Skocz do zawartości

KORZENIE (pytania...)


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam gałęzie z drzewa akacjowego. Można je wysuszyć w mikrofalówce :lol:, nożem zedrzeć kolce, kory nie trzeba, wystarczy po 3 tygodniach wpuścić jakiegoś zbrojnika niebieskiego tymczasowo zrobi to delikatniej. Gałęzie te dodają niesamowitej głębi w akwarium, małe, rozgałęzione na różne strony, można stworzyć piękne kompozycje, szczególnie w małych BW <112l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dobry pomysł ale ja nie mam nigdzie w pobliżu jeziora

 

A co do korzenia to drzewo liściaste nie owocowe, chyba dąb

owocowe chyba ma liście,apropo dąb no oki musisz porządnie wygotować 1litr wody łyżka soli czyli 10 l 10 łyżek,no i później wymoczyć ja moczyłem 10 dni i do akwarium

 

mój sposób na przymocowanie przyssawka i dratwa przykleić do dna i przywiązać korzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Wczoraj na spacerze chodząc po lesie zauważyłem obumarłe, nieduże liściaste drzewo. Wykopałem całe z ziemi, uciąłem przy pniu, oczyściłem ładnie korzeń, wygotowałem i wsadziłem do akwarium. Czy w akwarium nic się nie stanie przez owy korzeń? Nie był zgniły, ładnie wygląda, nie barwi wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam gałęzie z drzewa akacjowego. Można je wysuszyć w mikrofalówce :lol:, nożem zedrzeć kolce, kory nie trzeba, wystarczy po 3 tygodniach wpuścić jakiegoś zbrojnika niebieskiego tymczasowo zrobi to delikatniej. Gałęzie te dodają niesamowitej głębi w akwarium, małe, rozgałęzione na różne strony, można stworzyć piękne kompozycje, szczególnie w małych BW <112l

 

lol? gałęzie? próbowałeś i nic się nie dziele?? jeśli to działa to za.....ta opcja bo akcja ma bardzo ładne gałęzie:>

 

drzewo musi być martwe tak jak w przypadku korzenia czy można na żywca oprawiać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do akwa daję się przede wszystkim korzenie z drzew o twardym drewnie (dąb, buk itp_)

jak dasz z jakiegoś krzaczka to też będzie ok ale przez kilka miesięcy (pod warunkiem że nie w sobie jakiejś żywicy czy innego szitu) a po kilku miesiącach jest duże prawdopodobieństwo że zgnije.

Po co kombinować jak można wsiąść siekierkę, pojechać nad rzeczkę czy jeziorko i uwalić kawałek tego co tam leży?? jest już w wodzie czyli namoczone i nie zgniłe, zrobi się kwarantanne, wygotuje w roztworze soli i korzonek jak ta lala :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trot wiem o korzeniach jak je pozyskiwać ja wyciągam albo z bagien lub z jeziora ,a o ten korzeń z krzaka tak z ciekawości się spytałem,bo mam na ogrodzie u ojca taki świetny ale nici w takim razie niego dzięki za info :lol:

 

tutaj jest korzeń jaki szykuje do akwa właśnie wyciągnięty z bagna :Dviewtopic.php?p=110879#p110879

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzewo musi być martwe tak jak w przypadku korzenia czy można na żywca oprawiać ??

Najnormalniej w świecie ucinasz to, co Ci się widzi w akwarium i zalewasz solanką jedynie odcinasz kolce i cała filozofia u mnie już tyle czasu są gałązki w akwarium i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów nawet pleśni jak to ma miejsce w przypadku korzeni. I co ważne toną niemal po 1 zalaniu wrzątkiem i pozostawieniu w wodzie. Oczywiście mówię tu o gałązkach a nie grubych konarach itp.

 

trot - musi być obumarłe

Mit.

 

żadnych owocowych

Z tym też się nie zgodzę, bo rośnie wiele np jabłoni dziko gdzieś po wsiach itd, gdzie udział człowieka i chemia do nawożenia są zerowe, a drzewka jak najbardziej mogą się nadawać do akwariów. Wszystko zależy nie od tego czy to owocowe drzewo czy nie (bo na dobrą sprawę dąb też ma owoce, jak już jesteśmy tak szczegółowi) a od tego, z jakiego źródła je mamy i czy odpowiednio przygotowaliśmy drewno przed włożeniem go do akwarium.

 

Atreyu tak przeglądam ten temat i wynika z tego, że dużo piszesz, ale nic konkretnego. Nie wiem czy po prostu lubisz dużo pisać, czy Ci się nudzi. Bo skoro już próbujesz dowieść, że coś wiesz to przynajmniej podaj argumenty, a nie wodź ludzi bez sensu za nos. Przykład:

 

Drzewa owocowe tak średnio na jeża mogą być w akwarium, niektórym sprawiają duże kłopoty

Jakie kłopoty?

 

z takiego... krzaka, szczerze wątpię...

Bo?

 

ale porzeczka na pewno nie da rady, patrz wyżej

A wyżej było tylko napisane:

 

żadnych owocowych i iglastych. kaniec filma.

Więc też nikogo nie oświeciłeś, bo post juchy jeszcze niczego tak na dobrą sprawę nie wyjaśnił w tej kwestii, dopiero w następnym wspomniała o nawozach sztucznych i chemii.

 

Po co o tym mówię? Bo za miesiąc ten temat będzie miał 30 podstron i zero konkretnych odpowiedzi przez pierwsze 20, a początkujący założy nowy temat bo nie będzie miał ochoty przekopywać tematu w którym są same niedomówienia i nie ma pewności czy coś znajdzie a zależy mu też na czasie - i szczerze to go rozumiem w takiej sytuacji.

 

ekspres viewtopic.php?f=7&t=7640&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=mapa+korze%2A Może Ci się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może mi ktoś wyjaśni czemu nie mogę tego korzenia z porzeczki włożyć do akwa :ugeek: ,bo teraz po wypowiedz wyżej jestem ciekaw czemu :?:

1 porzeczka zawiera jakieś żywice ,,? nic mi o tym nie wiadomo

2 nawozy odpadają ,,ojciec nie używa

3 działka jest oddalona o jakieś 1000 m od drogi ,wiec ołów i inny syf nie wchodzi w grę

4 korzeń jest suchy ,zostanie wypreparowany jak każdy inny korzeń

5 przygotowywany zostanie do krewatkarium,jeśli się nie nadaje czemu

 

 

No i jeszcze jedno oczekuje odpowiedzi wyjaśniającej czemu :?: nie typu odpada ,nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By ahaed, poradnik:

 

Korzenie z drzew iglastych.

-Korzenie pochodzące z drzew iglastych , są niewskazane jako ozdoba akwarium . Zawierają w sobie żywicę , która będzie szkodliwa dla fauny zamieszkującej zbiornik . Co prawda po długiej i odpowiedniej preparacji jest możliwość umieszczania ich w akwarium . Ale dla zaczynających zabawę z akwarystyka zdecydowanie odradzam korzenie z drzew iglastych !! Więc możemy uznać , że pomijamy korzenie z drzew iglastych !!

 

Drzewa i krzewy owocowe.

-Korzenie drzew owocowych , podobnie jak iglastych , zawierają żywicę . Wymagają takiej samej , czasochłonnej preparacji .

i to że komuś jabłonka nie rozpadła się w akwarium znaczy że:

-bardzo dobrze ją przygotował.

-trafił na dobre drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Gotuj korzeń; wydzielają jadalna, bogatą w cukier żywicę. .... zmieniając barwę od zielonkawej przez czerwoną aż po fioletowo-czarną. .... takich jak agrest czy porzeczki. takie coś wyszukałem w książce o roślinach ,mogłem to zrobić od razu no ale będą wiedzieli inni .dla mnie to starczy :lol: porzeczka się nie nadaje i dzięki za wypowiedzi oraz pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam gałęzie z drzewa akacjowego. Można je wysuszyć w mikrofalówce :lol:, nożem zedrzeć kolce, kory nie trzeba, wystarczy po 3 tygodniach wpuścić jakiegoś zbrojnika niebieskiego tymczasowo zrobi to delikatniej. Gałęzie te dodają niesamowitej głębi w akwarium, małe, rozgałęzione na różne strony, można stworzyć piękne kompozycje, szczególnie w małych BW <112l

Możesz napisać więcej jak preparować gałęzie akacji bo mam bardzo DUŻY dostęp do tego drzewa i jak to dzrewo wpływa na parametry wody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...