Skocz do zawartości

bimbrownia, pytanie o zestaw


Rekomendowane odpowiedzi

z przykrością dla Ciebie Kazek muszę przyznać rację Kiryskowi... masz oświetlenie 9W na 30l co daje równe 0.3W/1L To stanowczo za mało na próbę zasilania CO2... Jeżeli roślinom nie zapewni się co najmniej 0.5W/1L nawet nie będą w stanie przerobić gazu na tlen w procesie fotosyntezy. Tylko podtrujesz ryby. Za marnienie roślin obarczał bym albo światło (pewnie zwykła daylight 6500K) lub brak minerałów w wodzie. Podaj w jaki sposób marnieją roślinki to podpowiem czego brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle, że takie afery i OT to za dobrze nie świadczą o tym, że komuś zależy na konkretnych informacjach...

 

 

ps. Hipcio, przy 6500K rośliny też pięknie rosną, tyle, że musi być sporo takiego światła. Mi przy tylko takim oświetleniu, ale przy 0,6 W/L, pięknie rosły np. ludwigia repens i trawka brazylijska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to najlepsza świetlówka do Twojego zestawu, bo moc to tylko połowa sukcesu. Liczy się jeszcze temperatura barwowa i ilość lumenów. Na aukcji jest żarówka o charakterystyce 830 pierwsza liczba to tzw liczba RA (współczynnik oddawania barw) im wyższy tym lepsze oddawanie kolorów 8 to dobry wynik, 9 super dwie pozostałe oznaczają temperaturę 30= 3000K czyli barwę bardzo ciepłą wpadającą w czerwień. Dla roślin są najlepsze z okolicy 10000K wpadające w fiolet/róż lepiej zainwestować w małą oprawkę świetlówkową (nie ma z nią babrania lutowania schematów podłączeń stateczników itd) wymienisz tylko świetlówkę na dobrą i gra - cała akcja ok 60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...