Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeciek akwarium

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sihan

Sihan

Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 luty 2018 - 21:10

Witam , mam dziwny problem . Mianowicie zalałem właśnie zbiornik 180 L po czym w lewym dolnym rogu zaczęła pojawiać się plamka wody . Po oględzinach zobaczyłem kropelkę wody spływającą po spojeniu , wytarłem to kilka razy i przestało spływać . Całą noc nic się działo po czym znowu koło 10 rano plamka wody . Po powrocie z pracy jeszcze sprawdziłem wypoziomowanie szafki i okazało się że właśnie lewy róg jest niżej o 4mm i go podniosłem na poziom .

Teraz spokój ale czy jest możliwe żeby akwarium się rozszczelniało i uszczelniało na zmianę ?  Myślałem jeszcze o tym że woda skraplająca się na pokrywie spływa w ten róg i ścieka ?

#2 Mapet

Mapet

Ban Master

• Moderator
  • 4564 postów
  • Lokalizacjaul. Sezamkowa

Napisano 10 luty 2018 - 05:49

Teraz spokój ale czy jest możliwe żeby akwarium się rozszczelniało i uszczelniało na zmianę ?

Raczej nie.

Myślałem jeszcze o tym że woda skraplająca się na pokrywie spływa w ten róg i ścieka ?

Bardziej prawdopodobne, lepiej to dokładnie sprawdź, 180 l wody na  podłodze to nie przelewki.

Jak przypatrzysz się silikonowi to często widać gdzie się rozszczelniło, spoina powinna być jednolita po całej długości klejenia, np. bez pęcherzyków.

"Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko podczas zbierania wody z podłogi."

Zanim coś napiszesz, zapoznaj się z TYM(klik)

Nienawidzę teoretyków, których wiedza nie ma nic wspólnego z ich doświadczeniem.

280 L, 90L, 75 L i inne

#3 Sihan

Sihan

Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 luty 2018 - 11:11

Cały czas spokój , żadnego przecieku . Kolejna sprawa która przyszła mi do głowy to poziom wody . Mam metalową ramkę od góry i zalałem to tak żeby tafla  była powyżej niej . Z tym że patrzyłem na boczną ściankę gdzie było dosłownie 2-3 mm powyżej ramki ale w wcześniej wspomnianym niższym rogu musiało być wyżej o te 4 mm i myślę że przy wsadzaniu ręki do środa czy gwałtowniejszym ruchu rybki musiało się przelewać w tym punkcie .

#4 NeS

NeS

Małomówny

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 12 luty 2018 - 11:58

Miałem podobnie w 112 L jak lałem wodę prawie do pełna. W rogu zbierał się kamień, który "pił" wodę, dotykał do pokrywy, a po niej woda ściekała po akwarium na szafkę. Straciłem przez to statecznik. Polecam obniżyć poziom wody i wyczyścić akwarium od środka w tym miejscu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!