Skocz do zawartości

akwarium , a strop


maateusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem w nową obudowę alu z oświetleniem i akwarium 200 cm na 70 na 70 cm.

obecnie mam akwarium 180 cm na 50 cm i 60 cm wysokości

tylko obawiam się ciężaru... bo to dom z lat 70 tych... czy strop wytrzyma... bo akwarium stanie na parterze, a pod spodem jest piwnica.

to obecne mam wzdłuż ściany, a w piwnicy strop podparłem belkami drewnianymi - dla nowego akwarium chciałbym tak samo zrobić.

Aby obniżyć ciężar myślę może skrócić jest na 50 cm wysokości ? to powinno chyba wystarczyć ? zda egzamin ? bo będzie sporo lżejszy taki zbiornik na pewno...

bo sporym obciążeniem będzie pewnie też sama szafka na której ma stanąć akwarium.

tutaj wyliczyłem wagę akwarium:

http://www.ziejek.bpl.vectranet.pl/a...lkulator2.html

i wyjdzie mi ok 1200 kg...

a obecne waży ok 650 kg (bez szafek)

pytanie jak to strop zniesie ? czy to bezpieczne...

czy może zmniejszyć wysokość nowego akwarium o te 20 cm i waga spadnie do 850 kg i to bedzie bepieczniejsze

pytam bo nie wiem tak naprawde jak strop jest zrobiony...bo dom kupilismy 10 lat temu..nie budowalismy go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pytam bo nie wiem tak naprawde jak strop jest zrobiony...bo dom kupilismy 10 lat temu..nie budowalismy go

 

To my mamy wiedzieć ? Też go nie budowaliśmy ;)

gdyby coś takiego było... to bym wiedział... bardziej licze na własne doswiadczenia osob w domach z podobnego okresu..

Jak to gdyby ? Musiał być projekt, musiał być projektant, musiał być kierownik budowy. Kwestia dotarcia do tego. A osobiste doświadczenia nie mają tu nic do rzeczy, bo każde są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...