Skocz do zawartości

KORZENIE (pytania...)


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie i innym Jemu podobnym było już powiedziane chyba wszytko na temat korzeni do akwarium . Drzewo to drzewo samo w sobie nie jest szkodliwe chyba ze ( gnije ,pochodzi z terenu skażonego ściekami itd. ) Gotujesz i do akwarium . Ja swoje wyciągałem z bagna i tylko umyłem i wymoczyłem w czystej wodzie i nic się złego nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic korzeń, który ma wyglądac mniej/więcej tak: chodzi mi żeby przypominał drzewo tylko bez liści...

 

zeby byl spod grubosci i dlugosci rolki papieru toaletowego i na gorze zeby mial rozgalezienia (conajmniej 4 galazki).

jezeli macie jakies namiary na taki korzen to bardzo prosze o pw ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no to powiem tak miałem właśnie mangrowca,, wodę barwił jak diabli około 4 miesięcy ,, w akwa 240 kosztował mnie ponad 120 zł po zmianie baniaka sprzedałem i włożyłem do obecnego 2 bukowe niczym sie nie różnią no może wyglądem kształtem a i bukowe są nawet ładniejsze ha no i wiem skąd je mam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

viewtopic.php?f=7&t=11051

 

 

Zmiana koloru i parametrów wody

 

Wszystkie korzenie , kokosy wytwarzają garbniki . Są to substancje organiczne, które posiadają różnego rodzaju kwasy . Na ilość uwalnianych garbników ,największy wpływ ma rodzaj drzewa z jakiego mamy korzeń oraz ilość oświetlenia . Dużo garbników zawiera min. dąb , kasztan . Barwienie wody jest czasem bardzo pożądane np: biotop czarnych wód ( BW ) . Często stosuje się w tym biotopie korzenie z torfowisk . Przez długotrwałe „leżakowanie” w torfowisku będą one nam farbować wodę na kolor mocnej herbaty . Wydzielają one znaczne ilości związków humusowych, oraz garbników . Z tego też powodu nie polecam ich do innych biotopów .

Kolejne odwieczne pytanie : co zrobić żeby korzeń nie barwił wody ?

Możemy zrobić 4 rzeczy:

-kupić nowy korzeń , ale nie mamy pewności , że nowy też nie będzie barwił

-zwiększyć oświetlenie w akwarium

-odpowiednio długie gotowanie oraz namaczanie . Pamiętajmy o częstych podmianach wody na czystą !!

-pozostawić korzeń w akwarium , po pewnym czasie przestanie wydzielać garbniki w takiej ilości .

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26.01.10 wracałem od fryzjera i zobaczyłem drzewo (wierzbę) spodobała mi sie gałąź więc ją urwałem i przyniosłem do domu. Leży do dziś takie jest moje pytanie ile ma stać żeby wyschła? Dla mnie już jest bardzo sucha, piekarnik mam zepsuty a do mikrofalówki sie nie zmieści. Drugie jest takie pytanie czy ktoś wkładał wierzbe do aqua? Z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie ja też ostatnio upatrzyłem sobie 2 gałązki wierzby takiej ogrodowej, surowe nie suche. Wygotowałem z 3 godz, ostudziłem, kora schodzi super z gałązek, nie trzeba zbrojnika :twisted:. Po czym suszyłem 3dni, wyschła na wiór i stała sie krucha jak diabli. Znowu wygotowałem 3 godz gałązki zrobiły sie brązowe tona i co najważniejsze nie barwią wody :D polecam gałązki wierzby dają super efekt!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że długo sie nie nacieszycie tymi gałązkami z wierzby...wierzba to jedno z bardziej miękkich drzew znajdujacych sie u nas,tego nawet nikt do palenia w piecu nie chce bo trzeba cały czas dorzucac,w akwarium jest bardzo dużo tlenu w wodzie co bardzo ułatwia proces pruchnienia...ale próbujcie,lepiej uczyc sie na cudzych błędach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...