Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oświetlenie 45l

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wraithlor

Wraithlor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów
  • LokalizacjaLipsko

Napisano 29 styczeń 2018 - 21:13

Czy świetlówka 11W 6500k da radę w 45l? Póki co rośliny jak na zdjęciu, dojdą jeszcze ze 2/3 paprocie. Wystarczy, wymienić czy dołożyć coś?Dołączona grafika

Tapnięte z mojego LG-K220

#2 Kokokabana

Kokokabana

Dyskutant

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 11:01

Ważne żeby światło sięgało dna. Możesz jeszcze pokrywę okleić folią aluminiową wzmacniając efekt naświetlenia.

Dla młodego akwarysty najlepiej będzie wkładać wszystko po trochu i patrzeć jak się sprawa rozwija. Wiem czasochłonne, ale najwięcej przyjemności sprawi Ci jak poczekasz, jak się rozrosną obecne roślinki, wtedy robisz przycinkę i obsadzasz wolną przestrzeń ;)

Luty 2018___________________Kwiecień 2018
40fe380ab653cd12m.jpg 2af72ca5d8051a5em.jpg

#3 Wraithlor

Wraithlor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów
  • LokalizacjaLipsko

Napisano 30 styczeń 2018 - 11:48

Czyli liśćmi obecnych roślin obsadzę? Jak mam to zrobić? Uciąć liść i wsadzić w podłoże?

Tapnięte z mojego LG-K220

#4 Kokokabana

Kokokabana

Dyskutant

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 16:52

Liść raczej nie, łodyga prędzej, ale w niektórych przypadkach.

Do sadzenia w zwykłym podłożu musi mieć korzeń. W innym przypadku, czyli łodyga, musi być ziemia ogrodowa, torfowa, nawozy itp

W takich roślinkach jak tu masz korzeń trzeba podzielić/przerwać na parę części z chociaż paroma listkami. Po tygodniu, jak korzeń się zabliźni w podłożu , z nowego miejsca kłączy, zaczną pojawiać się pąki boczne a z nich nowe pędy naziemne.

Wystarczy trochę o tym poczytać ;)

Można się jeszcze pobawić z nasionami, zamiast płacić krocie w akwarystycznych za rośliny z glonami  ;)

Użytkownik Kokokabana edytował ten post 30 styczeń 2018 - 17:17

#5 ahr

ahr

Ban Master

• Moderator
  • 1941 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2018 - 19:48

Kryptokoryna rozrośnie się sama. Żabienice prawdopodobnie najpierw będą obumierać, gubić liście emersyjne, później odrosną (jak będą miały wystarczająco żyzne podłoże, sam żwirek może być mało).

Z oświetleniem bym nie szalał, tym roślinom powinno wystarczyć.

W takich roślinkach jak tu masz korzeń trzeba podzielić/przerwać na parę części z chociaż paroma listkami. Po tygodniu, jak korzeń się zabliźni w podłożu , z nowego miejsca kłączy, zaczną pojawiać się pąki boczne a z nich nowe pędy naziemne.

Tak czytam Twoje wypowiedzi i się zastanawiam: sam to wymyślasz czy ktoś Ci podpowiada? Bo pojęcia to żadnego nie masz o czym piszesz. Na jaki temat byś się nie wypowiadał to istna tragedia.

sml_gallery_8283_309_86545.gifsml_gallery_8283_309_27530.gif
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

#6 AkwaMichał

AkwaMichał

Bywalec

• Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 21:24

Z oświetleniem bym nie szalał, tym roślinom powinno wystarczyć.

11W? Przy tych roślinach tu spokojnie i 6W by wystarczyło. 
Pamiętam Twoją Azję...tam chyba na 3W jechałeś, a efekt był świetny.  

Użytkownik AkwaMichał edytował ten post 30 styczeń 2018 - 21:25

#7 Kokokabana

Kokokabana

Dyskutant

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 22:05

@ahr

Może się źle wyraziłem. Doktorem w tej dziedzinie nie jestem, a jedynie samoukiem.

Z takiej roślinki gdzie nie ma łodygi, można jedynie oddzielić liście wraz z korzeniem na parę części, tam gdzie się da, oczywiście nie uszkadzając korzenia tych liści. Nie wiem jak to mam inaczej napisać :P

Chodzi mi o to żeby było parę listków i korzeń. Po tygodniu, albo zgnije, albo pojawią się nowe pędy. 

Nikt mi nic nie podpowiada, sam tak robiłem i po 2 miesiącach, miałem z jednej roślinki 4 nowe, bo mi babka w zoologu mówiła żeby liście przycinać, a korzeń rozrastał się po całym dnie akwarium, bez sensu taka przycinka, ajk za chwile korzenie wyłażą gdzie popadnie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!