklepów z powyższej listy sprzedaje na Allegro (Belio, Trzmiel, I&I). Opłaca się pierw dokonać zakupów za pośrednictwem internetu a potem tylko osobiście odebrać. Przy dużych zakupach wychodzi kilkadziesiąt złotych taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Najgorszy sklep : W Warszawie na okęciu. Jest w realu sklep. Nie polecam go. Ostatnio byłem tam i chciałem jakieś roślinki ładne kupić, a babka powiedziała że najlesze roślinki są stuczne :shock:. Mają tam pyszczaki około 30sztuk po 4-5cm w akwarium 30x30x30 :evil:, nie wspomne już o welonkach akwarium takie samo 30x30x30cm i mają tak około 20 welonków ( masakra ) tam o jest zupa rybna :evil:. Jest tam także pielęgnica która jest taka duża że nie może się obrócić a tym akwarium. lezy na dnie cały czas w tej samej pozycji. A i jeszcze powiem o bojownikach. Są tam trzymane w kueczku plastikowym. Kazdy bojownik ma "swój" kubeczek plastikowy :shock: Nigdy nie spotkałem sie z takim sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepu "tilapia" w Bielsku-Białej, muszę przyznać, że jest super. Sam mieszkam w jaworzu (koło bielska), i to jest jedyny sklep, który dla mnie po prostu nie ma wad :) . Niskie ceny, miła obsługa, zniżki dla stałych klientów...po prostu rewelacja!!! :). A najważniejsze jest to, że w tym sklepie sprzedawcy znają się na akwarystyce, i mogą dać fajne rady początkującym. POLECAM 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewne zmiany:

Ostróda: sklepu na ul przechodniej już nie ma.

 

Olsztyn sklep Pirania :

 

Przy zapłacie za towar pan się pomylił oczywiście na swoją korzyść i to nie o 5 czy 10 zł.

 

Doradzał aby zakupić bakterie które miały by uzdatnić wodę, przyspieszyć dojrzewanie. Bakterie te które kosztują 44zł małe pudełeczko należy co dzień dodawać do już zarybionego zbiornika. Czy miał racje oceńcie sami, ja jestem jeszcze zielony w tym temacie.

 

W swoim 112 litrowym akwarium mam filtr aqua-szut n750 senior. Sprzedawca stwierdził że absolutnie nie nadaje się, należy zakupić filtr kubełkowy którego cena oscyluje w granicach 300zł. Tego też nie jestem pewny czy miał racje.

 

Poza tym miły pan, tłumaczy jeśli czegoś nie rozumiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"PERS" ul.Strzelecka 32 w Poznaniu

 

Jeśli chodzi o akwarystykę to jest to nie porozumienie.

W akwariach pływają śnięte rybki a kiedy ktoś zwrócił uwagę to odpowiedzią było: "zawsze jakaś padnie i sobie pływa".

Łowienie rybek dla klienta:

Łapanie w siatkę do tego przeznaczoną a później ręką grzebanie w tej siatce i wrzucanie danej rybki do pojemnika żeby przelać do worka - żenada !

 

Odradzam stanowczo zakup rybek w tym sklepie !! !

Dobrze, że ja byłem tylko tego świadkiem a nie kupującym :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy zoologiczne w Bartoszycach:

"Skalar" ul. Bohaterów Warszawy (na domkach): Odradzam. Obsługa kiedyś proponowała mi ducha do 30 l. Ostatnio poleciła stadko skalarków do 84 l. Chore molinezje. Mały wybór roślin. Co prawada mają ładne żabienice, ale to trzeba "natrafić". Czasami do tego nurzańce i moczarki. Ceny jak na tak niewielkie miasto spore, ale też nie jakieś z kosmosu. Bojowniki w kubeczkach. Pielęgnica papuzia pływająca w zbiorniku o długości 50 cm.. Dużo zdechłych, niewyławiantch ryb

 

"Kameleon" ul Chilmanowicza (chyba): Plus taki, że kleją szybko i solidnie akwaria na zamówienie (czeka się 24 h). Czasami mają ładne roślinki. Minusy? Sprzedawczyni chciała mi sprzedać paletki do 84 l. Ogólnie nie bardzo przejmują się losem rybek (moja mama zafascynowana rybkami już prawie je kupiła). Ceny często ponad dwa razy wyższe niż w "Skalarze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sklep TOP-ZOO w Gryfinie (zachodniopomorskie). Ogólnie to miła obsługa, sprzedawcy znają się na rzeczy, przy kupnie rybek pytają zawsze o litraż i obecną obsadę, nigdy nie wciskają nic na siłę, doradzają dobrze, nie sprzedadzą np. skalara do akwa 50 litrów itp. Ostatnio chciałam kupić jakąś rybkę, ale sprzedawca powiedział, że nie może mi jej sprzedać, gdyż może mieć ospę i na razie jest pod obserwacją. Na roślinkach akwariowych również się znają i zawsze doradzą co i jak i w jakich ilościach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aquarium Inter Zoo na ulicy Śniadeckich w Bydgoszczy. Rewelacyjny sklep, dobrze doradzą, nie wciskają nic na siłę. Kiedyś chciałem kupić rośliny, to odradzili mi zakup, bo mówili, że mam poczekać i niedługo będą świeższe i ładniejsze :) Przy częstszym bywaniu w sklepie można otrzymać rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...