Skocz do zawartości

Czy warto zmieniać aquanova ncf-600 na eheim ecco pro 130?


thomson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dylemat. Posiadam 112 litrowe akwarium i filtr aquanova ncf-600. Niby nie najgorzej chodzi. Jest bardzo cichy. Wadą są do kitu deszczownica(nie trzymają ssawki, nie wiem gdzie dokupić jakieś lepsze) ale przedewszystkim to że słaby jest przepływ. Dla filtracji biologicznej to i dobrze ale gorzej z klarownością wody. Aaa, i jeszcze ma tą zalete że ma system automatycznego zalewania. To plus. Miałem w swoim życiu również jbl 250, tetre bodajże ex 700 coś tam no i eheima 2020. Najfajniejsza była tetra ale się rozdupczyła. Rozglądam się za czymś aby zamienić tą aquanove. Podstawowy warunek: musi być system automatycznego zalewania. Pamiętam jak się męczyłem z tym eheimem.

Myślałem o eheim ecco pro 130(ma ten system, starsze eheimy tego nie mają). Ale czy jest sens? Pod względem czystośći wody będzie lepiej? I jeszcze dodam że fajnie aby miał ten nowy filtr trzy komory a nie dwie tak jak ma aquanova ncf-600. Ten eheim ecco pro 130 też ma chyba dwie. Chciałbym zainstalować np. dodatkowy wkład obniżający po4( mam 1,5 po4). Poradzcie. Może jbl e901 albo coś od aquaela? Mój budżet to tak do 350 zł.


Jeszcze fajny jest aquael unimax 250 bo ma aż 4 kosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...