Skocz do zawartości

na jakiej zasadzie dziala co2 w sprayu?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

pytanie co jeszcze do tego potrzeba zeby to co2 dzialalo w akwarium? jaki dyfuzor i co jeszcze zeby ladnie rozpuszczalo sie w wodzie co2?

http://www.allegro.pl/item785591639_plantis_co2_1000ml_x_3_mega_cena_do_roslin.html

 

i pytanie na jakiej to zasadzie dziala? trzeba siedziec przy akwarium i wciskac co chwile czy jak?

prosze mi wyjasnic zasade dzialania i na ile to starczy w akwarium 60l.

prosze nie komentujcie ,ze taniej wyniesie bimrownia bo bimrownie juz mam, ale jest upierdliwe co chwile odlaczanie jej w nocy i nabijanie co 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie CO2 w akwa 55l

W zestawie masz 3 butle 1l, rurka, dekielek butli służy za dyfuzor, dwie przyssawki.

Wszystko dokładnie opisane jest na opakowaniu, należy dozować cały dyfuzor raz dziennie, czyli przyciskając spray napełnić dyfuzor a potem gaz będzie się powoli dostawał do wody (jakieś 4 godziny) czy to jest skuteczne... niestety nie powiem bo sam mam to od paru dni.

A co do bimbrowni... zgadzam się z Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest coś w stylu dyfuzji- dążenie do wyrównania ciśniena (to tlyko przykład) Gdy napuszczasz CO2 do tego jakby pudełeczka, to za jakiś czas woda- jeśli będzie go potrzebowała będzie go absorbowała. CO2 jakby rozpuści się w wodzie. I na takiej oto zasadzie to jest pobierane.

Prościej:

 

Jak woda bedzie potrzebowała CO2 to pochłonie go z dysuzora.

 

P.S Mam taki zestaw, i polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie macie czegoś takiego że woda już nie napełnia tego dzwonu w pełni. U mnie jest tak że na początku jest zalany wodą a po napełnieniu gazem woda jest wypierana i to jest ok. ale gaz nigdy do końca nie jest wykorzystywany albo powietrze się dostaje bo woda już w całości nie wypełnia dzwonu tylko coraz mniej i muszę znowu zalewać go wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O butlę najlepiej zapytać w punkcie ppoż w swojej okolicy, najczęściej za 1,5 kg biorą ok 100 zł. Do tego reduktor np >>taki<<, wężyk np >>taki<<, zaworek precyzyjny np >>taki<< i szybkozłączka wężyk-reduktor np >>taka<<. Do tego przyda się zaworek przeciwzwrotny, wystarczy zwykły z zoologa bez wodotrysków, kamień napowietrzający albo inny dyfuzor, może być nawet obcięta strzykawka wypchana watą. Ja od dłuższego czasu nie używam już elektrozaworu bo lepiej mi rosną rośliny jak dawkuję CO2 całą dobę więc to już też opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki zestaw, a teraz przeczytałem że jak chcę mieć to pod akwarium to muszę mieć zawór przeciwzwrotny.

Ale nie do końca rozumiem po co ten zawór jak tam już jest zawór(w tej butli, obustronny), gdy naciskam to zawór

się otwiera, a jak puszcze to zamyka. Więc według mnie zawór przeciwzwrotny jest zbędny.

Jeżeli nie jest tak jak piszę to niech mnie ktoś poprawi/wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem że trzeba tylko że radzę kupić jak by był niezbędny to byłby w zestawie

plus z zaworu to taki że woda nie cafie się z akwa i podczas wymiany butli się nie wylewa, kolejny plus to taki że w czasie dozowania CO2 nie trzeba czekać aż gaz wyprze wodę z rurki, minus to wydatek paru złotych na niego (chyba 4zł) więc jak kto woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...