Skocz do zawartości

napowietrzacz


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Źle, źle, źle!!! Napowietrzacz można wyłączyć na dzień, a w nocy powinien pracować. Dlaczego???!!! FOTOSYNTEZA!!!!

W dzień rośliny wytwarzają tlen, a w nocy odwrotnie - dwutlenek węgla -a to wróg!!!

Wyciszyć, lub zmienić napowietrzacz. Błagam - zlitujcie się nad rybkami. One potrzebują tlenu w dzień i w nocy.

 

pejot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mnie rozbawiliście.

Sam napowietrzacz daje minimalne ilości tlenu. Bombelki powietrza wytwarzane przez niego niemal w ogóle się nie rozpuszczają w wodzie. Większą ilość tlenu daje ruch wody spowodowany wylotem wody z filtra a już na pewno przy stosowaniu deszczowni. Akwarystyką zajmuje się od 9 lat i napowietrzacza nie używałam prawie nigdy (włączam go tylko w ekstremalnych sytuacjach, np. po wielogodzinnych brakach prądu). Czym przejawia się niedotelenie wody? Rybki zaczynają pływać przy powierzchni tafli wody.. Moje nie pływały tak nigdy.

Ja rozumiem, że każdy może mieć swoje zdanie jednak ja swojego nie zmienie.

 

ale nie wiem jak wyłączyć napowietrzanie :shock:

a może wyjmij go z prądu? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mnie rozbawiliście.

Sam napowietrzacz daje minimalne ilości tlenu. Bombelki powietrza wytwarzane przez niego niemal w ogóle się nie rozpuszczają w wodzie. Większą ilość tlenu daje ruch wody spowodowany wylotem wody z filtra a już na pewno przy stosowaniu deszczowni. Akwarystyką zajmuje się od 9 lat i napowietrzacza nie używałam prawie nigdy (włączam go tylko w ekstremalnych sytuacjach, np. po wielogodzinnych brakach prądu). Czym przejawia się niedotelenie wody? Rybki zaczynają pływać przy powierzchni tafli wody.. Moje nie pływały tak nigdy.

Ja rozumiem, że każdy może mieć swoje zdanie jednak ja swojego nie zmienie.

 

ale nie wiem jak wyłączyć napowietrzanie :shock:

a może wyjmij go z prądu? ;)

Dobrze mowi polac tej pani miodu i slodu jak to mawiali:) Zgadzam sie z tym ze brzeczki i napowietrzacze w minimalny sposob napowietrzaja wode. Najlepszym i najtanszym sposobem napowietrzania jest wlasnie zastosowac deszczownie. Ruch tafli wody napowietrzy wode wystarczajaco. Jak to sie dzieje: pomarszcznie tafli wody zwieksza powierzchnie czynna lustra wody a wiec zwieksza tez powierzchnie wymiany gazowej.

Napowietrzacze sa dla milosnikow babelkow (jakuzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat,

Mam pytanko, z tego co czytam deszczownia wystarczy do napowietrzania, powodując ruch tafli wody.

Mam filtr kaskadowy FZN-2, wylot wody z filtra też nieźle porusza taflą wody czy to by wystarczyło? (też mi napowietrzacz chodzi jak traktor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące deszczowni: powinna być zamocowana ponad taflą wody czy tez pod taflą wody (oczywiście skierowana tak żeby wytwarzać ruch tafli wody)?

Ja założyłem deszczownię ok. 1 cm poniżej poziomu wody i skierowałem lekko do góry. Dzięki temu wytworzyła się fala i ruch tafli wody, a przy tym nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...