Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

KORZENIE (pytania...)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
586 odpowiedzi w tym temacie

#1 ahaed

ahaed

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 5109 postów

Napisano 12 wrzesień 2009 - 15:27

Kompendium :
viewtopic.php?f=7&t=11051&p=107842#p107842

Tu proszę wpisywać pytania oraz dręczące nas zagadnienia , na temat korzeni w akwarium .

#2 Grzesiek

Grzesiek

Człowiek - Ryba

• Użytkownik
  • 2509 postów
  • LokalizacjaChorzów

Napisano 12 wrzesień 2009 - 15:47

Polecam gałęzie z drzewa akacjowego. Można je wysuszyć w mikrofalówce :lol:, nożem zedrzeć kolce, kory nie trzeba, wystarczy po 3 tygodniach wpuścić jakiegoś zbrojnika niebieskiego tymczasowo zrobi to delikatniej. Gałęzie te dodają niesamowitej głębi w akwarium, małe, rozgałęzione na różne strony, można stworzyć piękne kompozycje, szczególnie w małych BW <112l

#3 GrzesiekK

GrzesiekK

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1376 postów
  • LokalizacjaKrk, Limanowa

Napisano 17 wrzesień 2009 - 18:37

Mam pytanie. Wykopałem sobie sam korzeń obstrugałem go i co mam zrobić żeby móc go włożyć do akwa, żeby mi np. wody nie barwił

#4 Atreyu

Atreyu

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 11437 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 18:42

zidentyfikować z jakiego drzewa...

owocowe/iglaste/zgniłe nie nadaje się.

poszukaj na forum jest o tym bardzo bardzo dużo krok po kroku.

edycja:
nie będę cham ,wyjątkowo dam link xP
http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=7&t=11051

Meow meow.

#5 ECIK-GFC

ECIK-GFC

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1297 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 18:47

poszukaj wpisz w szukaj korzeń wyskoczy mnóstwo odpowiedzi .ja osobiście wyciągam korzenie z bagna nie wykopuje :ugeek: :ugeek:
szacun za pomoc

#6 GrzesiekK

GrzesiekK

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1376 postów
  • LokalizacjaKrk, Limanowa

Napisano 17 wrzesień 2009 - 19:00

Może to dobry pomysł ale ja nie mam nigdzie w pobliżu jeziora

A co do korzenia to drzewo liściaste nie owocowe, chyba dąb

#7 ECIK-GFC

ECIK-GFC

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1297 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 19:14

Może to dobry pomysł ale ja nie mam nigdzie w pobliżu jeziora

A co do korzenia to drzewo liściaste nie owocowe, chyba dąb

owocowe chyba ma liście,apropo dąb no oki musisz porządnie wygotować 1litr wody łyżka soli czyli 10 l 10 łyżek,no i później wymoczyć ja moczyłem 10 dni i do akwarium

mój sposób na przymocowanie przyssawka i dratwa przykleić do dna i przywiązać korzeń
szacun za pomoc

#8 uszniks

uszniks

Podglądacz

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 10:33

Witam. Wczoraj na spacerze chodząc po lesie zauważyłem obumarłe, nieduże liściaste drzewo. Wykopałem całe z ziemi, uciąłem przy pniu, oczyściłem ładnie korzeń, wygotowałem i wsadziłem do akwarium. Czy w akwarium nic się nie stanie przez owy korzeń? Nie był zgniły, ładnie wygląda, nie barwi wody.
JP 100%

#9 trot

trot

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 734 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 19:00

Polecam gałęzie z drzewa akacjowego. Można je wysuszyć w mikrofalówce :lol:, nożem zedrzeć kolce, kory nie trzeba, wystarczy po 3 tygodniach wpuścić jakiegoś zbrojnika niebieskiego tymczasowo zrobi to delikatniej. Gałęzie te dodają niesamowitej głębi w akwarium, małe, rozgałęzione na różne strony, można stworzyć piękne kompozycje, szczególnie w małych BW <112l

lol? gałęzie? próbowałeś i nic się nie dziele?? jeśli to działa to za.....ta opcja bo akcja ma bardzo ładne gałęzie:>

drzewo musi być martwe tak jak w przypadku korzenia czy można na żywca oprawiać ??

#10 Atreyu

Atreyu

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 11437 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 20:59

trot - musi być obumarłe

uszniks - jak już wsadziłeś i nic się nie dzieje to jest ok. Oczywiście jeśli korzeń był dobry - z dobrego drzewa - dobrze spreparowany.

Meow meow.

#11 pawlo00

pawlo00

Nowoprzybyły

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 18:38

siemka mam kilka pytan pierwsze z nich:
Znalazłem piękną gałąź z jabłoni czy ona moze byc w akwarium była juz sucha i nie maiła lisci
drugie:
Jak długo moczy sie korzeń??

#12 Atreyu

Atreyu

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 11437 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 18:51

Drzewa owocowe tak średnio na jeża mogą być w akwarium, niektórym sprawiają duże kłopoty ale są wyjątki.

A moczymy tak długo aż nie będzie sam tonąć [chyba że chcemy jakoś mocować w akwarium specjalnie] i dotąd aż nie będzie zabarwiał zanadto wody.

Meow meow.

#13 jucha

jucha

Tubylec

• Użytkownik
  • 393 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2009 - 23:29

żadnych owocowych i iglastych. kaniec filma.

#14 Atreyu

Atreyu

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 11437 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 23:32

no jabłoń jeszcze raz czy dwa widziałem że jako tako się trzymały w akwarium... [wyjątki od reguły]

ale porzeczka na pewno nie da rady, patrz wyżej

Meow meow.

#15 jucha

jucha

Tubylec

• Użytkownik
  • 393 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2009 - 23:33

Jak się nie boisz pleśni i nawozów sztucznych, sypanych kilka razy do roku pod drzewa owocowe to powodzenia. Tyle ci powiem ;)

#16 trot

trot

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 734 postów

Napisano 02 październik 2009 - 00:28

do akwa daję się przede wszystkim korzenie z drzew o twardym drewnie (dąb, buk itp_)
jak dasz z jakiegoś krzaczka to też będzie ok ale przez kilka miesięcy (pod warunkiem że nie w sobie jakiejś żywicy czy innego szitu) a po kilku miesiącach jest duże prawdopodobieństwo że zgnije.
Po co kombinować jak można wsiąść siekierkę, pojechać nad rzeczkę czy jeziorko i uwalić kawałek tego co tam leży?? jest już w wodzie czyli namoczone i nie zgniłe, zrobi się kwarantanne, wygotuje w roztworze soli i korzonek jak ta lala :]

#17 ECIK-GFC

ECIK-GFC

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1297 postów

Napisano 02 październik 2009 - 08:54

trot wiem o korzeniach jak je pozyskiwać ja wyciągam albo z bagien lub z jeziora ,a o ten korzeń z krzaka tak z ciekawości się spytałem,bo mam na ogrodzie u ojca taki świetny ale nici w takim razie niego dzięki za info :lol:

tutaj jest korzeń jaki szykuje do akwa właśnie wyciągnięty z bagna :D viewtopic.php?p=110879#p110879
szacun za pomoc

#18 przemekhonda

przemekhonda

Małomówny

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 04 październik 2009 - 01:34

Witam.Mam pytanie odnośnie wątku o korzeniu, mianowicie czy do akwarium można wykorzystać korzeń wyciągnięty z rzeczki i co należy zrobić aby go umieścić w akwarium.Bardzo proszę o pomoc.

#19 andrerw

andrerw

...

• Administrator
  • 1402 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 październik 2009 - 10:15

Tu masz odpowiedź: viewtopic.php?f=7&t=11051

#20 ekspres

ekspres

Tubylec

• Użytkownik
  • 363 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 04 październik 2009 - 12:37

A wie ktoś gdzie w okolicy Gliwic znaleźć bagno z korzeniami?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!