Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Testy akwariowe

testy diy testy wody testy akwariowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 domus12

domus12

Forumowicz

• Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 17:23

Witam,

Jako iż interesuję się oprócz akwarystyki także chemią, postanowiłem postawić sobie za zadanie zrobienie kilku testów do akwariów.

Najlepiej wyszyły mi testy na pH, KH i NH4. Na poniższych zdjęciach w linku przedstawiam jak wychodzą. Sprawdzałem na razie tylko testy na pH i KH w porównaniu z oryginalnymi, wyniki twardości węglanowej przy twardościach w moim rejonie (do 4 KH) wychodzą tak samo jak markowe. Planuję jeszcze zrobić testy na NO3, NO2 i GH by i one były dobrze funkcjonujące. Niestety nie udało mi się zrobić takich bardzo dobrze dopasowanych wzorców, jednakże gdyby może ktoś miałby taką możliwość, to proszę o kontakt. Wszystkim którzy chcieliby je testować mogę je wysłać za niewielką sumkę. Proszę też o wszelkie uwagi i opinie co by można było jeszcze zmienić i jakie inne testy byłyby dla was potrzebne. Na razie pracuję jeszcze nad testem na PO4 i Fe.

https://1drv.ms/f/s!...mAjXSTbTqy5p-E5

Użytkownik domus12 edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 17:25

• DavyJones lubi to

#2 domus12

domus12

Forumowicz

• Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 19:24

Jakieś sugestie?

#3 domus12

domus12

Forumowicz

• Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 10 czerwiec 2018 - 00:22

Nowe testy na fosforany - PO

Polecam, na zdjęciach widać jak działają

https://1drv.ms/f/s!...mlMB7l_xlj5-74a

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: testy, diy, testy wody, testy akwariowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!