Skocz do zawartości

Ranking najlepszych i najgorszych sklepów akwarystycznych


andreasart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jest paru sprzedawców gdzie ryby kupione u nich padają chwile po "aklimatyzacji"
Ja od 2 lat kupuje na tej giełdzie i nic takiego mi się nie zdarzyło. Od których sprzedawców ryby padają od razu po aklimatyzacji?

 

Rośliny (szczególnie u jednego gościa) są faktycznie ładne, zdrowe i tanie- tutaj polecam.
U którego? Napisz gdzie stoi i mniej więcej jak wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kakadu, CH Warszawa Wileńska:

+ Obsługa bardzo chętna do pomocy.

+ Sklep po remoncie jest (imho) lepiej zorganizowany.

+ Duży wybór ciekawych korzeni.

+ Dostałam gratisowo kilka woreczków na ryby, gdy zapytałam czy mogę je kupić ;)

+ W części akwarystycznej obsługiwał mnie miły chłopak, który potrafił sensownie doradzić.

- Niestety widać stosunkowo sporo trupków w akwariach.

- Część ryb jest chora.

- Gdy pytałam przy kasie o żywą artemię doradzono mi ochotkę ;)

 

Kakadu, CH Złote Tarasy:

+ Trafiłam na bardzo konkretną i pomocną kierowniczkę, znającą się na akwarystyce.

+ Duży wybór ciekawych korzeni.

+ W akwariach nie widać aż tylu trupków co w CH W-wa Wileńska.

- Wybór ryb jest zdecydowanie mniejszy niż tam.

- Tu także zdarzają się chore sztuki.

- Czasem trzeba długo poczekać na kogoś obsługującego akwarystykę, bo nie każdy potrafi złapać i zapakować ryby. Choć pewnie nie powinno mnie to dziwić, patrząc na mnogość działów ;)

 

Dodam, że kupuję w obu sklepach żywy pokarm (wodzień, artemia, doniczkowiec itp.) i nigdy nie trafiłam na syf. Wszystko zawsze długo jest żywotne. Ryby nigdy nie chorowały mi po tamtejszym żarełku.

Nie przyglądałam się ostatnio roślinom, dawniej zazwyczaj bywały w różnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może i ja coś skrobnę. Wieliczkę pomijam - szkoda tracić nerwów i czasu na pisanie... Skupię się na Krakowie.

 

Mały sklep obok pętli w Borku Fałęckim

+ Stosunkowo tanie i zdrowe ryby (prócz samców bojowników z niczym nie miałem problemów).

+ Rośliny zamawiają raczej na bieżąco więc najgorzej nie jest, moim zdaniem nie liczą za nie wiele (kupiłem reklamówkę na start za ciut ponad 10zł).

+ Ostatnimi czasy mają całkiem ładne korzenie.

+ Jak na sklep dość tani sprzęt - za kaskadę FZN1 dałem niecałe 90zł.

+ Z tego co się rozglądałem mają najtańsze red cherry (patrząc na sklepy) -> 2,50zł/szt, crystale (na moje oko A/S) za 6zł.

- Mały wybór ryb - w sumie nie dziwota jak sklep o powierzchni dwóch kiosków.

- Mały wybór roślin.

- Mały wybór żywego pokarmu (jedynie wodzień i ochotka).

- Państwo właściciele starają się pomóc jednak niestety luki w wiedzy są wyraźne.

 

Leopardus na Zakopiance

+ Fajne i bardzo fajne korzenie.

+ Zniknęła zagroda z psiakami, które nie miały rodowodów i były przyczyną smrodku na całym sklepie.

+ Bywają całkiem ładne bojowniki (double tail i half moony).

- Ryby nierzadko chore, pływające zwłoki dość powszechne.

- Znajomość akwarystyki wśród obsługi na niskim poziomie (po przenosinach sklepu zwolnili jedyne osoby, które znały się jako-tako na rzeczy).

- Ceny kosmiczne.

- Roślin znikoma ilość + sprzedawanie całkowicie wysuszonych (!) mchów w plastikowych woreczkach i pudełkach.

 

ZOO-Afryka w Galerii Krakowskiej

Według mnie plusów brak. Ryby chore, zdechłe sztuki to standard, ceny nie wiem skąd wzięli, roślin tyle co kot napłakał, obsługa bez znajomości tematu i zwyczajnie bezczelna delikatnie rzecz ujmując.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakadu, CH Warszawa Wileńska:

+ Obsługa bardzo chętna do pomocy.

+ Sklep po remoncie jest (imho) lepiej zorganizowany.

+ Duży wybór ciekawych korzeni.

+ Dostałam gratisowo kilka woreczków na ryby, gdy zapytałam czy mogę je kupić ;)

+ W części akwarystycznej obsługiwał mnie miły chłopak, który potrafił sensownie doradzić.

- Niestety widać stosunkowo sporo trupków w akwariach.

- Część ryb jest chora.

- Gdy pytałam przy kasie o żywą artemię doradzono mi ochotkę ;)

No ja brałem od nich prystelki.

Zdrowe i ładne sztuki.

Teraz mają więcej zbiorników i to nawet z takimi rarytasami jak Danio margaritatus  :)

Gość, który łapał mi prystelki to akurat na rybach się nie zna bo nie wiedział co mi łapie.

Drugi gość, który zna się na rybach, jest zbytnio dowcipny a wręcz pajacowaty.

No ale cóż... taki urok tej sieciówki.

Edytowane przez locdog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety musze zhejtować Ikolę z Wrocławia;

 

Jakiś czas temu kupiłem 6 samiczek Tęczanek Boesmana -to żadkie rybki i ciężko je znaleźć; brałem co było (wziąłem wszystko co mieli),

 

Długo nie mogłem potem dorwać żadnego samca (w całym WRO), albo były pokrzywione albo mało wybarwione, w końcu trafiłem znowu w Ikoli na grupkę z świeżej dostawy, wszystko cacy.... I tu zaskoczenie, sprzedawca odmówił sprzedaży samych samców; sprzedają tylko parki; zatkało mnie i nie wiem co mam odpowiedzieć, jak samiczki kupowałem to nikt nawet nie mrugnął.

 

WTF......

 

bulwersujące jest to że we wrocku są 3 duże, solidne sklepy, z czego plantica nie prowadzi ryb a trzmiel nie prowadzi boesmana bo są zbyt mało popularne.

 

Nie mam skąd ich wziąść a ryby są na tyle mało popularne że raczej ich nie dostanę prędko,a miesiąće lecą..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

brałem co było (wziąłem wszystko co mieli),

 

jak samiczki kupowałem to nikt nawet nie mrugnął.
Bo mieli TYLKO samice i brałeś wszystko, co było.

 

 

I tu zaskoczenie, sprzedawca odmówił sprzedaży samych samców; sprzedają tylko parki;
Bo samce są bardziej kolorowe i potem wytracą im sie, a sklep zostanie z samymi samicami, które już są mniej 'wyględne'. Mają pełne prawo sprzedawać ryby tylko parami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mieli TYLKO samice i brałeś wszystko, co było.

 

 

Bo samce są bardziej kolorowe i potem wytracą im sie, a sklep zostanie z samymi samicami, które już są mniej 'wyględne'. Mają pełne prawo sprzedawać ryby tylko parami.

 

Nie tylko samice, mieli ostatniego samca, też wziąłem;

 

Nie byłoby problemów gdyby mi powiedzieli że samych samców nie sprzedają; nie brałbym samic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... czy musieli informować, skoro chciałeś wziąć wszystko? Właśnie w tym problem - pewnie im poszły same samce lub przewaga samców i nauczyli się na własnych błędach. :P

Chyba na moim portfelu; bo nie wiem skąd mam teraz wziaść samce, już nie mówiąc o pewnym źródle

 

Mówiłem że chcę ok 10 par....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Amazonka Zoo w Skarżysku na Powstańców. Dobre ceny, spory asortyment, mają ładne pokazowe akwarium morskie z błazenkami i pozostałe nawet nie przerybione za wyjątkiem jednego z bocjami gdzie rybki mają problem ze zmianą kierunku pływania. Bocje chyba największe jakie widziałem..Mam nadzieje że szybko znajdą nowy dom.

post-24138-0-60390300-1470653815_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepsze zoologiczne na terenie Opolszczyzny jakie znam:

1. Akwario Opole oraz 2. Koliber Kędzierzyn-Koźle.

Akwario - bardzo dużo sprzętu do akwarium czy innych pupilów. Bardzo dużo pokarmów. (ceny jak w internecie, Unimax 250 za 359zł, Tropical Soft Line 250ml za 36,90zł)
Kilka akwa z krewetkami (urządzonymi jak na jakieś targi).
Akwarium ozdobne w którym rozmnożyły się ostatnio Guianacara Stergiosi.
W akwariach maksymalnie dwa-trzy gatunki ryb które nie gryzą się ani pyszczkami ani odmiennymi parametrami wody.
Akwaria urządzone pod ryby. Tanganika wygląda jakby była akwarium prywatnym.
Rzadkie gatunki ryb.
Ładne rośliny. Ceny jak na Opolszczyznę w normie. Nie... po namyśle zmieniam na - przystępne.
Wada: za pierwszym razem nie mogłem tam trafić mimo że znam dobrze Opole. Sklep znajduje się z boku budynku.

Koliber Kędzierzyn-Koźle - to samo co w Akwario, jedynie rośliny w nieco gorszej kondycji, akwaria nieco mniej ,,wystawne" ale za to ryby zawsze zdrowe i pełne wigoru. Nie są wsadzane jak popadnie.
Wybór sprzętu i pokarmu nieco mniejszy ale za to ciut niższe są też ceny.
Wada: parkować można za sklepem, na parkingu należącym do ,,blokowiska". Czasem trzeba nieźle kombinować jak zaparkować icon_biggrin.gif

Najgorszy sklep ot co:

Zoomix-Kula. Akwarystyka, zoologia, wędkarstwo  
Sklep zoologiczny
Adres: Generała Kazimierza Sosnkowskiego 16, 46-020 Opole

Bojowniki w plastikowych kubkach usytuowanych nad małymi akwariami innych ryb.
Ceny o 20% wyższe niż w innych zoologach(Unimax 250 za 429zł!)
Jesiotry trzymane w zbiorniku na deszczówkę 1000l.
Karpie/karasie trzymane w 100l (może).
Roślinki marne i drogie.
Nie widziałem tam lepszego pokarmu jak Tropical albo sera.
Pawiookie jak mają to trzymają +/- 15szt. w 50l.
Papuzie i ziemiojady połączone, również jakieś 50l.
Za filtry robią jakieś chińskie ,,no name" wewnętrzne.
Na podopiecznych ledwie się znają.

Zalety?

- Dobrze usytuowany
- Dużo sprzętu typu filtry, grzałki (ale drogiego)

Wpisałbym jeszcze miłą obsługę ale jeszcze nie spotkałem ,,nie miłej" w zoologu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

KIELCE

DOBRE:sklep na ul. Piotrkowskiej [TLB]

ZŁE:W Galerii ECHO sklep AQUATICA [

No prawda ja w tym akwarystycznym na piotrowskiej ulicy kupuje ryby i inne a tego drógiego w galeri echo to nie znam

 

Przyłożyłbyś się do pisowni trochę. /ahr/

Edytowane przez ahr
Cytat całego tego posta był zbędny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Akwaria w erybka.pl jakość najwyższa w Polsce.

Akwaria float do 200 cm myciok.pl wykonanie jakość podobne do erybki.

Życie i sprzęt OCEANIUS z Radziechowy, życie 1 klasa, każdy zwierzak kwarantanna 3-4 tyg.

Ceny najniższe w Polsce.

Sprzęt też taniej nigdzie nie widziałem,

doradztwo na najwyższym poziomie, nie wciskają co niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...