Skocz do zawartości

Ranking najlepszych i najgorszych sklepów akwarystycznych


andreasart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja w swoim miescie gdzie teraz zyje mam dwa sklepy aqua 1 jets to 'pets home'gdzie mozna dostac naprawde wszystko czasem w aqua(o wymiarach na oko 30x30x40wys) mozna znalezc ok 30 rybek wielkosci ok3-4cm obsluga mysliczasem ze wie co robi ale jak cos sie stanie to odsylaja do jednego ludka zawsze. 2gi zas jest w jakby starym magazynie powierzchniowo jest duzy obsluga zawsze zajeta ale jak sie czlowiek cos zapyta to wiekszosc personelu wie co ma odpowiedziec i zna temat, i tez mozna prawie wszystko tam kupic a i jescze nie maja tak jak w 1szym przepelnionych rybek jesli maja juz w wiekszej ilosci to maja baniak prawie na 500l. i to kilka takich zeby rozdzielic ok 6cm od ok10cm. i wiekszych

tak wiec gdzie lepiej w miescie 1wszy czy na obrzezach 2gi.?

wybor nalezy do was!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklepy o ktorych wspomnialem nie sa w polsce ale w anglii wiec jesli jest ktos kto mieszka poza Polska to pozdrawiam.

a jeszcze ostatnio bylem w Pinxton na razie jest to najlepszy sklep jaki kiedy kolwiek widzialem samej obslugi jest ok 20 osob i na prawde jest uprzejma i rada posluzy wiec goraco polecam

andreasart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

KRAPKOWICE I OTMĘT

Sklep zoologiczny "Pluto" duuuużo rybek chorych, ostro przerybione akwaria, niemiła obsługa, [(sprzedają by sprzedać,średnia wiedza (ogólnie do kitu)]

Sklep zoologiczny w otmęcie(otmęt to dzielnica krapkowic) Fajna i sympatyczna pani, ma szeroką wiedzę na temat akwarystyki i wędkarstwa, rybki zdrowe a jak chore to nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Poznaniu faktycznie jest porażka co do sklepów! np.na Obornickiej ryby miały pleśniawke, w "panoramie"pływały zdechłe rybki!!!!!!!!!!!!!!!! .W miare sklep jest na Dąbrowskiego,ale to nie to

Na allegro ogłasza się sklep z Poznania i mają najtańsze akwaria jakie widziałam :)

POZNAŃ PODOLANY UL. EDWARDA RACZYŃSKIEGO 48 TEL . 781-781-854, przykładowa aukcja: http://allegro.pl/item528413317_akwaria ... ukcja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie miło ostatnio zaskoczył sklep zoologiczny w Jaworze ( BTW pozdrowienia dla Legnicy, Lubina i Wrocławia :lol: ), wchodzę tam, a tu rybki w nowych akwariach, nowe filtry, osobny zbiorniczek na roślinki (choć nie wszystkie), a co mnie zaszokowało, to bojek pływający swobodnie po akwarium z innymi rybkami - BEZ KUBECZKA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak zasada im wiekszy tym lepszy niekoniecznie musi sie sprawdzac w akwarystyce przynajmniej jelii chodzi o sklepy.

 

Jesli chodzi o zoologiczne w Zielonej Górze to polecic moge

"Nowak Jacek Sklep Zoologiczny" (dobre ceny, rybki trzymane w czystych zbiornikach, sprzedawca zna sie na rzeczy i nie wciska kitu)

kolejny godny polecenia

"Fauno Styl" (http://www.faunostyl.pl/index.html) w owym sklepie kazdy dzial ma swoich znawcow, bo wiadomo ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego i jelsi chodzi o akwarystyke to powiem tak, osobiscie nie widzialem, zeby rybkom dzialo sie tam cos zlego a jestem tam czesto, odkad tam kupuje nie zdazylo sie rowniez zeby jakas rybka zginela przedwczesnie, nigdy nie przynioslem z tamtad zadnej choroby do swojego zbiornika a standardowe pytanie to "daleko ma pan do domu?" ;P to chyba wystarczajace argumenty zeby polecic ten sklep

 

No i teraz do mniej przyjemnych...

Sklep Zoologiczny w Bricomarche

 

Tu mozna by powiedziec tak... jak sie sprzedaje deski to niech sie sprzedaje deski a nie bierze sie za "zoologiczny"

bylem tam pare razy ale nawet nie wiem jakie maja ryby bo przez taka "wode" (nazwal bym to raczej zupa) to widac tylko zarys tego co tam plywa, jak by ktos chcial tam cos kupic to musial by przyjsc na poczatku miesiaca bo tylko wtedy woda jest "czysta" ale kupowac tez nie ma sensu bo pewnie i tak to co kupimy to zdechnie po paru dniach... szkoda gadac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ten temat bardzo się rozwinął postanowiłam to wszystko podsumować ;)

BIELSKO BIAŁA

DOBRE:

Tilapia Sklep Zoologiczny[Maksymilian]

Sklep zoologiczny: zoo-expert[ziomy111]

BYTOM

DOBRE:

sklep Plejada [Mati2701]

CIESZYN:

DOBRE:

Sklep amazonka koło banku spółdzielczego [szyma]

 

CHORZÓW:

DOBRE:

Sklep Zoologiczno-Wędkarski "Ciapek" na ulicy Opolskiej [thomasse]

Sklep Zoologiczny Master Zoo ul. Parkowa 20 [thomasse]

3go Maja Sklep Zoologiczno-Wędkarski [Grzesiek]

Sklep Zoologiczny Carrefour Trzy Stawy[Kirysek]

Salonik Zoologiczny Aquael Czeladź M1[Kirysek]

U Massona ul. Powstańców Chorzów[Kirysek]

Wodny Świat Piekary Śląskie[Kirysek]

Master ZOO w CH AKS Carrefour Chorzów[Kirysek]

ZŁE:

Sklep zoologiczny Master ZOO [Grzesiek]

Sklep Zoologiczny w Tesco Bytom ul. Chorzowska 86 [thomasse]

 

INOWROCŁAW

DOBRE:

Sklep na ul. Dworcowej [mamut]

 

GDAŃSK:

DOBRE:

sklep akwarystyczny na morenie Akara [korozja]

wrzeszcz ul dmowskiego [korozja]

sklep w manchattanie [korozja]

sklep Okaz [korozja]

ZŁE:

sklep w galerii bałtyckiej [korozja]

sklep w madisonie [korozja]

GDYNIA:

DOBRE:

sklep zoo natura w Realu [DzikNaGrzybach]

 

GLIWICE:

DOBRE:

Malawi [adikom]

Salonik zoologiczny [Michał 84]

Kameleon [Michał 84]

zoologiczny koło rynku [Michał84]

na Sośnicy kameleon [Michał84]

ZŁE:

Zoologiczny skalar [adikom]

zoologiczny w arenie na kozielskiej[Michał84]

 

JAWORZNO:

DOBRE:

sklep SKALAR [gorzki93]

 

KALISZ

DOBRE:

Sklep przy Galerii [serek]

 

KATOWICE:

DOBRE:

Sklep na ul. Krzyżowej [Grzesiek]

Sklep "Amazonka" na pl. Andrzeja 5 [Grzesiek]

Animals Live w CARREFOUR [przemolski]

sklep w Silesii City Center [martha]

ZŁE:

sklep w Silesii City Center [przemolski]

sklep w Silesii City Center [Grzesiek]

 

KIELCE

DOBRE:

sklep na ul. Piotrkowskiej [TLB]

ZŁE:

W Galerii ECHO sklep AQUATICA [TLB]

KRAPOWICE:

DOBRE:

Sklep zoologiczny w otmęcie [szwedzik10]

ZŁE:

Sklep zoologiczny "Pluto" [szwedzik10]

 

KOŁO

DOBRE:

Sklep Zoologiczno Wędkarski ul. Włocławska 3B[Diamond]

 

KRAKÓW

DOBRE:

Sklep Nandus k.Borku fałęckiego[Atreyu]

Giełda na ulicy balickiej w kazdy wtorek od 14 - 18. [tommy888]

"Ży-Rafa" Sklep Zoologiczny ul. Kazimierza Wielkiego 59 [Łukasz Chwała]

Sklep na ul. marka [Łukasz Chwała]

Supermarket zoologiczny miedzy carrefurem a cinemacity na zakopiance[Atreyu]

ZooNatura w centrum Zakopianka, na ul. Limanowskiego [mr-mac]

sklep w Borze Fałęckim [rafiki]

Sklep stacjonarny roslinyakwariowe ul. Młyńska 12 [ficiek]

Sklep Zoologiczny Kangur św. Marka 27 [Atreyu]

św. Filipa 14 ścisłe centrum miasta [Atreyu]

Zoo Afryka w Galerii Krakowskiej[Atreyu]

ZŁE:

sklep w M1 [mejol]

sklep Pirania [Metan]

w Galerii Krakowskiej [mr-mac]

w Carrefour [mr-mac]

 

LEGIONOWO

DOBRE:

zoo nemo błekitne centrum[firewoman]

Zoo nemo (sobieskiego)[Anka123]

ZŁE:

dh maxim[Anka123]

 

LUBIN:

DOBRE:

Amazonka [leszczyc]

sklep zoologiczno wędkarski- Ul.Turystyczna 1 (przy E. Leclerc) [ralph] [Lukas]

ZŁE:

sklep w realu [leszczyc]

sklep ul. Furmańska [Lukas]

 

LUBLIN

DOBRE:

Sklep Zoologiczny "Akwarium" ul. Łabędzia 13 20-335[Kurczak]

 

LEGNICA:

DOBRE:

Fauna-Flora ul. Muzealna 1 [emi]

 

LESZNO

DOBRE:

Sklep Egzotyka ul. Niepodległości 22 [shaniqa10]

Sklep zoologiczny na Manhattanie [shaniqa10]

 

OLSZTYN

DOBRE:

sklep Pirania na ul. Kołobrzeskiej[monia1718]

 

OSTRÓDA

DOBRE:

"Aquaworld" na ul. Przechodniej[ReginaH]

 

POZNAŃ:

DOBRE:

Słoń [rafilight]

Galeria Malta[KubaS1]

sklep na ul. Niegolewskich na Łazarzu [kasjopea]

"Ramirez" os. Jagielońskie 30 [kasjopea]

ZŁE:

sklep w M1 [kasjopea]

sklep Panorama [kasjopea]

sklep Ul. Obornickiej [kierasek]

sklep w "panoramie" [kierasek]

 

PŁOCK:

DOBRE:

"Żako" [Żagiel]

ZŁE:

sklep zoologiczny w sklepie Auchan [Żagiel]

PRUSZCZ GDAŃSKI

DOBRE:

sklep na ulicy Gałczyńskiego[sikor]

sklep na ulicy Obrońców Wybrzeża[sikor]

PRZEŹMIEROWO (KOŁO POZNANIA) Gmina Tarnowo Podgorne

DOBRE:

Sklep "Bajcik" [rafilight]

 

RACIBÓRZ

DOBRE:

ZOO-Mar przy ulicy Długiej (róg Browarnej)[maziama]

ZŁE:

sklep w AUCHAN[maziama]

 

SIEDLCE

DOBRE:

Sklep Zoologiczny Pirania ul. Czerwonego Krzyża[ChopperKing]

ZŁE:

Sklep ul. FLoriańska[ChopperKing]

 

STAROGARD GDAŃSKI

DOBRE:

Sklep Koala przy ul. Sucharskiego (Łapiszewo)[hipcio_stg]

Sklep PERS przy ul. Armii Krajowej [hipcio_stg]

Sklep Skalar przy ul. Kościuszki [hipcio_stg]

ZŁE:

Sklep Bajka na ul. Basztowej[hipcio_stg]

Sklep Bajka w CH przy Carrefour[hipcio_stg]

Sklep w CH Wierzyca[hipcio_stg]

 

SOSNOWIEC

DOBRE:

sklep malawi [errari1001]

sklep koło Biedronki "Centrum akwarystyczne Tubifex" na terenie byłej kopalni.[mariusz1973mw]

 

ŚRODA ŚLĄSKA

DOBRE:

Sklep na ul. Targowej [justynak123]

 

WARSZAWA:

DOBRE:

Pabemia na Warszawskim Ursynowie[red eye]

sklep Barakuda Ul.Pzemysława 30a [CiociaKazia]

Sklep w Realu na Jubilerskiej ( Praga Płd - gocławek ) [yodaniel17]

sklep w Leclerku koło Jerozolimskich [tokyo]

Diskus[arturlep]

ZŁE:

Sklep w Realu na Jubilerskiej ( Praga Płd - gocławek ) [leszek]

Kakadu w "Złotych tarasach" [yodaniel17]

Anna-Zoo w Galerii Mokotów w Warszawie [heniutek]

 

WIELICZKA

DOBRE:

Sklep zoologiczny k.rynku głównego[Atreyu]

 

WROCŁAW:

DOBRE:

sklep Filemon w pasażu grunwaldzkim [żwirek]

Trzmiel ul.Rogowska 50B [mei]

Stoisko akwarystyczne w DH ASTRA [mei]

ZooCentrum w Magnolii [mei]

ZŁE:

sklep Kakadu w Galerii Dominikańskiej [żwirek]

Duży sklep zoologiczny pod DH ASTRA [mei]

 

WYSOGOTÓW (KOŁO POZNANIA) Gmina Dopiewo

DOBRE:

Sklep "Słoń" [rafilight]

 

ZABRZE

DOBRE:

zabrze M1[trot]

 

ZIELONA GÓRA:

DOBRE:

"Nowak Jacek Sklep Zoologiczny" [shem]

"Fauno Styl" [shem]

ZŁE:

Sklep Zoologiczny w Bricomarche [shem]

 

ŻARY

DOBRE:

Egzotika [kilanek11]

ZŁE:

Sklep akwarystczny pod wodospadem[kilanek11]

 

ŻORY

DOBRE:

mały sklepik na osiedlu powstańców śląskich pod przedszkolem[trot]

ZŁE:

w sklepie Auchan[Monta]

*w razie jakichś uwag, bądź nowych informacji proszę dać znać ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

 

Jestem na forum od niedawna ,ale chciałbym przyczynić się do jego rozwoju i wpadłem na pewien ciekawy pomysł.

 

Spotkałem się na forum z różnymi niepochlebnymi opiniami o sklepach zoologicznych (przerybienie ,chore ryby)...

Widziałem też ujednolicone wykazy roślin ,ryb stadnych.

Pomyślałem żeby stworzyć taką listę ,najlepszych i najgorszych sklepów zoologicznych w danych miastach.

Pomysł ma na celu promowanie sklepów w których ryby trzymane są w sposób humanitarny i w których sprzedawcy są kompetentni (i np nie wciskają skalarów do 20l akwa ;) ). Pomogło to by osobom rozpoczynającym swoją przygodę z akwarystyką i pozwoli uniknąć bardzo wielu błędów które później są naprawiane na tym forum ;)

W skrócie ,nazwa miasta ,poniżej sklep i bardzo krótki opis.

Dla czytelności wszystko doklejałbym do tego pierwszego postu i jak pomysł wypali usunę "nadmiarowy" opis przedsięwzięcia ;)

 

Let's go ;)

 

Info:

sklepy dobre polecane

sklepy niewyróżniające się ,ale warte uwagi

sklepy złe i niepolecane

 

[Chorzów]

 

+Master ZOO w CH AKS Carrefour Chorzów-Ceny możliwe do negocjacji w przypadku niektórych ryb. Czasami jednak zdarzają się bardzo ciekawe i rzadkie rybki z rodziny pielęgnicowatych. Obsługa kompetentna, co kiedyś kulało. Sam ostatnio byłem świadkiem jak sprzedawczyni odradzała kupno welonów do akwarium 63 litrowego.[Kirysek]

 

+Wodny Świat Piekary Śląskie-Ceny średnie, ogromny wybór ryb od Tanganiki, Malawi, przez Amerykańskie Pielęgnice i Azjatyckie ryby. Tanie ślimaki i krewetki. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Na telefon na drugi dzień są w stanie załatwić wszystko.[Kirysek]

 

+Sklep zoologiczno-wędkarski, ul. 3-go Maja w Chorzowie-Bardzo tanio, ale głównie to, co w standardzie... neonki, gupiki, molinezje, skalary itp... Ale można też zamówić z giełdy przez niego coś. :) [Kirysek]

 

+U Massona ul. Powstańców Chorzów-Czasami mają fajne i niedrogie rośliny głównie w poniedziałki i wtorki późnym popołudniem. Z rybkami różnie, standard + czasami jakieś sumiki szkliste czy inne ciekawostki. Za to potężny wybór pokarmów, preparatów, dekoracji itd. [Kirysek]

 

+Salonik Zoologiczny Aquael Czeladź M1-Ceny zróżnicowane. Ogromny wybór ryb, szczerze jak tam byłem pierwszy raz to większości ryb nigdy nie widziałem w sklepach. Potężny asortyment i wybór akwarii, korzeni, filtrów i innych. Sklep godny uwagi. [Kirysek]

 

=Sklep Zoologiczny Carrefour Trzy Stawy-Ceny raczej wysokie, zdarzają się ciekawe rybki w postaci pstrążenic marmurowych czy rzadkich odmian apisto. Godny uwagi. [Kirysek]

-Sklep Zoologiczny Tesco Bytom-Niekompetentna obsługa, chore ryby, bardzo drogie! ODRADZAM! [Kirysek]

 

 

[Chrzanów]

 

=Sklep zoologiczny w domu handlowym MAX - bardzo tanie ozdoby i akcesoria ,ryb niedużo ,niektóre godne uwagi ,obsługa raczej obojętna na los rybek[Atreyu]

 

 

[Gliwice]

+Gliwice Forum - rozsądna obsługa - idą na rękę i dają rabaty :) [trot]

-sklep CH Arena Gliwice - ceny kosmos, wiedza dno a kożuch bakteryjny w akwa z roślinami jak na zimnym kakao[trot]

 

 

[Kraków]

 

+Sklep Nandus k.Borku fałęckiego-profesjonalna obsługa(pierwszy raz w sklepie spotkałem się że doradzano pozwolić akwa biologicznie dojrzeć i dobra pomoc w doborze prawidłowej obsady) ,rybki zdrowe i a w akwariach akceptowalna liczba ryb ,nie sprzedają kul.[Atreyu]

 

+"Ży-rafa" na Kazimierza Wielkiego-duży wybór rybek i wyposażenia[Monika15]

 

+Supermarket zoologiczny miedzy carrefurem a cinemacity na zakopiance-największy powierzchniowo zooologiczny jaki widziałem! Mnóstwo akwariów ,nie przerybione [do tego stopnia że niektórych ryb za mało. Sprzęt drogi. Ale bardzo duży wybór ,korzenie od 15zł. Ryby poddawane kwarantannie i zdrowe. Ogólnie polecam zajrzeć ;) [Atreyu]

 

+Sklep Zoologiczny Kangur św. Marka 27 stare miasto-mały sklep... w którym mieści się bardzo bardzo dużo akwariów ;) można kupić nawet ryby słonowodne ,ale za to mało młodych ryb... trochę brakuje sprzętu. Ale ogólnie pozytyw ;) [Atreyu]

 

-Zoo Afryka w Galerii Krakowskiej- Aktualizacja ,sklep się zmienił ,brak przerybienia ,zniknęły kubki ,obsługa się podszkoliła ;)[Atreyu]

=św. Filipa 14 ścisłe centrum miasta-taki sobie sklepik ,bardzo mały ,bardzo mało akwariów ,kilka ozdób ,nic specjalnego [Atreyu]

 

[Leszno]

 

+Sklep Egzotyka ul. Niepodległości 22 - duzy wybor ryb i sprzetu , zdrowe ryby , ceny niskie , czyste i zadbane akwaria , bojowniki w kulach [nie w kubkach] , akwarium morskie oraz z paletkami . [shaniqa10]

 

+Sklep zoologiczny na Manhattanie - zdrowe rybki , zadbane akwaria , mila obsługa . [shaniqa10]

 

 

[Lublin]

 

Sklep Zoologiczny "Akwarium" ul. Łabędzia 13 20-335 -sklep jest bardzo dobrze zaopatrzony a jeżeli nie ma tego czego szukasz to jest możliwość zamówienia (np. z giełdy z Łodzi). Właściciel ma bardzo dużą wiedzę na temat akwarystyki i niełatwo go czymś zaskoczyć. Nie ma tam martwych ryb a świeży towar jest przed sprzedażą przyzwyczajany do lubelskiej twardej wody. [Kurczak]

 

 

[Racibórz]

 

+ZOO-Mar przy ulicy Długiej (róg Browarnej), sklepik malutki ale panie znają się na rzeczy, na dzień dobry zrobiły mi wykład o trzymaniu ryb w kuli, o cokolwiek spytam otrzymuję odpowiedź.[maziama]

 

-sklep w AUCHAN kompletnie odradzam, obsługa - zero profesjonalizmu, zero zainteresowania klientem, jak nie wiesz konkretnie czego chcesz to wcisną ci każdy kit.[maziama]

 

 

[Poznań]

+Słoń poznań CH Panorama - pięknie utrzymane akwarium z roślinami, najwiekszy wybór w poznaniu jesli chodzi o detal. Rybki zdrowe i maja na prawde godne warunki życia. Asortymentu w brud. Obsługa miła i zawsze skora do rozmowy o wszystkim;) [rafilight ]

 

+Bajcik Przeźmierowo (Gm. Tarnowo Podgórne) - najniższe ceny jeśli chodzi o akwarystyke w Poznaniu. 240 akwarii ze zwierzętami. Warunki przyzwoite, własciciel dba o zwierzęta jak może. Akwaria opisane. Podane parametry wody. Kaskada z roślinami dość uboga ale można smiało dobierać lub zamawiać inne na życzenie. Sprzętu dużo.

[rafilight ]

-Sklep zoologiczny w centrum M1-Chore ryby , drogo , obsługa niemiła i niedoświadczona [shaniqa10]

 

 

[starogard Gdański]

 

+Sklep Koala przy ul. Sucharskiego (Łapiszewo) Wybór w miarę nie najgorszy, jako jedyny sklep w mieście prowadzi choć szczątkowo JBL-a, można zamówić praktycznie wszystko jeżeli chodzi o sprzęt, rośliny i ryby w zależności od okresu, dobre ceny z możliwością negocjacji![hipcio_stg]

 

=Sklep PERS przy ul. Armii Krajowej - nic nadzwyczajnego, przynajmniej ryby zdrowe, w czystej wodzie, mały wybór roślin nie wciskają jak ktoś ma chociaż trochę wiedzy. Ceny w normie[hipcio_stg]

 

=Sklep Skalar przy ul. Kościuszki Również nic nadzwyczajnego, zdrowe ryby, dobre ceny, mały wybór roślin, po 30latach prowadzenia sklepu nie wiedzą które nawozy są makro, a które mikro...[hipcio_stg]

 

-Sklep Bajka na ul. Basztowej - masakra... martwe ryby po zwróceniu uwagi odpowiedź w stylu tu im się nic nie stanie, bo pływają ze zbrojnikami i one go zjedzą :o rośliny w glonach, głównie doniczkowe... bardzo mały sklepik[hipcio_stg]

 

-Sklep Bajka w CH przy Carrefour podobna sytuacja - różnica jest taka, że po miesiącu kupili dyfuzory CO2... więcej żarcia dla psów i kotów niż ryb. Czasami można spotkać rzadkie gatunki, jednak cena zdecydowanie przemawia do rozsądku... (chitala 90zł) trawniczek (10cmx10cm lileopsisa 40zł :o)[hipcio_stg]

 

-Sklep w CH Wierzyca podobna sytuacja do bajki... roślinki tragedia! na prawdę więcej doniczkowych niż wodnych... po zarośnięciu pokazowego zbiornika glonem roślinki -10% lol :D w wejściowym zbiorniku chore palety przez dwa miesiące miały zgaszone światło, żeby nikt nie widział dlaczego...[hipcio_stg]

 

 

[Warszawa]

 

+Diskus -chyba znany w całej Polsce ;) wszytko można kupić, ryby zdrowe, obsługa ok[arturlep]

 

 

[Wieliczka]

 

-Sklep zoologiczny k.rynku głównego-Mały sklep ,najwieksze akwarium jakie można dostać to ok 20l ,obsługa niedoświadczona ,mało akwariów z rybami [Atreyu]

 

[Zabrze]

 

+zabrze M1-duży wybór i olbrzymia wiedza i bardzo rozsądne ceny (możliwość negocjacji)[trot]

 

 

[Żory]

 

=mały sklepik na osiedlu powstańców śląskich pod przedszkolem -wybór ryb średni, sporo rośli, ceny niższe niż na necie !![trot]

 

 

Jeśli pomysł nie spodoba się administracji/nie wypali

to proszę o usunięcie tematu.

Osobiście mogę odpowiadać jedynie za Kraków i to tylko za nie wielką część (zwiedziłem ostatnio ponad 20 sklepów)

Dlatego też zapraszam wszystkich na forum do pomocy i oceny pomysłu ;)

Zaznaczam też że nie nalezę do lobby żadnego że sklepów i nie jestem z żadnym powiązany.

 

Pozdrawiam ;)

 

Edit 2.VII.09:

-Nazwy miast posortowane alfabetycznie.

-Wprowadziłem nową "range" neutralność ,ponieważ pojawiły się sklepy godne uwagi ,których nie można było zakwalifikować ani do fantastycznych ,ani do totalnych klap.

-Czasem troszkę skrócałem opis dla czytelności ,starałem nie zmieniać się sensu wypowiedzi.

-Postaram się usunąć nadmiar tekstu z początku posta

-Jakiekolwiek sugestie ,które chętnie wysłucham ,proszę pisać w tym temacie lub na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Odpowiadam Wrocławianom. Belio jest jak macie bramę wjazdową i tam jest taki niski budynek zaraz przy bramie. Musicie wejść do tego jakby "biurowca" korytarzem prosto i tam są drzwi od Belio. Aha i jeszcze jedno można wejść tam od boku też w każdym razie musicie wcześniej przez gadu gadu nr. 9100196 zapytać czy mają roślinę taką jaką chcecie bo resztę mają tak poza tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep w katowicach na ul. Krzyżowej. Mały niepozorny, za to w środku... 500L Holender i piękne rośliny dużo rzadko spotykanych. Ceny oscylują w granicach 8-12zł za koszyczek.

 

pod względem wystroju, najpiękniejszy sklep jaki widziałem w życiu.

 

Ja niestety tego sklepu nie polecam. Z kilku powodów:

 

1. Pan sprzedawca wcisnął mi 4 czarne molinezje do akwarium 50l. zapewniając, że mogą być, gdy chciałem je wymienić to stanowczo odmówił...

2. Kupiłem tam też korzeń, który miał być niby od razu do włożenia do akwarium niestety wyskoczyła pleśń...

3. Poprosiłem o Heterantere paskowananą, a dostałem niestety coś innego...

 

Ogólnie mało przyjazna obsługa... NIE POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakadu - w największej galerii handlowej w Krakowie i jednej z największych w Polsce - czyli Bonarka. Jestem zachwycony ;)

-Sporo akwariów.

-Brak przerybienia.

-Wszystkie ryby zdrowe i wybarwione.

-Na wszystkie akwaria jakie tam są była jedna martwa rybka, sam nie zauważyłem - ale zauważył to sprzedawca i odrazu ją wyłowił [w zooafryce to olewają - "pokarm dla innych" :roll: ]

-Nie tylko duży wybór ryb ale i ładne odmiany kolorystyczne.

-Akwaria - nie puste sklepowe, ale udekorowane z żywymi roślinami!

-Bojowniki nie w kubkach a malutkich akwariach - a tych naliczyłem chyba 5

-Sprzedawcy obeznani w chemii wody, wymaganiach ryb i potrzebach oświetleniowych danych roślin. Służą radą i pomocą, to nie sprzedawcy ryb ale akwaryści! ;)

-Duży wybór roślin, testów, pokarmów ;)

No nie mogę się nachwalić, zwiedziłem w życiu dziesiątki sklepów zoologicznych w różnych miastach i ten zasługuje na najwyższą notę. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzę ten sklep ;)

Przysłowiową łyżką dziegciu jest to że w akwarium z roślinami znalazłem kilka zatoczków, ale nie jest to jakiś wielki problem ;)

Polecam serdecznie!

 

Natomiast w ZOO Afryka w galerii krakowskiej dalej się nic nie zmieniło, mnóstwo zdechłych i chorych ryb, obsługa też nie wie co sprzedaje [zarówno ryby jak i gady].

 

Zoonatura w Krakowie [największy zoolog w Polsce :roll: ], lepiej niż w Galerii Krakowskiej - ale też raczej nic się nie zmieniło. Sporo akwariów, a może jedna lub dwie osoby kompetentne na cały sklep w dziedzinie akwarystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław

Sklep Kakadu w carerfour borek. Jak zwykle w takich sklepach: Przeludnienie w akwariach, bojowniki w kubkach, padłe rybki. Obsługa w miarę zorientowana.

Trzmiel ul.rogowska 50b. Jak dla mnie rewelacja. Akwaria z rybkami nadają się na wystawę, Moja panna musiała mnie od nich odciągać siłą. Brak popularnych gatunków, raczej tylko wyszukane. Gość który mnie obsługiwał zachowywał się jak małe kompendium wiedzy akwarystycznej.

Świeradowska 45 "Małe Z00" Mieszane uczucia, niby akwaria czyste, jednak czasami widać padłe ryby. Ogólnie tylko podstawowe gatunki.

Belio ul na Grobli 20-24. Spece od roślin. Obsługa wg mnie kompetentna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

uuu bardzo dziękuje za tak pozytywne oceny kakadu w krakowie, staramy się jak możemy. Ale niektórzy klienci rozwalają ,ostatnio mnie kobieta prawie zabiła bo jej próbowałam wytłumaczyc ze w 50 litrowym baniaczku nie moze trzyma 5 skalarów. Zostałam zwyzywana i ponizona, i ze powinnam sie dokształcic bo sie nie znam....Ale na największy plus na ktory zasługuje nasz sklep jest taki że nie sprzedajemy szklanych kul, i ze możemy odmówic sprzedazy np welona czy żolwia do kuli.... uratowałam wiele welonek:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GŁOGÓW

 

Dobry i z dużym wyborem jest sklep zoologiczny "ODRA" na ul. Poczdamska 3f

 

Właściciel profesjonalnie podchodzi do klienta i kitu nie wciska, jak czegoś nie ma na stanie stara się załatwić, ceny też ma konkurencyjne do reszty sklepów w mieście.

 

Założyciel tematu może by zrobił ranking na stronie pierwszej taki jak jest na stronie 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin-Mierzyn

Hurtownia "nimfa"

Obsłużyła mnie i koleżków: Ecika i Trelusia spoko babeczka, odporna na marudzenie, kitów nie wciska, dostała pytanie sprawdzające "co by poleciła do akwa 30l" poleciła tylko drobniczki, mimo że gupików na kilogramy miała :lol:, zna się na rzeczy, odmówiła nawet sprzedania pewnych rybek " bo były za małe" , gdzie inne to by i umarlaki sprzedawały z chęcią i wmawiały że śpią. Ogólnie na plus !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...